x-kom hosting

Tryb PIO, DMA co to ?

kelloco2
utworzono
utworzono

Witam !

Ostatnio natrafiłem na takie zagadnienia. Wiem już że tryb DMA chyba jest lepszy. Zobaczyłem ze dla dysku mam ustawiony tryb DMA ale dla urządzeń podrzędnych ustawione mam tylko PIO. Czy to dobra konfiguracja ? Mógłby ktoś wytłumaczyć w przejrzysty sposób co to tryb DMA a co to PIO i czym się różnią ?

Psycholandia
komentarz
komentarz

tryb DMA nie zabiera czasu procesora,dzięki czemu programy pracujące w tle pracują na pełnych obrotach.

kelloco2
komentarz
komentarz

To jak dla urządzeń podrzędnych mam ustawiony tryb PIO to mam go zmienić na DMA ?

BoReK*
komentarz
komentarz

Jeśli się da to tak. Tryb PIO jest znacznie wolniejszy

kelloco2
komentarz
komentarz
Jeśli się da to tak.

A jak można sprawdzić czy się da ?

dar55
komentarz
komentarz

mam ustawiony tryb PIO to mam go zmienić na DMA ?
przestaw go lub Delete i restart
kelloco2
komentarz
komentarz

Witam ponownie !

Zmieniłem tryb PIO na DMA. Obecnie dla urządzeń podrzędnych ustawiony mam tryb DMA. Tylko mam pytanie, co zyskałem ? Czy chodzi o to że jeśli włożę np płytę CD to czytnik mniej obciąży procesor ? I to działa też jak np włożę Pendrive ?

FrogsterPL
komentarz
komentarz

A nie widzisz żadnej różnicy np. w czasie czytania płyty? Jak ja byłem kiedyś zmuszony z powodu jednej gry (miała problem z moim napędem, CD czytało tylko, gdy napęd był w trybie PIO), i komp chodził tragicznie, płyty wczytywało bardzo wolno (chociaż znając moje szczęście do kompów, tylko ja miałem taki problem xD). W końcu się wkurzyłem, wywaliłem grę i przestawiłem z powrotem na DMA i od razu lepiej...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.