x-kom hosting

Nie chce się włączyć i piszczy

Gość
utworzono
utworzono

Witam serdecznie wszystkich. Mam wielkie problem:

Gdy włączam komputer przyciskiem czekam i po chwili zaczyna się piszczenie takie dłuższe i co chwile "piiii piiii piiii....'' i tak caly czas. Monitor sie nie wlacza. Ramy przestawialem i tylko gdy przestawilem na druga strone (prawą) to nie piszczal gdy wlaczalem ale i tak nic sie nie wlaczylo, na monitorze czarno i nie wiem czemu tak jest i liczę juz tylko na wasza pomoc... Bardzo prosze o szybką pomoc. Serdecznie pozdrawiam a i jeszcze wczesniej troche dzialal tzn. wlaczylem go to cos byl problem z bezczynnoscia to uruchomilem ponownie i gdy windows sie wlaczyl to wyskoczyl mi blad blue screen i resetowalem i znowu wlaczalem i znowu blad wyskakiwal i ostatni blad cos memory i po tym nie moglem juz wlaczyc kompa ...

tazman
komentarz
komentarz

ile dokładnie jest piknięć ?

3 ? ciągłe ?

3 - Błąd w obszarze pierwszych 64 KB RAM-u

zmięn kości w inne sloty, przeczyść styki pamieci spirytusem, włóż inną pamięć

Gość
komentarz
komentarz

caly czas z 10 razy pikalo i wylaczylem sam bo i tak by pewnie pikalo dalej.... mam kosci ramu i kazda poszczegolnie sprawdzalem i nadal to samo...

pomoże ktoś? :(

pawzad
komentarz
komentarz

Ja stawiam na zasilacz, pozycz od kogos inny i sprawdz.

Gość
komentarz
komentarz

a nie jest to wina ramu? bo gdy wyjmuje ramy to nie pika ale tez nic sie nie wlacza...

Mattix95
komentarz
komentarz

Te ,, piii '' mają swoje znaczenie . Są to sygnały z biosu informujące Nas o awarii . Ważne jest też ile razy piknie bowiem każde piknięcie oznacza coś :

BIOS firmy AWARD - nie ma skomplikowanej gamy dźwięków. Informuje praktycznie tylko o błędach związanych z kartą graficzną lub pamięcią. I tak dźwięk:

* 1 krótki - wszystko w porządku.

* 1 długi - błąd pamięci

* 1 długi, 2 krótkie - błąd parzystości RAM

* 1 krótki 2 długie - błąd karty graficznej

* ciągły - błąd pamięci RAM lub karty graficznej

Z kolei BIOS firmy AMI wydaje dużo bardziej skomplikowaną gamę dźwięków, a błąd zależy od ich liczby. Poszczególne liczby dźwięków to:

* 1 - dźwięk błąd odświeżania RAM

* 2 - błąd parzystości RAM

* 3 - błąd w pierwszych 64kB RAM

* 4 - błąd zegara systemowego

* 5 - błąd procesora

* 6 - błąd kontrolera klawiatury

* 7 - błąd trybu wirtualnego procesora

* 8 - błąd I/O pamięci karty graficznej

* 9 - błąd sumy kontrolnej BIOSu

* 10 - błąd pamięci CMOS

* 11 - błąd pamięci cache

* ciągly dźwięk to błąd pamięci RAM lub pamięci karty graficznej

Czasami dźwięki mogą niepotrzebnie zaniepokoić użytkownika. Dzieje się tak szczególnie z kartami AGP, gdyż może wystąpić problem, który wynika z niedopasowania się styków w slocie. Przeważnie wystarczy lekko ruszyć kartą by problem zniknął. Niestety jednak, większość dźwięków oznacza trwałe uszkodzenie płyty, pamięci lub procesora. Niekiedy pomaga popukanie w płytę i poprawienie kontaktów i styków procesora, pamięci itp. Ewentualnie można spróbować sprawdzić podejrzane elementy na innym komputerze lub inne na naszym i poobserwować zachowania w takich układach.

