x-kom hosting

Ile windows xp profesional czyta ram na max

szoch
utworzono
utworzono

Witam

Mam pytanie ile windows xp profesional czyta na maxa ramu

Pamięć teraz jest tania więc chciałem sobie jescze dokupić

Reszta kompa

Procek: Intel core 2 duo e6300 1.86ghz

Ram: 2x512mb 1x1gb 667mhz

Karta: 8600gts 512mb

Gość
komentarz
komentarz

3.25Gb - więcej 32bitowy Windows XP nie będzie widział.

szoch
komentarz
komentarz
3.25Gb - więcej 32bitowy Windows XP nie będzie widział.

a gdzie mogę zobaczyć ilu bitowy jest windows czy xp ma tylko 32b

JSF
komentarz
komentarz

XP w wersji 64 bitowej występował tylko w wersji angielskojęzycznej. A wersję mozesz sprawdzić we właściwościach systemu.

Mag Magik
komentarz
komentarz
3.25Gb - więcej 32bitowy Windows XP nie będzie widział.

też nie do końca, bo 4GB w niektórych wyjątkowych przypadkach będzie widziane, natomiast drugą sprawą jest to, czy system jest w stanie zaadresować tyle pamięci, dla 32bit jest to niemożliwe.

Gość
komentarz
komentarz
też nie do końca, bo 4GB w niektórych wyjątkowych przypadkach będzie widziane,

Jest wyświetlane czy widziane i wykorzystywane? Systemy 32bit wykorzystują max 3,25Gb (czyt. widzą)

Mag Magik
komentarz
komentarz

mówiąc nie jest w stanie zaadresować miałem na myśli - nie wykorzysta.

stivo
komentarz
komentarz

XP 32bit potrafi zaadresować 4GB pamięci.. Tylko, ze opróćz RAMu, ma do zaadresowania też pamięc procka i karty graficznej, dlatego wielkość pamięci RAM (w przypadku kostek o łacznej pojemności 4GB) w systemie może być widoczna w przedziale ok. 3.25-3.75GB w zależności od konfiguracji sprzętowej.

Mag Magik
komentarz
komentarz

jak już tak mówimy, to system 32 bitowy jest wstanie zaadresować ok. 64GB RAM przez PAE/PSE jednak Microsoft ograniczył w systemach nieserwerowych przestrzeń adresową do 4GB. Ponieważ pamięć urządzeń takich jak karta graficzna jest alokowana od 4 gigabajta w dół, więc ucina dostępną pulę adresów. Inna sprawa, że na 32-bitowym systemie żadna aplikacja nie będzie mieć do dyspozycji więcej jak 2 lub 3 giga(zależnie od jakiego adresu pamięć rezerwowana jest dla kernela, to można ustawić). Jeżeli mówisz, jeszcze o pamięci karty graficznej, będziesz mieć około 4GB-VRAM, czasem trochę mniej zależnie od tego czy coś jeszcze będzie posiadało odwzorowanie pamięci urządzenia w ramie.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.