x-kom hosting

Co to za pamięć?

Jakob
komentarz
komentarz

512 ramu ( DDR 2 )

Adamicki
komentarz
komentarz

A można coś powiedzieć o jego częstotliwości pracy? Pokaż mi jego odpowiednik w linku wyżej.

Jakob
komentarz
komentarz

Trudno mi to powiedzieć.

Może jak byś zaniósł pamięć do sklepu oni by ci powiedzieli bo widzą tę pamięć.

Może jeszcze jakiś inny użytkownik jest w stanie, sorki ja nie :)

Adamicki
komentarz
komentarz

Everest właśnie powiedział mi, że:

- mam Gniazdo DRAM nr 1 512 MB (PC2700 DDR SDRAM)

oraz

- Obsługiwane typy pamięci PC100 SDRAM, PC133 SDRAM, DDR-200 SDRAM, DDR-266 SDRAM

JSF
komentarz
komentarz

Czyli masz pamięć RAM 512 MB DDR PC 2700 333MHz.

A twoja płyta obsługuje SDRAMy 100 i 133MHz oraz DDRy 200 i 266MHz.

Adamicki
komentarz
komentarz

To co, że niby płyta nie obsługuje tej pamięci? Bo ja na tym secie lecę juz od pięciu lat. :)

JSF
komentarz
komentarz

Może obsługuje a program podaje niepełną informację a może twój RAM pracuje w wolniejszym trybie, jako PC2100.

W programie CPU-Z w zakładce Memory będziesz miał podaną częstotliwość, z jaką pracuje twoja pamięć.

Adamicki
komentarz
komentarz

Yeah, yeah, yeah, DRAM Frequenty 133,0MHz.. ;)

Możesz mi zaproponować jakąś pamięć, która będzie miała takie same parametry jak ta 512MB, którą posiadam? I czy w ogóle wiele mi da, jeśli sobie trochę tego RAMu dołożę?

JSF
komentarz
komentarz

Czyli pracuje w wolniejszym trybie. Podaj jeszcze timingi z tej samej zakładki. W typowych zastosowaniach różnica będzie niewielka. Przyspieszą programy potrzebujące większej ilosc pamięci.

Ta pamięć jest dwustronna tzn, ma chipy na dwóch stronach?

Adamicki
komentarz
komentarz

Nie wiem, o co biega z tymi timingami. :)

beztytuuza5.th.jpg

Czipy czyli te czarne prostokąciki, co na focie na początku widać? Jeśli o to chodzi, to tak, ma je po obu stronach.

Używam kilku programów, które wyduszają z kompa, ile się tylko da, więc jednak chętnie skusiłbym się na dodatkową kość.

JSF
komentarz
komentarz

No to szukaj DDR 333MHz lub 266MHz dwustronnych najlepiej z CL2,5. Większy Cl np 3 (dla 266MHz) spowoduje zwolnienie tych pamieci które masz.

Pierwsze z brzegu jakie mi się trafiły na Allegro to:

GoodRAM

HYNIX, SAMSUNG, MICRON

Micron

Jeżeli zamierzasz robić OC komputera to polecałbym, ponieważ już jedne takie masz, kości 333MHz, w innym przypadku bez różnicy. 333MHz są kompatybilne w dół.

Adamicki
komentarz
komentarz

Dzięki za propozycje, a OC nie zamierzam robić.

  • 2 miesiące później...
Adamicki
komentarz
komentarz

Zamówiłem sobie taką pamięć http://www.allegro.pl/show_item.php?item=477273242, a przyszła taka

dsc08365cp4.th.jpgthpix.gif.

Czy to jest to samo? Konkretnie chodzi mi o to DIMM, ta z aukcji nie ma nic takiego w opisie.

swirek
komentarz
komentarz

Konkretnie chodzi mi o to DIMM

http://pl.wikipedia.org/wiki/DIMM

Adamicki
komentarz
komentarz

Dzięki, ale ja jestem noobem. :) Powiedz mi czy dostałem pamięć taką jak w powinienem dostać?

n31T
komentarz
komentarz

Dostałeś taką jaką powinieneś dostać.

Adamicki
komentarz
komentarz

Dzięki. Na poprawę Twojego humoru napiszę, że niestety wsadziłem pamięć do góry nogami i ją spaliłem razem z płytą główną. :lol: Jest to w pewnym sensie dobrą strategią zdobywania sponsoringu na nowego kompa. ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.