x-kom hosting

Dlaczego Płyty mają take rozmiary a nie inne?

Ejsi7
utworzono
utworzono

Chodzi mi o DVD-R,CD-R,DVD DL,CD-RW,DVD-RW :)

//Przenoszę do dysków i napędów

//falcon

gogo33
komentarz
komentarz
Chodzi mi o DVD-R,CD-R,DVD DL,CD-RW,DVD-RW :)

TEMAT: "DLACZEGO PŁYTY MAJĄ TAKIE ROZMIARY A NIE INNE?"JA CIEBIE NIE ROZUMIEM CO CHCESZ PRZEZ TO POWIEDZIEĆ CZY CHODZI CI O ROZMIAR W MB I GB CZY O ROZMIARY W SZEROKOŚCIACH I GRUBOŚCIACH. POZDRO

n31T
komentarz
komentarz

A nie chodzi tu przypadkiem o rozszerzenia ... ?

gogo33
komentarz
komentarz (edytowane)
A nie chodzi tu przypadkiem o rozszerzenia ... ?

WŁAŚNIE NIE WIEM DAŁ TEMAT ALE NIE POWIEDZIAŁ JAKI ROZMIAR DLATEGO SIĘ SAM ZASTANAWIAM O CO MU CHODZI. 

//przestań pisać capsem !!!

Edytowane przez dar55
SkaterEskimosKubajj
komentarz
komentarz

Moe chodzi o np. mini dvd i zwykłe dvd?? jeśli tak to mniejsze płytki (minidvd/cd)są do kamer lub do jakiś mp3 z małym opakowaniem.

minicd-185mb

cd-700mb

minidvd-1,4Gb

dvd-4,7Gb

minicd-rw-185mb i możliwość kasowania plików

itd.

I zła kategoria.

Ejsi7
komentarz
komentarz

No chodzi o pamięć :D

nox01
komentarz
komentarz

raczej chodzi dla czego maja 700 mb a nie np 476.

qnick
komentarz
komentarz

Płyta cd ma pojemność 700 mb ze względu na jej rozmiar. Początkowo miała mieć wymiary płyty winylowej (jako że pierwotnie została stworzona do muzyki), jednak obliczono, że zmieści się na niej 60h muzyki, co daje 2,5 doby słuchania non stop. Pamięć 700mb wynika z ograniczenia, jakie nakłada długość fali, odpowiadającej światłu czerwonemu (a taki właśnie ma kolor laser do zapisu i odczytu naszych płyt cd). Jak wiadomo z lekcji fizyki kolor czerwony ma najdłuższą falę, przez co zajmuje fizycznie więcej miejsca (szersze ścieżki na warstwie nośnej płyty cd). Dla tego właśnie jakiś twardogłowy pomyślał: A czemu by nie zacząć zapisywać ścieżek swiatłem niebieskim? I tak wymyślił płytę Blu-ray o pojemności 25 gb na warstwę. DVD także jest zapisywana i odczytywana laserem "czerwonym", jednak ścieżki są tam upakowane gęściej, co daje większą pojemność. Mam nadzieje że wszyscy zrozumieli :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.