Skocz do zawartości

ForumPC.pl używa plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu internetowego. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w polityce prywatności.    Akceptuję używanie plików cookies

Zdjęcie

[Rozwiązany] Komp nie widzi dysku zewnętrznego.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Tadek55

Tadek55
  • Użytkownik
  • 4 postów
0
Neutralny

Napisano 16 listopad 2008 - 23:12

Witam. Jestem nowym uczestnikiem forum jak również zielonym komputerowcem i prosiłbym aby mi ktoś doradził w następującym problemie. Mam fabrycznie nowy dysk zewn. SATA 320 GB którego po podłączeniu do portu USB mój komp stacjonarny nie widzi. System to Windows XP ,procesor AMD sempron 3000 , pamięć 512 MB ,dysk twardy 80 SATA 2.Pragnę dodać że port USB jest OK gdyż na podłączenie kamerki lub pendriva system reaguje prawidłowo a żeby było śmieszniej to ten sam dysk zewn którego nie widzi mój PC jest widziany przez komp stacj. mojego siostrzeńca który ma taki sam system jak ja i podobne podzespoły oraz w jego laptopie z systemem Vista.Pozdrawiam i z góry dziękuję za każdą sugestię odnośnie rozwiązania problemu.
  • 0

#2 OFFLINE   Mag Magik

Mag Magik
  • VIP
  • 1909 postów
155
Dobry
  • Numer GG:
  • Miejscowość:Kielce

Napisano 18 listopad 2008 - 14:47

Sprawdź jak będzie, kiedy przestawisz zworkę dysku w tryb zgodności z sata I. Po drugie jak nie używasz Raid to go wyłącz lub przestaw w tryb IDE/ATA/PATA/JBOD - kłania się instrukcja do płyty głównej :P
  • 0
Nie ma rzeczy, której nie można by zdobyć wytrwałą pracą i pilnym staraniem.

#3 OFFLINE   Tadek55

Tadek55
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 4 postów
0
Neutralny

Napisano 18 listopad 2008 - 16:48

Dzięki Mag Magik za chęć pomocy ale to chyba nie w tym problem bo tu chodzi o dysk Seagate 320 GB , 2,5 cala i tu nie ma zworek.Znajomi mówią mi że to może być związane z BIOS-em i należy go uaktualnić ale tu jest problem bo ja nie wiem gdzie znaleźć dokładną nazwę płyty głównej którą mam w swoim Windowsie XP. Na książce od niej mam napisane że to jest płyta o nazwie Asrock K8NF6G -VSTA natomiast na karcie gwarancyjnej jest napisane Asrock K8NF6G+ Byłbym wdzięczny gdyby mi ktoś napisał gdzie tej nazwy szukać w swoim XP a już najlepiej byłoby gdyby mi ktoś podał linka do stronki na której mógłbym pobrać nowego biosa. Pozdrawiam.
  • 0

#4 OFFLINE   Mag Magik

Mag Magik
  • VIP
  • 1909 postów
155
Dobry
  • Numer GG:
  • Miejscowość:Kielce

Napisano 18 listopad 2008 - 18:16

Dzięki Mag Magik za chęć pomocy ale to chyba nie w tym problem bo tu chodzi o dysk Seagate 320 GB , 2,5 cala i tu nie ma zworek

Tak, już wyżej pisałeś o SATA II, a tutaj zworkę zmienia się w BIOS'ie :]
I sprawdź ustawienia RAID, które znajdziesz również w BIOS'ie.

nazwę płyty głównej możesz przeczytać na niej samej zdejmując obudowę, lub w programach typu EVEREST Ultimate

Wejdź do BIOS'u wciskając przy uruchomieniu komputera klawisz F2 i poszukaj tych ustawień. Kiedy znajdziesz wprowadź zmiany z mojego postu wyżej i zapisz ustawienia wciskając F10.
  • 0
Nie ma rzeczy, której nie można by zdobyć wytrwałą pracą i pilnym staraniem.

#5 OFFLINE   Tadek55

Tadek55
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 4 postów
0
Neutralny

Napisano 19 listopad 2008 - 11:29

Dzięki Mag Magik za pomoc i za linka. Jestem już umówiony z siostrzeńcem na jutro rano i wierzę że gdy zastosuje sposób jaki podałeś to w końcu zakończą się moje problemy. Gdyby tak jeszcze w trakcie tych jutrzejszych zmian ustawień można było w razie jakichś problemów kontaktować się live z takim ekspertem od kompa jak Ty to była by już pełnia szczęścia. Pozdrawiam. :D

Problem został już rozwiązany a przyczyną tego że komp nie widział podpiętego dysku zewn. była zaskakująca dla mnie.Okazało się że dwa gniazda USB które mam z przodu kompa reagują na podłączenie zarówno pendriva jak i kamerki natomiast nie reagują w przypadku dysku zewn. Dopiero podpięcie pod wejście USB które mam z tyłu kompa a o którym nie miałem pojęcia bo jest nieco inne z wyglądu sprawiło że komp od razu bez żadnych zmian w ustawieniach wykrył nowy sprzęt czyli ten nowy dysk.Z tego chyba wniosek że te przednie gniazda USB są nieprawidłowo podłączone do płyty głównej.Myślę że to dlatego iż tego dnia w którym kupowałem tego PC był mróz i śnieżyca więc komputerowcy którzy składali mi go na giełdzie na Batorego po prostu chcieli zrobić to jak najszybciej. Dzięki Mag Magik za pomoc ,przy okazji zmieniłem zgodnie z Twoją sugestią te ustawienia jak również uaktualniłem swój BIOS. A swoją drogą to ciekaw jestem czy sklep ma obowiązek zwrócić całą kasę za taki dysk jeśli ktoś go nie używał i chce oddać w ciągu trzech dni od dnia zakupu bo się rozmyślił.Mnie zaproponowali że zwrócą tylko około 70 % tego co zapłaciłem a kwestia tego że opakowanie zostało odfoliowane nie ma tu chyba znaczenia.Ostatecznie takich dysków nie można sprawdzić rentgenem bez rozpakowania.Pozdrawiam.
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Przekaż 1% podatku na rzecz OPP | Twój Sony Ericsson | tanie domeny w PROGRESO

Zawartość każdej wiadomości wyraża poglądy i opinie jego autora, a nie administratorów czy moderatorów (poza wiadomościami pisanymi przez nich)