x-kom hosting

Oczy a Samsung 940 N ! PROSZE O POMOC !

garbleg
utworzono
utworzono

Witam serdecznie

Niedawno zakupiłem komputer z monitorem Samsung 940N ( 19 CALI) . Mój problem polega na tym że od jakiegos czasu bardzo bolą mnie oczy od monitora. Próbowałem już wszelkich ustawień... rozjasniałem, sciemniałem, zmieniałem rozdzielczośc itp. Z instrukcji wynika że prawidłowa rozdzielczośc to 1280 / 1024 przy częstotliwości odświeżania 75 Hz. Na poczatku komputer sam wykrył monitor i ustawił 75 Hz .... po zainstalowaniu sterowników...automatycznie zamienił na 70 Hz ...i w sumie mozna zmienic na 75 Hz ... ale trzeba odznaczyc "tryby, których ten monitor nie może wyświetlic" ..i nie wiem czy np można zmienic na wyższą częstotliwośc np 80 Hz...czy nie uszkodzi to monitora ? Proszę o jakąś pomoc, ponieważ pracowanie ostatnio przy komputerze staje sie praktycznie niemozliwe ze względu na ból oczu.

Pozdrawiam i z góry bardzo dziekuje za pomoc.

Tomasz

Within
komentarz
komentarz

Jak dasz za wysokie odświerzanie to monitor po prostu wygaśnie, nie wiem czy powróci do stanu poprzedniego.

garbleg
komentarz
komentarz

No własnie tego sie obawiam. Przed zainstalowaniem sterowników było na 75 Hz...a po zainstalowaniu 70 Hz...więc ręcznie zmieniłem spowrotem na 75 hz....ale czy mozna wyżej..to toego własnie nie wiem :(

olej3232
komentarz
komentarz

Jeżeli przesadzisz z ustawieniami to monitor wygaśnie, jeśli w tym momencie nie będziesz ruszał myszki ani klawiatury przez jakieś 30-60 sec to powinno wrócić do dawnych ustawień!

Po zmianie jakichkolwiek ustawień kartu graficznej wyskakuje komunikat czy zostawić takie ustawienia (odp "tak/nie) z boku okienka jest odliczanie! Jeżeli nic nie wciśniesz do czasu kiedy się odliczanie skończy to komp przywróci poprzednie ustawienia!

tazman
komentarz
komentarz

Twój monitor nie obsługuje wyższych trybów odświeżania i tyle, możesz co najwyżej filtr założyć na niego

garbleg
komentarz
komentarz

hmmm...no kurcze nie po to kupowałem nowy monitor..żeby teraz na niego zakładac filtr...bymoże pozostanie mi go sprzeda na Allegro :-(...dałem za niego 780 zł. A tak wogóle to jaki monitor 19" byscie polecili...i jakie dane techniczne (m.in. częstośc odświeżania) powinien mie dobry komputer ?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.