x-kom hosting

Niewykorzystana pamiec Ram?

siwulec
utworzono
utworzono

Niedawno dokupiłem sobie 2 gb pamięci ram i mam teraz 3gb. System je wykrywa ponieważ pisze ze jest 3gb ale w kalendarzu xp pisze ze wolna ilość pamięci ram to 1728 czasami 2000 <_< Tak samo na przykładzie jednej gry: Simsy 2. W ogóle nie zauważyłem różnicy po dołożeniu ramu. Czy jest możliwość ze system "nie wykorzystuje" tej dołożonej pamięci ram? O co chodzi? :blink:

Z góry dziękuje :)

Jakob
komentarz
komentarz

Jaki masz system?

swirek
komentarz
komentarz

Systemy Windows 32-bitowe wykrywaja maksymalnie 3,25GB RAMU. Jesli chcesz miec w obsludze wiecej zainstaluj wersje 64-bitowa albo jakiegos linuksa.

siwulec
komentarz
komentarz

Nie o to mi chodziło...

Jakby coś to mam Xp Home edition

swirek
komentarz
komentarz

Przetestuj RAM programem MemTest.

Podaj marke i model plyty glownej,

podaj marke i modele kosci pamieci (najlepiej kody producenta np takie jak ten: GR800D264L5/2G).

siwulec
komentarz
komentarz

Przetestowałem tym programem MemTest i wyszło, że mam błąd. Tylko, że co zrobić dalej jest po angielsku :/

Płyta główna: Gigabyte GA-K8NF-9 nVidia nForce4 4x

Ram to chyba bedzie firma goodram

JSF
komentarz
komentarz
Niedawno dokupiłem sobie 2 gb pamięci ram i mam teraz 3gb. System je wykrywa ponieważ pisze ze jest 3gb ale w kalendarzu xp pisze ze wolna ilość pamięci ram to 1728 czasami 2000 <_< Tak samo na przykładzie jednej gry: Simsy 2. W ogóle nie zauważyłem różnicy po dołożeniu ramu. Czy jest możliwość ze system "nie wykorzystuje" tej dołożonej pamięci ram? O co chodzi? :blink:

System wykorzystuje tyle ile mu potrzeba. Ja mam 2 GB i w porywach uda mi się przekroczyć 1GB. Zwykle, w przypadku mojego komputera, wystarcza 600MB. Przy zmianie z 1GB na 3GB w większości zastosowań różnica w pracy komputera będzie znikoma.

Jaki błąd Memtest sygnalizuje?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.