x-kom hosting

Laptop się nie włącza po podłączeniu zasilacza (przy braku baterii)

kyasix
utworzono
utworzono

Witam. Od miesiąca mam Toshibe Satellite A300-1G2. Podczas tego miesiąca cały czas pracowałam na laptopie bez baterii (leży schowana), praktycznie działał jak stacjonarny podłaczony do zasilacza, nie ruszany z biurka. Jakies kilka razy odłączałam go i przenosiłam. Za każdym razem dbałam o to żeby najpierw wyllogowac i zamknąć system, potem odłączałam głośniki, kabel od internetu i na końcu zasilacz. Dziś zabierając lapka do znajomych zrobiłam dokładnie to samo co zwykle. Po przybyciu na miejsce próbuje podłączyć laptopa i problem polega na tym że dioda na lapku sygnalizująca podłączenie do prądu miga z czżstotliwością raz na 2sekundy i laptop się nie włącza -zero reakcji (dotąd gdy wszystko bylo okej i laptop działał pod prądem czy tez był wyłączony a z niewyjętym kablem zasilacza dioda świeciła się jednostajnie).

Teraz moje pytanie. Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? dlaczego laptop sie nie włącza a dioda zasilanie miga?? Co i z jakiego powodu mogło się posuć. Niestety nie mogę sprawdzić jaka byłaby reakcja po włożeniu baterii, ponieważ nie mam jej ze sobą.

Bardzo proszę o jakieś sugestie. Dodam że jestem dość zielona w tych tematach, więc prosiłabym jeszcze o nieskomplikowany język wypowiedzi.

Kamzilla
komentarz
komentarz

Może to być jakieś spięcie.

Może spalony zasilacz.

Nie dostał może laptop wilgoci? Nie został zalany ?

Migająca dioda hmmm..

kyasix
komentarz
komentarz
Może to być jakieś spięcie.

Może spalony zasilacz.

Nie dostał może laptop wilgoci? Nie został zalany ?

Migająca dioda hmmm..

Sprawdzałam w kilku kontaktach i zawsze ta sama reakcja

Zasilacz nie wygląda na spalony ponieważ, ani nie "śmierdzi" ani się nawet nie nagrzewał do gorąca byl zawsze tyko ciepły jak przy zwykłym urzytkowaniu

Wilgoć i zalania w stu% odpada ponieważ zanim go podłaczyłam minęła conajmniej godzina jak weszłam do domu i wyjęłam z torby no i przeszam z nim po dworzu tylko z domu do auta i z auta do domu znajomych (nie zdążył nawet zmarznąć) no i zalany nie jest bo nic nie piłam w "jego obecności" i żadne płyny nigdy nie znjadowały się w jego pobliżu

szczepan522
komentarz
komentarz

Najprawdopodobniej winą za tego typu zachowanie laptopa możesz winić płytę główną. Mogla po prostu siąść. Spróbuj jeszcze odpalić lapka na baterii + zasilanie lub na samej baterii trzymając w obu przypadkach długo przycisk ON. Niestety jeśli to nie poskutkuje (a myślę ze nie będzie efektu) to czeka Ciebie serwis niekoniecznie wymiana płyty głównej bo może być jeszcze naprawiona ;)

kyasix
komentarz
komentarz

Aktualnie sprawa wygląda w ten sposób:

kiedy włoże baterię i kabelek zasilania natychmiast jest prawidłowa reakcja, gdy pracuje dalej na kablu bez baterii także działa wszystko jak powinno, jednak gdy po kilku godzinach chcę odpalić na samym zasilaczu bez baterii sytuacja z migającą diodą sie powtarza, także bateria konieczna.

Byloby okej, ale obawiam się że kedyś jak rozładuje mi się bateria, nie będę mogła jej naładować

a no i jeszcze takie moje pytanie, z jakich powodów płyta głowna moze sie zepsuc?? Tak poprosu czy z winy jakiś spięć czy coś?

Przypominam ze laptop jes nowy (ma zaledwie miesiąc), mam nadzieję że tak szybko sie nie psuje:>

Kamzilla
komentarz
komentarz

No to musi być coś z zasilaczem. Lub coś w płycie głównej odpowiadające za zasilanie

szczepan522
komentarz
komentarz
kiedy włoże baterię i kabelek zasilania natychmiast jest prawidłowa reakcja, gdy pracuje dalej na kablu bez baterii także działa wszystko jak powinno,

mam nadzieję że nie odłączasz baterii w czasie pracy !?!? takiej czynności się nie robi a jeśli już to w ekstremalnych przypadkach ;)

Tak poprosu

tak ot tak po prostu ;)

winy jakiś spięć

tak to tez jest powód ;)

Wiesz to wszystko jest elektronika a na nią oddziaływane są różne czynniki choćby zewnętrzne (przenoszenie laptopa z miejsca na miejsce, temperatura, ładunki elektrostatyczne itd...)

No i teraz najważniejsze ;) to że laptop nie wstaje bez baterii to już jest powód aby oddać go na gwarancje Niestety :(

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.