x-kom hosting

Jaka pamięć do Płyty ASUS P5LD2-FM/S

Kobra78
utworzono
utworzono

Zakupiłem płytę ASUS P5LD2-FM/S Której FSB to 1066/800/533 MHz a w parametrach płyty odnośnie pamięci podaja 4 x DIMM, max. 4GB, DDR2 667/533/400, Non-ECC.

I teraz zaczyna się mój dylemat ponieważ chciałbym zakupić RAM KINGSTON DDR2 2GB 800/CL5 ale zastanawiam się czy to będą odpowiednie kości do tej płyty.

Zaznaczam że procesora nie posiadam i jestem na etapie wyboru.

Proszę o radę i czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć dlaczego przy FSB płyty podają inne parametry niż przy pamięci.

Może dla niektórych to pytanie wydawać sie banalne ale dopiero zaczynam raczkować w tym temacie więc czekam na rady ekspertów.

JSF
komentarz
komentarz

FSB istotne jest dla obsługi procesora. Pamięć może pracować z inną częstotliwością a stosunek jednej do drugiej częstotliwości jest ustalany za pomocą odpowiedniego dzielnika.

Pamięci mogą być, są kompatybilne w dół, czyli mogą pracować z częstotliwością 667MHz.

Jeżeli będziesz robił OC procesora to częstotliwość pamięci też będzie wzrastała.

jeżeli nie planujesz OC możesz poszukać i kupić pamięci 667Mhz, jeżeli będą dużo tańsze.

swirek
komentarz
komentarz
I teraz zaczyna się mój dylemat ponieważ chciałbym zakupić RAM KINGSTON DDR2 2GB 800/CL5 ale zastanawiam się czy to będą odpowiednie kości do tej płyty.

Mozesz kupic takie DDR2 2x1GB PC5300 667MHz Goodram GR667D264L5/2GDC na apollo.pl kosztuja 73 zl. Jesli cos szybszego to DDR2 2x1GB PC6400 800MHz Goodram CL5 78 zl lub DDR2 2x1GB PC6400 800MHz Kingston KVR800D2N5K2/2G 92 zl

Z lepszych dobre sa DDR2 2x1GB PC6400 800MHz OCZ Platinum rev.2 CL4 OCZ2P800R22GK 125 zl. W zasadzie najlepsze w swojej cenie.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.