x-kom hosting

2xPDC22G8500ELK

Mufas
utworzono
utworzono

A więc mój config macie w sygnie. Mam następujący problem nie mogę wycisnąć z moich ramów timingów 5-5-5-15. Na napięciu 2.2v komputer się resetuje na pulpicie po 5 minutach, a na 2.3v po paru minutach gry w cod4. W biosie mam następujące opcje:

***DRAM Performance Control***

Performance Enhance - Standard/Turbo/Extreme - Domyślnie Turbo;

Extreme Memory Profile - Disabled/Profile2 - Dom. Disabled;

(G)MCH Frequency Latch [Auto];

System Memory Multiplier (SPD) [Auto];

Memory Freaquency (MHz) 1066;

DRAM Timing:

Cas 5;

tRCD 7;

tRP 7;

tRAS 21;

DRAM Voltage 1.8V

Ramy aktualnie pracują w DC na 533Hz na 5-7-7-21 na 1.8v. Sam zmieniałem tylko timingi oraz napięcie i bawilem się również dwiema pierwszymi opcjami bez efektów. Na napięciu pomiędzy 2.2/2.3 Windows nie wstaje. Może powiniem dać timingi na 5-5-5-9 i napięcie na 2.6v. Sam już nie wiem dlatego liczę na pomoc. Z góry dziękuję za fatygę.

Gość
komentarz
komentarz

Podnieś napięcie NB (MGH chyba w gigabyte'ach)

swirek
komentarz
komentarz

No niestety te Patrioty maja problemy z dzialaniem na nominalnych taktach. Napiecie bazowe to 2,3V, wiec mozesz dac 2,4 lub 2,5V jesli Ci plyta tyle pusci.

W ogole to mozesz sprobowac zmniejszyc dzielnik czyli

System Memory Multiplier (SPD)
i puscic je na 800MHz 5-5-5-9 2,3V Byc moze na 800MHz pojda z timingami CL4... Ale tego nie gwarantuje.
Mufas
komentarz
komentarz

Nie wiem dałem na 2,1v i timingi 5-5-5-15 i niby jest już stabilnie. Jest może jakiś program, który obiąża RAM tak, że jak coś jest nie tak to wywala blue screen? Na płycie max dla ramu to bodajże 3.1v, gdy dałem 2.6v ramy nie wstawały. Myśle, że na 2.1v jest dobrze. I czy wiecie do czego są te dwie pierwsze opcje?

Gość
komentarz
komentarz
I czy wiecie do czego są te dwie pierwsze opcje?

Jakie opcje?

Jest może jakiś program, który obiąża RAM tak, że jak coś jest nie tak to wywala blue screen?

Testuj Orthosem, wybierz test tylko dla ramu i priorytet 9

Mufas
komentarz
komentarz
Performance Enhance - Standard/Turbo/Extreme - Domyślnie Turbo;

Extreme Memory Profile - Disabled/Profile2 - Dom. Disabled;

swirek
komentarz
komentarz
Jest może jakiś program, który obiąża RAM tak, że jak coś jest nie tak to wywala blue screen
Testuj Orthosem, wybierz test tylko dla ramu i priorytet 9
Albo zrob test SuperPI z probka 32M. Albo OCCT tez ma test obciazeniowy RAMu.

Przetestuj pamieci programem MemTest

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.