x-kom hosting

Geil ;(:(

eddion
utworzono
utworzono

Witam posiadam ramy geil 2x 2048 mb 800 mhz na plycie glownej gigabyte ep43-ds3. Mam problem sprawdzalem taktowanie ram przez cpuz i everest home edition i oba programy wskazuja ze ramy taktuja na czestotliwosci 400 mhz i nadodatek cos mi kompa zmula jak to jest mozliwe i czy to jest mozliwe i jak temu moge zapobiec. Z gory thx za pomoc

falcon1984
komentarz
komentarz

Dobrze ci pokazuje, 400 x 2 = 800MHz

A w jakim sensie ci muli ?

eddion
komentarz
komentarz

Mam zestaw

Intel core 2 duo e8500

Sapphire 4850 1gb ddr3

4gb ddr2 800 mhz geil

Seagate 250 gb 15 mb cache

obudowa acutake force

Nagrywarka light scrible LG

plyta glowna gigabyte ep43-ds3

POsiadam orginalny angielski windows xp 64-bitowy. NIe wiem co mi go strasznie moli. Formatowalem go juz ale problem sie powtarza

A czemu mi pisze 400x2 nie powinno byc 800??

Ja sie na tym nie znam komputer dostalem wiec prosze o pomoc

falcon1984
komentarz
komentarz

Ustawiłeś napięcie 2.1V i timingi 4-4-4-12 tym Geilom w Biosie ?

eddion
komentarz
komentarz

nie wiem sprawdze

Sprawdzilem na biosie pisze ze taktownie ram wynosi 800 mhz to dobrze timingi mam 5-5-515 a napiecie 1.8v to dobrze czy trzeba cos zmienic??

falcon1984
komentarz
komentarz

Jeśli masz Geil Ultra to zmień na 2.1V 4-4-4-12

swirek
komentarz
komentarz

800 mhz to dobrze timingi mam 5-5-515 a napiecie 1.8v
Za malo napiecia, zmien jak radzi falcon1984 i przestaw tez timingi.
eddion
komentarz
komentarz

ja mam value ram od geila timingi mam 5-5-5-15 i napiecie 1.8 v to nie za malo??

ice-fenix
komentarz
komentarz

Przecież masz wyraźnie napisane, że to za mało!

Czytaj posty ze zrozumieniem :P

djmakus
komentarz
komentarz

masz dwie kości tak?

czyli 2GB po 400Mhz razy dwie kości daje 800MHz czyli wszystko gra

moja własna teoria spiskowa :blink:

takie pytanie:

czy napięcie na pamięciach ma wpływ na zamulanie kompa?

i jeszcze jedno:

Intel core 2 duo e8500

Sapphire 4850 1gb ddr3

4gb ddr2 800 mhz geil

Seagate 250 gb 15 mb cache

obudowa acutake force

Nagrywarka light scrible LG

plyta glowna gigabyte ep43-ds3

1. kto Ci coś takiego polecił ? (mało opłacalny proc, 1GB na radku bezużyteczne, słaba płyta główna, słabe pamięci, 15mb cache dysk? chyba 16mb, ale i tak dysk z serii 7200.10)

2. jaki masz do tego zasilacz ? marka i model

eddion
komentarz
komentarz

zasilacz mam xsilience 480w dzieki za skrytykowanie kompa

ice-fenix
komentarz
komentarz
dzieki za skrytykowanie kompa

Kolega napisał, jak jest...

To nie jest zły komputer, ale za tą kasę mógł być lepszy :D

Gość
komentarz
komentarz

heh reala czestotliwosc jednej kosci 800mhz wynosi 400mhz ! efektowana 800mhz

266mhz - 533mhz

333mhz - 667mhz

400mhz - 800mhz

masz pewnie napisane cos takiego w everst'cie 1GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (6-6-6-18@400mhz) ??

to sie liczy ten napis 1GB DDR2-800...jesli sa przetaktowane timing'ami to dalej bedzie napiana wartosc (podzielona na 2) czyli np 450mhz (=900mhz)

eddion
komentarz
komentarz

uswawilem taktownie na biosie 4-4-4-12 i napiecie 2.1 v ale ustawienia sie nie zapisaly ;/ obok titmingow 5-5-5-15 mam w nawiasach 4-4-4-12 a na cpuz po przetaktowniu mam nadal te same

swirek
komentarz
komentarz

Wstaw screen z CPU-Z z zakladki memory.

swirek
komentarz
komentarz
Masz

Załączone pliki

Załączony plik New_Bitmap_Image.bmp ( 1,37MB ) Suma pobrań: 1

No to ja widze, ze Ty krecisz te RAMy ostro :P 896MHz ;) No, no. i dziwisz sie, ze Ci nie zapisuje timingow :P Te geile nie pojda na takich taktach w CL4 za cholere. Jedyne co mozna to dac 5-5-5-15 2,2V i zostawic na 2T i ew jeszcze sporobowac podniesc taktowanie :) Ale moze byc juz niestabilnie.

Szczerze mowiac to i tak niezle, ze poszly na prawie 900MHz :)

EDIT: a te 896MHz to stabilne jest? Robiles testy OCCT albo Orthosem na RAM. Przeliczales SuperPi na 32M ?

eddion
komentarz
komentarz

podkrecilem je razem z prockiem :D:D:DD:ale jeszcze pojda w gore bo mam tylko 40 stopni w kompie :FD:D:D:D

swirek
komentarz
komentarz

podkrecilem je razem z prockiem biggrin.gif:D:DD:
To zmien dzielnik FSB:DRAM jesli chcesz krecic procka dalej bo te pamieci wyzej juz nie pojda.
ale jeszcze pojda w gore bo mam tylko 40 stopni w kompie :FD:D:D:D
Watpie... A poza tym 40*C gdzie w kompie? Temperatura wewnatrz obudowy? To radze Ci zainwestuj w chlodzenie i wentylacje budy. Powinno byc o 15*C mniej...
eddion
komentarz
komentarz

40 stopni mam na procku:D:D:D mam 3 wentyle ej powiedz mi podkrecilem go na 404x9,5 i sie zalaczyl ale przy wczytywaniu systemu blad wysapile, potem zmienlem na 394x9,5 i mi sie zalaczyl o czy m to swiadczylo ze procek byl nie stabilny??? w stresie mam 60 stopni sprawdzalem na core temp

swirek
komentarz
komentarz
ze procek byl nie stabilny???
Procek albo plyta, albo pamieci. Trudno powiedziec. Moze plyta juz nie wyrabia przy takim FSB, moze procek mial za malo napiecia, ramy byly juz przekrecone. Jest tyle czynnikow, ze nie da jednoznacznie okreslic co jest powodem niestabilnosci systemu.

Jesli chcesz pogadac o OC to nie ten dzial, zapraszam do dzialu Chłodzenie, modding, OC

A jeszcze tak zapytam 40*C na procku w idle czy w stresie? I ile *C maja rdzenie?

eddion
komentarz
komentarz

procek normalnie ma 40 *C a w stresie 60*C

swirek
komentarz
komentarz

procek normalnie ma 40 *C a w stresie 60*C
No to jeszcze nie tragicznie :)
eddion
komentarz
komentarz

Podkrecilem go teraz na 400x9,5 i mam jeden rdzen 3,80 ghz i 63 stopnie wiem czemu mi sie nie chcial wczesniej zalaczyc musialem ramy spowolnic bo tak jak bym ich nie spowolnil to przytym fsb bym mial taktownie ram 1000 mhz

Patrz :D:D:DD:

New_Bitmap_Image.bmp

New_Bitmap_Image.bmp

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.