Skocz do zawartości

ForumPC.pl używa plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu internetowego. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w polityce prywatności.    Akceptuję używanie plików cookies

Zdjęcie

Nie chce się włączyć i piszczy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Benny

Benny
  • Użytkownik
  • 14 postów
0
Neutralny

Napisano 16 sierpień 2008 - 18:36

Witam serdecznie wszystkich. Mam wielkie problem:
Gdy włączam komputer przyciskiem czekam i po chwili zaczyna się piszczenie takie dłuższe i co chwile "piiii piiii piiii....'' i tak caly czas. Monitor sie nie wlacza. Ramy przestawialem i tylko gdy przestawilem na druga strone (prawą) to nie piszczal gdy wlaczalem ale i tak nic sie nie wlaczylo, na monitorze czarno i nie wiem czemu tak jest i liczę juz tylko na wasza pomoc... Bardzo prosze o szybką pomoc. Serdecznie pozdrawiam a i jeszcze wczesniej troche dzialal tzn. wlaczylem go to cos byl problem z bezczynnoscia to uruchomilem ponownie i gdy windows sie wlaczyl to wyskoczyl mi blad blue screen i resetowalem i znowu wlaczalem i znowu blad wyskakiwal i ostatni blad cos memory i po tym nie moglem juz wlaczyc kompa ...
  • 0

#2 OFFLINE   tazman

tazman
  • VIP
  • 6329 postów
496
Znakomity
  • Numer GG:
  • Miejscowość:Radom
Poradniki

Napisano 16 sierpień 2008 - 18:57

ile dokładnie jest piknięć ?
3 ? ciągłe ?
3 - Błąd w obszarze pierwszych 64 KB RAM-u
zmięn kości w inne sloty, przeczyść styki pamieci spirytusem, włóż inną pamięć
  • 0
"Rzeczy niemożliwe Od Ręki, Cuda do trzech Dni"

#3 OFFLINE   Benny

Benny
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 14 postów
0
Neutralny

Napisano 17 sierpień 2008 - 13:49

caly czas z 10 razy pikalo i wylaczylem sam bo i tak by pewnie pikalo dalej.... mam kosci ramu i kazda poszczegolnie sprawdzalem i nadal to samo...

pomoże ktoś? :(
  • 0

#4 OFFLINE   pawzad

pawzad
  • Użytkownik
  • 297 postów
14
Neutralny
  • Miejscowość:Sochaczew

Napisano 17 sierpień 2008 - 13:56

Ja stawiam na zasilacz, pozycz od kogos inny i sprawdz.
  • 0
W dniu dzisiejszym podpisu NIE BĘDZIE !

#5 OFFLINE   Benny

Benny
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 14 postów
0
Neutralny

Napisano 17 sierpień 2008 - 13:58

a nie jest to wina ramu? bo gdy wyjmuje ramy to nie pika ale tez nic sie nie wlacza...
  • 0

#6 OFFLINE   Mattix95

Mattix95
  • Użytkownik
  • 1163 postów
87
Neutralny
  • Miejscowość:Gd ;)

Napisano 17 sierpień 2008 - 14:32

Te ,, piii '' mają swoje znaczenie . Są to sygnały z biosu informujące Nas o awarii . Ważne jest też ile razy piknie bowiem każde piknięcie oznacza coś :

BIOS firmy AWARD - nie ma skomplikowanej gamy dźwięków. Informuje praktycznie tylko o błędach związanych z kartą graficzną lub pamięcią. I tak dźwięk:

* 1 krótki - wszystko w porządku.
* 1 długi - błąd pamięci
* 1 długi, 2 krótkie - błąd parzystości RAM
* 1 krótki 2 długie - błąd karty graficznej
* ciągły - błąd pamięci RAM lub karty graficznej

Z kolei BIOS firmy AMI wydaje dużo bardziej skomplikowaną gamę dźwięków, a błąd zależy od ich liczby. Poszczególne liczby dźwięków to:

* 1 - dźwięk błąd odświeżania RAM
* 2 - błąd parzystości RAM
* 3 - błąd w pierwszych 64kB RAM
* 4 - błąd zegara systemowego
* 5 - błąd procesora
* 6 - błąd kontrolera klawiatury
* 7 - błąd trybu wirtualnego procesora
* 8 - błąd I/O pamięci karty graficznej
* 9 - błąd sumy kontrolnej BIOSu
* 10 - błąd pamięci CMOS
* 11 - błąd pamięci cache
* ciągly dźwięk to błąd pamięci RAM lub pamięci karty graficznej

Czasami dźwięki mogą niepotrzebnie zaniepokoić użytkownika. Dzieje się tak szczególnie z kartami AGP, gdyż może wystąpić problem, który wynika z niedopasowania się styków w slocie. Przeważnie wystarczy lekko ruszyć kartą by problem zniknął. Niestety jednak, większość dźwięków oznacza trwałe uszkodzenie płyty, pamięci lub procesora. Niekiedy pomaga popukanie w płytę i poprawienie kontaktów i styków procesora, pamięci itp. Ewentualnie można spróbować sprawdzić podejrzane elementy na innym komputerze lub inne na naszym i poobserwować zachowania w takich układach.
Muzyka z BIOSu

