Tomiak

Kopia zapasowa

6 posts in this topic

Jaki program polecacie do robienia kopi zapasowych, najlepiej zeby miał coś w rodzaju kapsuły (tworzy własną partycję która jest niewidoczna)

Aha no to sobie kupie nowe jakieś ściereczki.

//ano kup , może zetrzesz kolejnego warna za OT

Edited by dar55

Ogólnie Nero 8 ma słabe opinie. Oto jedna z nich:

rzeczywiście Nero potrafi robić kiepskie kopie (obrazy) nawet niezabezpieczonych płyt...Instalacja też może sprawiać peroblemy, szczególnie gdy się ma wyłączone automatyczne aktualizacje...

Witam,

ja ostatnio zainstalowałem Cobiana i zrobiłem kopię wybranych katalogów - łącznie ok. 65GB

Nagrywając taką ilość na płyty DVD, wychodzi mi 14 płyt.

Stwierdziłem, że Cobianem mogę to nieco skompresować..wybrałem metodę ZIP - niemniej jednak po wykonaniu kopii (wcześniej ustawiłem także, aby robił pliki pod rozmiar płyty DVD) wyszło również 14 płyt.

- Dlaczego?

Nie chcę mi się wierzyć, że wszystkie pliki, które wybrałem są tak słabo kompresujące się..

Co jeszcze zauważyłem -> Cobian nie robi plików 4.7, tylko 4.3 GB - dlaczego? (tzn. ta wyższa wartość (ilość bajtów w nawiasie) jest 4.3 GB a ta niższa 4.0 GB - mam nadzieję, że wiecie o co chodzi)

Czy można jakoś bardziej skompresować taką ilość danych i ustawić normalny rozmiar DVD pliku cząstkowego kopii?

PS. Domyślam się, że można tak ustawić, żeby Cobian uruchamiał się np. co tydzień i aktualizował te pliki zip z kopią?

Dzięki z góry za odpowiedzi,

Pozdrawiam