Skocz do zawartości

ForumPC.pl używa plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu internetowego. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w polityce prywatności.    Akceptuję używanie plików cookies

Zdjęcie

Pobor pradu - laptop a komputer stacjonarny

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   superman

superman
  • Użytkownik
  • 645 postów
1
Neutralny

Napisano 06 wrzesień 2008 - 19:52

Witam
Mam kopmuter stacjonarny ktory ma zasilacz 300W i do tego monitor z kineskopem i kupilem sobie laptopa Toshiba A300D-14P ktory z nich pobiera wiecej pradu laptop czy komputer stacjonarny i jak moge sprawdzic ile pobiera mi pradu laptop a ile komputer stacjonarny
  • 0

#2 ONLINE   Hammer

Hammer
  • Użytkownik
  • 1245 postów
105
Dobry
  • Numer GG:
  • Miejscowość:Kraina Tysiąca Jezior

Napisano 06 wrzesień 2008 - 20:03

To jasne, laptop pobiera dużo mniej prądu. Musi przecież działać często bez zasilania ;] na baterii
  • 0

Intel Core 2 Duo E8400 @3,55GHz | MSI P43 Neo-F | Kingmax 3GB | Asus Radeon HD4850 | Xonar D1 | Western Digital 320GB | Chieftec 450W

#3 OFFLINE   superman

superman
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 645 postów
1
Neutralny

Napisano 09 wrzesień 2008 - 11:51

To jasne, laptop pobiera dużo mniej prądu. Musi przecież działać często bez zasilania ;] na baterii

Ok ale jak np laduje sie przez godzine laptop i przez godzine stacjonarny jest wlaczony to ktory wiecej pobierze pradu? I jak to sprawdzic?

Ok ale jak np laduje sie przez godzine laptop i przez godzine stacjonarny jest wlaczony to ktory wiecej pobierze pradu? I jak to sprawdzic?

Nikt nic nie odpowie na ten temat?

Nikt nic nie odpowie na ten temat?

Ludzie nikt mi nie pomoze?
  • 0

#4 OFFLINE   gosh

gosh
  • Użytkownik
  • 9 postów
0
Neutralny
  • Numer GG:
  • Miejscowość:małe ale własne :)

Napisano 09 wrzesień 2008 - 19:27

Niewiem czy ci to coś pomoże bo sie tym nie interesuję zbytnio :) ale sądzę że laptopy mimo wszystko pobierają mniej energii. Na moim zasilaczu od laptopa napisane jest 240V, a ładuję godzine i bateria pełna a trzyma mi średnio 2godz...
  • 0

#5 OFFLINE   byku

byku
  • VIP
  • 716 postów
62
Neutralny
  • Miejscowość:Warszawa
Poradniki

Napisano 09 wrzesień 2008 - 19:57

Laptopy pobierają zdecydowanie mniej prądu. Najwięcej słyszałem, że jakiś notebook pobierał 120W, ale zazwyczaj liczba ta nie przekracza 80. Porównując do przeciętnego komputera stacjonarnego, który się teraz składa ( ~400W ), jest to kilkakrotnie mniej. A sprawdzić pobór prądu możesz specjalnymi miernikami.

Na moim zasilaczu od laptopa napisane jest 240V

240V to napięcie, pobór mocy to napięcie * natężenie.
  • 0

#6 OFFLINE   kamilze

kamilze
  • Użytkownik
  • 313 postów
7
Neutralny
  • Numer GG:
  • Miejscowość:Tychy

Napisano 09 wrzesień 2008 - 22:37

Jesli PC jak i laptop dzialaja dajmy na to te kilka godzin , to roznicy zbyt wielkiej to niema w rachunkach za prad :P .Ale jesli PC albo ten laptop dziala 24/h to wtedy uzytkujac przez taki czas ,laptop jest zdecydowanie mniej pradozerny i rachunki sa znacznie mniejsze.
  • 0
>Intel Core 2 Duo T7250< >Geforce 8600M GS< >2GB ram 667 mhz< >250GB HDD< >15,4" WXGA< >Windows Vista Home Premium< >WIFI+BT< TECHNOLOGIA SANTA ROSA

Dołączona grafika Piszę poprawnie po polsku.

#7 OFFLINE   superman

superman
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 645 postów
1
Neutralny

Napisano 11 wrzesień 2008 - 20:46

Laptopy pobierają zdecydowanie mniej prądu. Najwięcej słyszałem, że jakiś notebook pobierał 120W, ale zazwyczaj liczba ta nie przekracza 80. Porównując do przeciętnego komputera stacjonarnego, który się teraz składa ( ~400W ), jest to kilkakrotnie mniej. A sprawdzić pobór prądu możesz specjalnymi miernikami.

240V to napięcie, pobór mocy to napięcie * natężenie.

Na moim notebooku tez jest 240V wiec ile to jest Wat skoro np w moim stacjonarnym jest zasilacz 400Wat
  • 0

#8 OFFLINE   gosh

gosh
  • Użytkownik
  • 9 postów
0
Neutralny
  • Numer GG:
  • Miejscowość:małe ale własne :)

Napisano 30 wrzesień 2008 - 14:57

i się zakręciliśmy ;)
  • 0

#9 OFFLINE   nokia

nokia
  • Użytkownik
  • 2144 postów
70
Neutralny

Napisano 30 wrzesień 2008 - 15:01

Ja słyszałem gdzieś, że pecet bez obciążenia zżera tyle co laptop z użyciem 100%;)
  • 0
Mobo: GA-EP45-DS3 | CPU: E46002,4@3,5GHz + AeroCool Dominator | GPU: Leadtek GTX280 1GB+ AC Xtreme GTX 1,18V @ 1.00V | HDD: Seagate 1TB ES.2 SATA2 | RAM: 2x1GB + 2x512mb 800@900MHz Geil CL4 | Case: SilentiumPC Gladius 600 Window + 2x120mm | PSU: BeQuiet! StraightPower E6-650W | LCD: ASUS VW222s 22" |

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Przekaż 1% podatku na rzecz OPP | Twój Sony Ericsson | tanie domeny w PROGRESO

Zawartość każdej wiadomości wyraża poglądy i opinie jego autora, a nie administratorów czy moderatorów (poza wiadomościami pisanymi przez nich)