x-kom hosting

A-Data Extreme

olszak
utworzono
utworzono

witam, mam problem z tymi kościami, z tego co wiem są podatne na o/c a u mnie osiągają max. 850 mhz, powyżej tej wartości windows nie wstaje... timingi mam ustawione 5-5-5-18, próbowałem 6-6-6-18.

napięcie mam na poziomie 2,10

a teraz przejdźmy do rzeczy, czemu tak jest? i do ilu mogę bezpiecznie podnieś voltage( tak żeby ich nie spalić, na kościach pisze 2,0-2,10v)

Gość
komentarz
komentarz

Może masz na słabych chipach kości. Napięcie do 2,4v jest w miarę bezpiecznie, ofc nie na codzeń

Piotr1312
komentarz
komentarz

Najwyraźniej trafiłeś na jakieś słabe sztuki. U mnie na na napięciu 2.10 i timingach 4-4-4-12 te same pamięci osiągają spokojnie ponad 900mhz.

olszak
komentarz
komentarz

dobra, mam napięcie 2,30V i kości idą do 978mhz, powyżej tej wartości bios nie wstaje, czy to w miarę dobry wynik?

to tez pewnie jest wina mojej plyty glownej...

swirek
komentarz
komentarz
dobra, mam napięcie 2,30V i kości idą do 978mhz, powyżej tej wartości bios nie wstaje, czy to w miarę dobry wynik?

to tez pewnie jest wina mojej plyty glownej...

To kosci 2x1 czy 2x2 GB?
olszak
komentarz
komentarz

to są 2x1gb, a czy to ważne?

swirek
komentarz
komentarz
to są 2x1gb, a czy to ważne?
Bardzo.

Jesli

2,30V i kości idą do 978mhz
W przypadku 2x1GB to niezle. Mniej wiecej tyle szly moje OCZ platinum rev 2. dotarly do 996MHz (na 2,4V) i to byla maksymalna wartosc przy ktorych przechodzil SuperPi

W przypadku 2x2GB to bylby bardzo dobry wynik (nawet nie wiem czy mozliwy ;)) bo 2x2GB maja znacznie mniejsze mozliwosci OC od 2x1GB.

olszak
komentarz
komentarz

słyszałem że te A-daty są w na różnych kościach robione... może miałem po prostu pecha...

swirek
komentarz
komentarz

Sa na roznych, ale znam rozne pamieci "renomowanych" firm ktore nie robia nawet 900MHz :P

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.