Domyślnie BIOS wydaje przy starcie jedynie cichy pisk. Jest możliwość zmiany tego i zmuszenia BIOSu do odgrywania przy starcie krótkiej melodii. Jest to jednak możliwe tylko wtedy, gdy są zaimplementowane w BIOSie procedury odtwarzania dźwięków - niestety niektórzy mogą więc nic nie usłyszeć. Do zainstalowania dźwięku potrzebny jest program cbrom oraz krótka melodyjka w formacie WAV, mająca kilka kB - tak aby zmieściła się w BIOSie. Wystarczy tryb mono, 8 bit, 8kHz. Wrzucić ją do naszego BIOSu można poleceniem cbrom.exe bios.bin /other 4019:0 sound.wav. Po restarcie komputera powinno być już słychać nasz dźwięk. Gdyby sprzęt się uruchomił, ale nie byłoby efektów, można pokusić się o zastosowanie innego formatu dźwięku. Czasami jednak BIOS może odmówić pracy po zbyt intensywnych próbach.
  • 0

#7 OFFLINE   Benny

Benny
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 14 postów
0
Neutralny

Napisano 17 sierpień 2008 - 14:34

to ja wiem bo juz to czytalem tyle ze nie ma wyjasnienia jak piszczy dlugimi caly czas a mam awarda
  • 0

#8 OFFLINE   Mattix95

Mattix95
  • Użytkownik
  • 1163 postów
87
Neutralny

Napisano 17 sierpień 2008 - 14:46

A dokładnie ile ich jest ? Czy to jest 1 ciągły ? Ważne jest to ile dokładnie ich jest ...

A na pewno masz awarda ? :) U awarda nie ma raczej info ... Na google nie w tym co napisałem wcześniej .. .
  • 0

#9 OFFLINE   Benny

Benny
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 14 postów
0
Neutralny

Napisano 17 sierpień 2008 - 14:58

no caly czas sa takie dlugie i nic non stop przeszlo 10 bylo i wylaczylem

Award Modular (08/02/04)
  • 0

#10 OFFLINE   Mattix95

Mattix95
  • Użytkownik
  • 1163 postów
87
Neutralny

Napisano 17 sierpień 2008 - 15:03

Jeszcze gdzieś czytałem że może to iść od zasilacza ... Może nie dostarczać odpowiedniego napięcia i lipa ... A podkręcałeś coś niedawno ?
  • 0

#11 OFFLINE   Benny

Benny
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 14 postów
0
Neutralny

Napisano 17 sierpień 2008 - 15:05

nie nic nie podkrecalem, ale jest takie cos ze jak wyjme ramy wszystkie to nie piszczy wogole ale nic sie nie uruchamia tez.
  • 0

#12 OFFLINE   Mattix95

Mattix95
  • Użytkownik
  • 1163 postów
87
Neutralny

Napisano 17 sierpień 2008 - 15:16

Heh to dziwne z tymi ramami ... Kiedy wyjmie się ramy komputer powinien poinformować nas o tym że ich nie ma . Spróbuj włożyć oddzielnie 2 kości ramu czy ile ich tam masz ... :) Podociskaj też wszystkie złącza do dysku itp . Przeczyść złącza ramu sprężonym powietrzem. Być może 1 kość ramu została uszkodzona . W najgorszym wypadku poszła płyta :( ... Ale bądźmy dobrej myśli
  • 0

#13 OFFLINE   Benny

Benny
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 14 postów
0
Neutralny

Napisano 17 sierpień 2008 - 15:21

aha no nie wiem czyscilem juz ramy i wszystko dociskalem i nadal nic wydaje mi sie ze cos z ramami grafika lub zasilaczem...
  • 0

#14 OFFLINE   Mattix95

Mattix95
  • Użytkownik
  • 1163 postów
87
Neutralny

Napisano 17 sierpień 2008 - 15:32

Pożycz zasilacz ( jeśli masz od kogo ) , wykluczaj elementy ; grafike , zasilacz , ram . Bardzo mi przykro ; niestety więcej pomysłów nie mam ... Chociaż ... Spróbuj zresetować BIOS ( wyjąć i włożyć taką bateryjkę na płycie głównej ) bądź przestaw zworkę CMOS . Ale łatwiej jest wyjąć i włożyć bateryjkę :) Pamiętaj żeby ją potem dobrze docisnąć
  • 0

#15 OFFLINE   Benny

Benny
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 14 postów
0
Neutralny

Napisano 17 sierpień 2008 - 15:48

wyjmowalem bateryjke i tez nic musze albo oddac do naprawy albo czesci od kumpla pozyczyc
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Przekaż 1% podatku na rzecz OPP | Twój Sony Ericsson | tanie domeny w PROGRESO

Zawartość każdej wiadomości wyraża poglądy i opinie jego autora, a nie administratorów czy moderatorów (poza wiadomościami pisanymi przez nich)