x-kom hosting

Konfiguracja pamięci ram

mmmm8888
utworzono
utworzono

Witam mam pamięć Kingston 512mb pc3200 ddr 200.mhz i chcę dokupić drugą, więc czy ta poniższa jest dobra i czy jeśli prętkośc tamta ma 400 mhz to obie będą działać tylko z 200mhz? i co oznacza pc3200?

Goodram 1024mb pc3200 400mhz

JSF
komentarz
komentarz
Witam mam pamięć Kingston 512mb pc3200 ddr 200.mhz i chcę dokupić drugą, więc czy ta poniższa jest dobra i czy jeśli prętkośc tamta ma 400 mhz to obie będą działać tylko z 200mhz? i co oznacza pc3200?

Goodram 1024mb pc3200 400mhz

Powinna być dobra. Obie będą działać z rzeczywistą częstotliwością 200MHz która odpowiada efektywnej 400MHz.

PC3200 to oznaczenie określające przepustowości jaką mogą osiągnąć te pamięci w tym przypadku (64 bity * 2 * 200 MHz)/8 = 3,2 GB/s

mmmm8888
komentarz
komentarz
Powinna być dobra. Obie będą działać z rzeczywistą częstotliwością 200MHz która odpowiada efektywnej 400MHz.

PC3200 to oznaczenie określające przepustowości jaką mogą osiągnąć te pamięci w tym przypadku (64 bity * 2 * 200 MHz)/8 = 3,2 GB/s

nie do końca rozumiem, dlaczego w jednej jest 200mhz a tamtej 400mhz, więc obie będą działać wolniej? kiedy jest podawana rzeczywista a kiedy efektywna częstotliwość?

JSF
komentarz
komentarz

W pamięciach typu DDR (DDR II, DDR III) dane przesyłane są w czasie trwania zarówno rosnącego jak i opadającego zbocza sygnału, dzięki czemu zwiększyła się dwa razy przepustowość w porównaniu do konwencjonalnej pamięci SDRAM. Producenci pamięci podają częstotliwość tzw. efektywną która jest dwa razy większa od częstotliwości rzeczywistej.

Twoja pamięć pracuje z rzeczywistą częstotliwością 200MHz ale ponieważ jest to pamięć DDR to efekt mamy taki jakby pracowała z częstotliwością 400MHz tzw. częstotliwością efektywną.

Wszystkie pamięci DDR tak mają i wszyscy producenci podają dla pamięci DDR wartość częstotliwości efektywnej. Natomiast programy diagnostyczne podają częstotliwość rzeczywistą.

Obie pamięci będą pracowały z efektywną częstotliwością 400MHz.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.