x-kom hosting

jak sprawdzić jaka jest pamięć w komputerze?

m1siu
utworzono
utworzono

Chciałbym sprawdzić jaką pamięć mam włożoną do komputera (chodzi mi o taktowanie). Możecie mi powiedzieć jak to zrobić?:)

rincew
komentarz
komentarz

zainstaluj everest

w zakładce płyta główna / pamięci masz wszystko pokazane

m1siu
komentarz
komentarz

Już to zrobiłem jednak pojawiła się kolejna wątpliwość. Zamawiałem w esc.pl kingston 4GB (2x2GB) PC1066 CL5 HyperX. A w everescie mam pokazne coś takiego:

Właściwości modułu pamięci

Nazwa modułu Kingston 2G-UDIMM

Typ pamięci DDR2 SDRAM

Szybkość pamięci DDR2-800 (400 MHz)

Szerokość modułu 64 bit

(mam windowsa xp, czy to jest spowodowane tym, czy po prostu mnie zrobili w bambusa?)

rincew
komentarz
komentarz

wydaje mi się ze tu siedzą 800mhz a nie 1066mhz jak zamawiałeś

niech kto inny się wypowie

możliwe że trzeba poprzestawiać timingi w biosie

m1siu
komentarz
komentarz

jest możliwe, że w sklepie się pomylili, na fakturze mam napisaną tą pamięć którą napisałem

rincew
komentarz
komentarz

mogłbyś podać screena z everesta

rincew
komentarz
komentarz

lol

everest pokazuje ze pojemność to 2gb a nie 4 i 800mhz a nie 1066

albo to wina programu albo włożyli ci inne pamięci

spróbuj cpu-z

z tym 2 gb nie jestem pewny bo xp odczytuje tylko 2 gb

m1siu
komentarz
komentarz

znaczy to są 2x 2gb, i to jest potwierdzona informacja (na 1 slocie i na 3cim slocie). Tylko chodzi o to taktowanie :/ bo coś mi tu nie pasuje. W cpu-z też pokazuje 2 kości po 2gb na 1szym i 3cim slocie, tylko to taktowanie cały czas 400mhz jest pokazane

rincew
komentarz
komentarz

możliwe że płyta główna jest ustawiona na standardowych timingach i nie wyciąga z pamięci pełnej mocy(tak myśle)

trzeba ustawić odpowiednio timingi ale ja już sie na tym nie znam. niech się wypowie ktoś obcykany w tych sprawach.

m1siu
komentarz
komentarz

chyba masz rację, bo ja aż otworzyłem komputer i na kościach są naklejki kingstona, jest napisane KHX8500... , sprawdziłem w internecie i 8500 mają taktowanie 1066mhz, a poza tym na kościach jest napisane 2.2V a w tych programach pokazuje 1.8V, być może to jest energysaver płyty głównej, bo nie sądzę żeby w sklepie dali naklejkę KXH8500 na inne kości

snip91
komentarz
komentarz

Jaką masz płytę?

Zapewne trzeba ręcznie ustawić taktowanie, bo pewnie płyta natywnie obsługuje max 800MHz (tak zakładam). No i napięcie trzeba będize ustawić zgodnie z nalepką na kościach.

Zacznij od podania nam modelu płyty głównej.

JSF
komentarz
komentarz

To jest normalne dla Kingstona są to wyselekcjonowane kości mogące pracować w wyższym standardzie ale i przy wyższym napięciu, natomiast w SPD sa wpisane niższe timingi i napiecie standardowe, to typowe pamieci dla overclokerów:

Przetłumaczony cytat ze strony producenta.

"ten modul był testowany przy 1066 MHz przy opóźnieniach 5-5-5-15 zasilany napięciem 2,2V w SPD programowany standardowo 800MHz 5-5-5-18 i napiecie 1,8v.

Czyli są to "zwykłe" DDR 800MHz które przeszły pozytywnie pracę przy czestotliwości 1066Mhz przy napięciu 2,2V i otrzymały stosowna nalepkę.

Dlatego musisz manualnie w BIOSie ustawić ich parametry pracy.

m1siu
komentarz
komentarz

snipe45- płyta główna gigabyte ep45-ds4,

JFS- ja zamawiałem taką pamięć http://www.esc.pl/product_info.php?manufac...roducts_id=6048 czy one też mają 800mhz?, mnie się wydaje, że powinny mieć 1066 w standardzie

JSF
komentarz
komentarz

Tylko Ci się wydaje.

Przeczytaj sobie specyfikację tych pamięci ze strony producenta

http://www.valueram.com/datasheets/KHX8500D2K4_4G.pdf

Jak wół jest napisane

"Each module pair has been tested to run at DDR2- 1066MHz at a latency timing of 5-5-5-15 at 2.2V. The SPD is programmed to JEDEC

standard latency 800Mhz timing of 5-5-5-18 at 1.8V."

Czyli te pamięci są przetestowane w pracy jako DDR2- 1066MHz, ale są standardowo zaprogramowane jako DDR 800MHz.

Jeżeli chcesz się cieszyć większą częstotliwością musisz manualnie wprowadzić zmiany w BIOSie

Jaki masz procesor?

m1siu
komentarz
komentarz

mam E8500, oglądałeś te screeny z cpu-z JSF? bo tam jest napisane PC2-6400 i Max Bandwidth 400Mhz nie wiem już o co w tym wszystkim chodzi :P, zamawiałem 1066mhz, tak mi mówili w sklepie, pokazałem screena i mi mówicie, że to jest 800mhz testowane na 1066mhz, a w cpu-z pokazuje 400mhz :unsure:

JSF
komentarz
komentarz

400Mhz to jest taktowanie nominalne. Producenci podają efektywne które jest dwa razy większe, czyli 800MHz. Jeżeli przetaktujesz pamięci to w CPU-Z będziesz miał 533MHz co odpowiada 1066MHz efektywnego.

Masz dobry procesor i warto te pamieci ustawić na 1066MHz.

Masz to co zamówiłeś i za co zapłaciłeś no chyba, że nie będą chciały pracować z takimi parametrami jak na naklejce. To są pamięci do OC i może dlatego wydaje Ci sie to takie skomplikowane.

m1siu
komentarz
komentarz

wielkie dzięki za to, że mi to tak cierpliwie tłumaczyłeś ;), teraz już wszystko rozumiem :) .

Ps. masz +

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.