x-kom hosting

[PHP] sklep internetowy

arabeska
utworzono
utworzono

Witam,

mam sklep internetowy zrobiony przez informatyka jakiś czas temu. Chciałabym dodać do niego kilka opcji, bo sklep jest zbyt prostacki. Czy istnieje jakiś program, którym można to zrobić? No i przydałby się jakiś lepszy program do administracji, bo ten który mam ocecnie tez jest bardzo prosty, przez co ma bardzo mało funkcji - np. edycji tekstu.

Pozdrawiam

n31T
komentarz
komentarz

Program hmm ? notatnik ?

Istnieje kilka sposobów na rozbudowę witryny :

-nauczyć się php i rozbudować sklep

-ściągnąć gotowe skrypty z internetu (masa ich do administracji)

-zapłacić za wykonanie nowej strony

pozdrawiam

arabeska
komentarz
komentarz

A czy mógłbyś polecić mi jakaś stronkę z takimi skryptami? Z resztą chyba sobie poradzę, bo rozumiem, że są to poprawnie zapisane wiersze, które należy wkleić do całego kodu strony??? Pozdrawiam.

Esus
komentarz
komentarz

Oczywiście, w takim samym sensie w jakim książka to po prostu zbiór zapisanych wierszy. Cały senk w tym jakie to mają być wiersze?

Jedyny darmowy skrypt jaki znam to osCommerce, ale go nie polecam. To program napisany przez jakichś masochistów, wielbicieli spghetti. :P Program napisany byle jak, byleby działał. Jak pierwszy raz zobaczyłem kod tego sklepu nie wiedziałem o co chodzi i gdzie jestem. ;) Nic nie stoi na przeszkodzie byś wpisał w Google "shop php" albo "shopping cart software" albo "ecommerce software php", na pewno znajdziesz coś ciekawego.

Ja na twoim miejscu zatrudniłbym do tego kogoś kto ma jakiekolwiek pojęcie o bazach danych i ogólnie programowaniu, przenoszenie danych produktów z jednej bazy do drugiej dla osoby nie związanej z informatyką może być męczące i żmudne.

darexD
komentarz
komentarz

Mam lepszy pomysł pobierz sę program Mini Market 1.2 jest świetny Pobierz

m1chu
komentarz
komentarz
Program hmm ? notatnik ?

Pod żadnym pozorem, nie! ;]

wielbicieli spghetti.

Dobre spaghetti nie jest złe ;]

n31T
komentarz
komentarz
Pod żadnym pozorem, nie! ;]

Dlaczego nie ? Osobiście wolę notatnik czy do html'a czy teraz do php, ponieważ gdy piszę coś to łatwiej przyswajam komendy niż jakby program miałby sam mi wstawiać znaczniki czy inne tam...

benkowik
komentarz
komentarz

Ale "zalecane" jest używanie lepszych programów od notatnika, choćby patrząc pod kątem znaków polskich :)

Jest wiele darmowych i dobrych programów, do tego serwer Apahce np. Krasnal Serwer i tworzyć w PHP

Esus
komentarz
komentarz

Sheo, a co robisz gdy PHP wyświetli ci jakiś komunikat o błędzie? Bierzesz ołówek do ręki i liczysz linijki? ;)

Dobry edytor to minimum kolorowanie składni, numeracja linii i podgląd projektu w drzewie katalogów, obsługa snippetów to też bardzo przydatny dodatek. Notatnik jest dla masochistów i script kiddie.

m1chu
komentarz
komentarz
Dlaczego nie ? Osobiście wolę notatnik czy do html'a czy teraz do php, ponieważ gdy piszę coś to łatwiej przyswajam komendy niż jakby program miałby sam mi wstawiać znaczniki czy inne tam...

Do podanych przez powyższe osoby argumentów dodałbym jeszcze jeden... kodowanie plików. A później jest na różnych forach, "dlaczego mam krzaki na stronie". Notatnik jak sama nazwa mówi powinien służyć do notowania (w ogólnym tego słowa znaczeniu), a nie do pisania stron internetowych.

arabeska
komentarz
komentarz

To, czym odbywa się zarządzanie moim sklepem, to phpMyAdmin - 2.11.6... Nie da się tego wymienić na nic innego? Żeby było więcej opcji?

m1chu
komentarz
komentarz

W phpMyAdmin masz wszystkie dozwolone użytkownikowi przez administratora serwera opcje związane stricte z bazą danych MySQL. Jeśli sklep pisała Ci osoba trzecia, w sensie naprawdę pisała sama, a nie lekko przerobiła jakiś istniejący to trudno będzie zdobyć coś, co bez większej zabawy będzie Ci robić np. za panel administracyjny Twojego sklepu (zamiast phpMyAdmin). Bez programowania w takim wypadku ani rusz.

Esus
komentarz
komentarz
To, czym odbywa się zarządzanie moim sklepem, to phpMyAdmin - 2.11.6...
Jestem w szoku. :blink: Ten "informatyk" to jak mniemam uczeń gimnazjum.

Jak pisał m1chu, gotowych rozwiązań w przypadku autorskiego skryptu raczej nie znajdziesz. Poszukaj kogoś kto zna się na rzeczy i zrobi to dla ciebie za symboliczną opłatę bo albo nie ma nic lepszego do roboty, albo problem wydaje mu się na tyle trywialny, że zgodzi się to zrobić za zgrzewkę piwa. ;)

arabeska
komentarz
komentarz

No właśnie. Tak coś czułam, że to płycizna (na durnym Allegro wszystko wygląda lepiej). Z tego, co wiem to koleś przerobił jakiegoś gotowca... Jestem trochę w kropce, tym bardziej, że sklep nie działa tak jak trzeba, przez co do dziś - po prawie roku istnienia - jeszcze go nie otworzyłam. Niestety nie mam nikogo, kto by mi to zrobił - znajomego, a informatyków już wolę nie prosić. Bo jak człowiek zaufa fachowości, to wcisną kit i zrobią minimum (koleś był mniej więcej znajomym a teraz nie ma z nim kontaktu), wezmą kasę i dzida. A sklepowi brakuje wiele - poza jakimś sensowniejszym wystawianiem przedmiotów. Czy ktoś z WAS mógłby mi pomóc? Cokolwiek chyba potrafię...

  • 8 lat później...
Praklot
komentarz
komentarz

Najlepiej jakbyś dał to firmie zrobił od razu sobie ecommerce i powiązał sobie sklep z allegro, zobacz tutaj :  www.platformaintegracyjna.pl oni ci ogarną cały temat, ja korzystałem z ecommerce do siebie bo jednak teraz bardzo dużo klientów idzie nałapać przez allegro wiec czemu by w to nie uderzyć jak mówisz, że informatyk ci robił stronę to niech ogarną ci jeszcze ecommerce do tego odświeżysz sobie tą strone i wszystko będzie działać

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.