Muzyka z BIOSu

Domyślnie BIOS wydaje przy starcie jedynie cichy pisk. Jest możliwość zmiany tego i zmuszenia BIOSu do odgrywania przy starcie krótkiej melodii. Jest to jednak możliwe tylko wtedy, gdy są zaimplementowane w BIOSie procedury odtwarzania dźwięków - niestety niektórzy mogą więc nic nie usłyszeć. Do zainstalowania dźwięku potrzebny jest program cbrom oraz krótka melodyjka w formacie WAV, mająca kilka kB - tak aby zmieściła się w BIOSie. Wystarczy tryb mono, 8 bit, 8kHz. Wrzucić ją do naszego BIOSu można poleceniem cbrom.exe bios.bin /other 4019:0 sound.wav. Po restarcie komputera powinno być już słychać nasz dźwięk. Gdyby sprzęt się uruchomił, ale nie byłoby efektów, można pokusić się o zastosowanie innego formatu dźwięku. Czasami jednak BIOS może odmówić pracy po zbyt intensywnych próbach.

Gość
komentarz
komentarz

to ja wiem bo juz to czytalem tyle ze nie ma wyjasnienia jak piszczy dlugimi caly czas a mam awarda

Mattix95
komentarz
komentarz

A dokładnie ile ich jest ? Czy to jest 1 ciągły ? Ważne jest to ile dokładnie ich jest ...

A na pewno masz awarda ? :) U awarda nie ma raczej info ... Na google nie w tym co napisałem wcześniej .. .

Gość
komentarz
komentarz

no caly czas sa takie dlugie i nic non stop przeszlo 10 bylo i wylaczylem

Award Modular (08/02/04)

Mattix95
komentarz
komentarz

Jeszcze gdzieś czytałem że może to iść od zasilacza ... Może nie dostarczać odpowiedniego napięcia i lipa ... A podkręcałeś coś niedawno ?

Gość
komentarz
komentarz

nie nic nie podkrecalem, ale jest takie cos ze jak wyjme ramy wszystkie to nie piszczy wogole ale nic sie nie uruchamia tez.

Mattix95
komentarz
komentarz

Heh to dziwne z tymi ramami ... Kiedy wyjmie się ramy komputer powinien poinformować nas o tym że ich nie ma . Spróbuj włożyć oddzielnie 2 kości ramu czy ile ich tam masz ... :) Podociskaj też wszystkie złącza do dysku itp . Przeczyść złącza ramu sprężonym powietrzem. Być może 1 kość ramu została uszkodzona . W najgorszym wypadku poszła płyta :( ... Ale bądźmy dobrej myśli

Gość
komentarz
komentarz

aha no nie wiem czyscilem juz ramy i wszystko dociskalem i nadal nic wydaje mi sie ze cos z ramami grafika lub zasilaczem...

Mattix95
komentarz
komentarz

Pożycz zasilacz ( jeśli masz od kogo ) , wykluczaj elementy ; grafike , zasilacz , ram . Bardzo mi przykro ; niestety więcej pomysłów nie mam ... Chociaż ... Spróbuj zresetować BIOS ( wyjąć i włożyć taką bateryjkę na płycie głównej ) bądź przestaw zworkę CMOS . Ale łatwiej jest wyjąć i włożyć bateryjkę :) Pamiętaj żeby ją potem dobrze docisnąć

Gość
komentarz
komentarz

wyjmowalem bateryjke i tez nic musze albo oddac do naprawy albo czesci od kumpla pozyczyc

Mattix95
komentarz
komentarz

Najpierw zrób to drugie . Ale nie wkładaj wszystkich odrazu ... Jeśli nawet chwilowa wymiana nic nie pomoże to poszedł ZASILACZ albo PŁYTA ... Pozdrawiam i życzę powodzenia w naprawie :)

siwex19
komentarz
komentarz

Jakieś pół roku temu mój komp zaczął ciągle piszczeć, piszczał bez przerwy wtedy wyłączyłem głośniczek systemowy i działa bez problemów

Gość
komentarz
komentarz

ale piszczal i sie nie chcial wlaczyc?

siwex19
komentarz
komentarz

Po prostu włączyłem kompa tak jak zawsze i piszczał(pii pii pii pii i tak cały czas) a komputer działał normalnie tylko piszczało to wtedy odłączyłem głośniczek systemowy :). I tak działa do teraz

Gość
komentarz
komentarz

a no widzisz a u mnie sie nie chce wlaczyc...

pawzad
komentarz
komentarz

Sprawdz ten zasilacz.

Gość
komentarz
komentarz

ale jak go sprawdzić? wiatraczki działają, rozkręcałem go i nigdzie chyba nie było rozwalone nic... dzis raczej go oddaje do naprawy

pawzad
komentarz
komentarz
ale jak go sprawdzić? wiatraczki działają, rozkręcałem go i nigdzie chyba nie było rozwalone nic... dzis raczej go oddaje do naprawy

Podlacz inny

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.