x-kom hosting

jaki ram

happybean
utworzono
utworzono

Mam płyte głowną K7T266 PRo2-U, mój procesor to Athon 1700 XP, a pamięć ram to 256 MB jaka pamięć ram dokupić zeby wspóldziłała z płytą główną?

Gość
komentarz
komentarz

Pamięć DDR

swirek
komentarz
komentarz
jaka pamięć ram dokupić zeby wspóldziłała z płytą główną?
Main Memory• Supports four memory banks using two 184-pin DDR DIMMs.• Supports up to 2GB PC2100/1600 DDR SDRAMs.• Supports 2.5v DDR SDRAM.• No support ECC Function.

http://global.msi.com.tw/index.php?func=pr...amp;prod_no=516

np taka: DDR 512MB PC2100 266MHz Kingston CL2,5 KVR266X64C25/512

Ogolnie kosci do maks 1GB o predkosci 266MHz i 200MHz

happybean
komentarz
komentarz

ahaa czy musze wyzucać starą pamięć czy moge dodać do tej?

swirek
komentarz
komentarz

ahaa czy musze wyzucać starą pamięć czy moge dodać do tej?
Jesli bedzie miala takie same parametry to mozesz dolozyc do starej. Oczywiscie jesli masz wolny slot.
happybean
komentarz
komentarz

no jest wolny slot, a jak te same parametry tzn zejesli mam 256 to też musze kupić 256?

swirek
komentarz
komentarz
no jest wolny slot, a jak te same parametry tzn zejesli mam 256 to też musze kupić 256?
Nie. 256 to pojemnosc 256MB. Kupic mozesz maksymalnie kosc 1GB.

Mowiac parametry, mam na mysli timingi, taktowanie i napiecie. Timingi i taktowanie starej kosci mozesz sprawdzic np w programie Everest. Napiecie to chyba 2,5V

happybean
komentarz
komentarz

a doradzcie jeszcze, może nie bawić sie już dokupywanie ramu i poprostu kupic nowy komputer bo procesor chyba tez juz słaby jak na dzisiejsze czasy?

swirek
komentarz
komentarz
a doradzcie jeszcze, może nie bawić sie już dokupywanie ramu i poprostu kupic nowy komputer bo procesor chyba tez juz słaby jak na dzisiejsze czasy?
Jesli komputer ma Ci sluzyc tylko do pracy biurowej, muzyka, film itp to starczy jak dolozysz RAMu i bedzie.

Jesli chcesz juz cos wiecej to nie warto dokladac do starych technologii. Raczej kup cos nowego.

Zobacz do dzialu: Polecane zestawy komputerowe i w miare zasobow w portfelu na pewno znajdziesz cos dla siebie.

happybean
komentarz
komentarz

mhm czyli jesli dokupie 512 ramu to komputer znacznie przyśpieszy czy lepiej 1gb dokupic?

swirek
komentarz
komentarz

Zmiana z 256MB na 768MB to jak 1 do 3 :) Zauwazysz roznice. Przy dolozeniu 1GB roznica bedzie bardziej zauwazalna.

System, programy, aplikacje itp beda sie uruchamiac zauwazalnie szybciej. Chociaz oczywiscie wielkiego przyspieszenia nie bedzie :)

happybean
komentarz
komentarz

a jakiej jakiej firmy kupic pamięć?? czy firma nie ma raczej znaczenia?

swirek
komentarz
komentarz

Goodram, Kingston to pamieci w strefie budzetowej :) Jesli gdzies znajdziesz mozesz takze kupic pamiec takiej samej firmy jaka masz aktualnie.

happybean
komentarz
komentarz

na moje pamieci jest naklejka wilk elektronik

swirek
komentarz
komentarz

wilk elektronik
To pamiec Goodram :)http://www.goodram.pl/6
happybean
komentarz
komentarz

mówiłęs ze musze kupić pamieć 266 mHz a na mojej starej pamieci pisze 333 mHz co to oznacza?

swirek
komentarz
komentarz

To oznacza tyle, ze kiedy plyta obsluguje pamieci 200MHz i 266MHz a Ty wlozysz kosc 333MHz to pamiec zwolni do maksymalnego, obslugiwanego przez plyte taktowania.

W tym przypadku mozesz spokojnie kupic pamiec 333MHz. Po prostu kosci zwolnia do 266MHz i beda pracowac.

happybean
komentarz
komentarz

dopytuje tak bo pamietam jak kiedys mój koleaga kupił pamieć ram i zainstalował ja i po instalacji komputer wogule nie startował okazało sie ze płyta głowna sie spaliła. tu nic takiego nie powinno sie stac?

swirek
komentarz
komentarz

dopytuje tak bo pamietam jak kiedys mój koleaga kupił pamieć ram i zainstalował ja i po instalacji komputer wogule nie startował okazało sie ze płyta głowna sie spaliła. tu nic takiego nie powinno sie stac?
Nie powinno :)
happybean
komentarz
komentarz

a czy włozeniu tych nowych ramów bede musieć coś gdzieś ustawiac np w biose albo gdzieś zeby dziłało czy nie?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.