x-kom hosting

Pobor pradu - laptop a komputer stacjonarny

Gość
utworzono
utworzono

Witam

Mam kopmuter stacjonarny ktory ma zasilacz 300W i do tego monitor z kineskopem i kupilem sobie laptopa Toshiba A300D-14P ktory z nich pobiera wiecej pradu laptop czy komputer stacjonarny i jak moge sprawdzic ile pobiera mi pradu laptop a ile komputer stacjonarny

Hammer
komentarz
komentarz

To jasne, laptop pobiera dużo mniej prądu. Musi przecież działać często bez zasilania ;] na baterii

Gość
komentarz
komentarz
To jasne, laptop pobiera dużo mniej prądu. Musi przecież działać często bez zasilania ;] na baterii

Ok ale jak np laduje sie przez godzine laptop i przez godzine stacjonarny jest wlaczony to ktory wiecej pobierze pradu? I jak to sprawdzic?

Ok ale jak np laduje sie przez godzine laptop i przez godzine stacjonarny jest wlaczony to ktory wiecej pobierze pradu? I jak to sprawdzic?

Nikt nic nie odpowie na ten temat?

Ok ale jak np laduje sie przez godzine laptop i przez godzine stacjonarny jest wlaczony to ktory wiecej pobierze pradu? I jak to sprawdzic?

Nikt nic nie odpowie na ten temat?

Ludzie nikt mi nie pomoze?

gosh
komentarz
komentarz

Niewiem czy ci to coś pomoże bo sie tym nie interesuję zbytnio :) ale sądzę że laptopy mimo wszystko pobierają mniej energii. Na moim zasilaczu od laptopa napisane jest 240V, a ładuję godzine i bateria pełna a trzyma mi średnio 2godz...

byku
komentarz
komentarz

Laptopy pobierają zdecydowanie mniej prądu. Najwięcej słyszałem, że jakiś notebook pobierał 120W, ale zazwyczaj liczba ta nie przekracza 80. Porównując do przeciętnego komputera stacjonarnego, który się teraz składa ( ~400W ), jest to kilkakrotnie mniej. A sprawdzić pobór prądu możesz specjalnymi miernikami.

Na moim zasilaczu od laptopa napisane jest 240V

240V to napięcie, pobór mocy to napięcie * natężenie.

kamilze
komentarz
komentarz

Jesli PC jak i laptop dzialaja dajmy na to te kilka godzin , to roznicy zbyt wielkiej to niema w rachunkach za prad :P .Ale jesli PC albo ten laptop dziala 24/h to wtedy uzytkujac przez taki czas ,laptop jest zdecydowanie mniej pradozerny i rachunki sa znacznie mniejsze.

Gość
komentarz
komentarz
Laptopy pobierają zdecydowanie mniej prądu. Najwięcej słyszałem, że jakiś notebook pobierał 120W, ale zazwyczaj liczba ta nie przekracza 80. Porównując do przeciętnego komputera stacjonarnego, który się teraz składa ( ~400W ), jest to kilkakrotnie mniej. A sprawdzić pobór prądu możesz specjalnymi miernikami.

240V to napięcie, pobór mocy to napięcie * natężenie.

Na moim notebooku tez jest 240V wiec ile to jest Wat skoro np w moim stacjonarnym jest zasilacz 400Wat

  • 3 tygodnie później...
gosh
komentarz
komentarz

i się zakręciliśmy ;)

nokia
komentarz
komentarz

Ja słyszałem gdzieś, że pecet bez obciążenia zżera tyle co laptop z użyciem 100%;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.