x-kom hosting

Wymienić na 800 czy pozostać przy 667 ?

arrek
utworzono
utworzono

Witam. Na chwilę obecną mam zainstalowane 1GB 667Mhz i 1GB 800Mhz. Dlaczego tak pomieszane? Bo gdy kupowałem tą 800 to w sklepie powiedziano mi ze 667 są w tej samej cenie, więc taką zakupiłem. Obie kości to Kingstony. Teraz mój dylemat polega na tym: Chce dokupić jedną kość 2GB, kupić o 10zł tańszą 667 i pozostawić 4GB ramu czy kupić 800 i zostać przy 3GB 800Mhz ? Płyta główna MSI P35 Neo2.

Gość
komentarz
komentarz
Chce dokupić jedną kość 2GB, kupić o 10zł tańszą 667 i pozostawić 4GB ramu czy kupić 800 i zostać przy 3GB 800Mhz ? Płyta główna MSI P35 Neo2.

jesli uzywasz XP to nie ma sensu wkladac 4GB w magistarli 667mhz bo i tak system wykryje tylko 3,2gb lepiej wlozyc 3gb 800mhz (jesli uzywasz Visty z SP1 to wloz wszystkie kosci i ustaw na magistrale 667mhz - osobiscie ja bym wydal te 10zl wiecej i kupil ta kosc 2gb 800mhz)

arrek
komentarz
komentarz

Chce dokupić ram bo myślę, że on jest najsłabszym ogniwem mojego PC'ta. Mam proca E2160 podkręcony zworkami do 2,4GHz, Radeona HD4850, 2GB ramu 667MHz, Łącznie 750GB HDD, Zasilacz 600W, MSI P35 Neo2, monitor LG L227WT 22". Gram na 1680x1050 i nie mogę się cieszyć najwyższymi detalami w grach typu Far Cry 2, Assassin.

kozman
komentarz
komentarz

Zrób tak abyś miał 2 lub 3 kości 1gb 800MHz.

Sprzedaj kość 667.

Poza tym troszkę procesor też powoduje niepełne wykorzystanie karty graficznej.

Postaraj wykrzesać z niego trochę więcej.

arrek
komentarz
komentarz

Jak posiedzę przy kompie troszkę i np. oglądam film lub przeglądam www procesor nagrzewa się do 38-39 stopni. a jak np. kończę grać to procesor ma już 41-43. Temp. sprawdzam w Dual Core Center program był na płytce ze sterownikami do płyty głównej. 2,4 to myślę że to takie optimum na tą temp. Bo w Biosie nie wiem czy dam rade podkręcić procka a zworki dają tylko trzy możliwości taktowania 200, 266 i 333 MHz. Dodam że mam zainstalowane box'owe chłodzenie. Jakim programem mogę sprawdzić stabilność obecnej konfiguracji ?

swirek
komentarz
komentarz

Ja pozbylbym sie obu kingstonow i kupil 2x1GB OCZ platinum rev 2 800MHz i troszke je podkrecil (900MHz robia spokojnie)

Jesli mialbym dokladac do tego co juz masz to zmienilbym kingstona 667MHz na 1GB kingstona 800MHz.

Twoja plyta obsluguje dual channel, wiec warto byloby z tego skorzystac :)

MordiPL
komentarz
komentarz

coś nie wierze że masz w stresie 41*, sprawdź coretemp'em i podkręć wyżej

btw. Far Cry 2 na podkręconym procku wyłącza się po 30 min grania

swirek
komentarz
komentarz

Jakim programem mogę sprawdzić stabilność obecnej konfiguracji ?
OCCT przetestuje CPU i RAM. 3D Mark 06 AtiTool - grafika, HD Tune - dysk twardy
arrek
komentarz
komentarz

Dać na 333Mhz ? A jak przegrzeje się procek ? W sumie jest jeszcze na gwarancji, a gdy miałem na 2 tyg Vistę to Dula Core Center pokazywał temp o około 7 stopni mniejszą. Przed Chwilą uruchomiłem OCCT temp. procka 56-58 stopni

swirek
komentarz
komentarz
Dać na 333Mhz ? A jak przegrzeje się procek ?
Po pierwsze procesory nie przegrzewaja sie od zwiekszenia taktowania, tylko od zwiekszonego napiecia. Po drugie trudno jest zabic procesor sama zwiekszona temperatura. Najwyzej komp sie wylaczy.
Przed Chwilą uruchomiłem OCCT temp. procka 56-58 stopni
To dobra temperatura jak na stres na BOXie :)

Jesli potrzebujesz pomocy przy OC napisz temat w dziale Chłodzenie, modding, OC

arrek
komentarz
komentarz

c6723733cb9c3486m.pngd10c7e7ca4bc33c4m.png144c3dbf39bb934em.pngbb7f7012fde21cc4m.pngda3dfee09a1c63d7m.png0520b33651d6733bm.png

Gość
komentarz
komentarz

ja bym proponowal kupic jakies chlodzenie typu http://www.allegro.pl/item480970761_nowosc...cu.html#gallery bo tego proca do 3ghz powinenes pociagnac

ja gram na swoim sprzecie w Assassin's Creed na Full!-przed chwilka nawet gralem, 1680:1050 bez scinki (ponizej 30fps nie spada) a ty masz lepszego HD4850 wiec tu ogranicza wszystko procesor

daisycutter
komentarz
komentarz
Ja pozbylbym sie obu kingstonow i kupil 2x1GB OCZ platinum rev 2 800MHz i troszke je podkrecil (900MHz robia spokojnie)

Jesli mialbym dokladac do tego co juz masz to zmienilbym kingstona 667MHz na 1GB kingstona 800MHz.

Twoja plyta obsluguje dual channel, wiec warto byloby z tego skorzystac :)

900 Mhz to robią spokojnie (prawie) każde Kingstony, najwyżej po lekkim dowoltowaniu (wiem z doświadczenia). Zamiana kości 667 na 800 jest IMHO bez sensu, bo przecież przy o/c nie jest istotna wartość nominalna taktowania, tylko ile realnie kość da radę podkręcić - chyba że ta sztuka 667 jest wyraźnie słabsza od drugiej kości 800. Ostatnie zdanie jest zupełnie dla mnie niezrozumiałe - przecież dual channel będzie działał także przy obecnym zestawie kości.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.