Skocz do zawartości

ForumPC.pl używa plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu internetowego. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w polityce prywatności.    Akceptuję używanie plików cookies

Zdjęcie

Jak Połączyć Laptopa z Komputerem stacjonarnym

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Brinx

Brinx
  • Użytkownik
  • 6 postów
0
Neutralny

Napisano 09 marzec 2007 - 18:31

Witam mam ogromny problem jak Połączyć Laptopa z Komputerem stacjonarnym.. na obydwóch komputerze stacjonarnym jest zainstalowany windows XP home edition a na laptopie windows Xp media center. posiadam kabel połączeniowy firmy belkin Interfejs RJ11 do połączenia lan (ośmio rzyłowy)mam karte sieciową w komputerze stacjonarnym jak i w laptopie. Głównym zamiarem jest Przesyłanie Danych między komputerami. Wiem ze jest to najlepsze forum i najlepsi fachowcy wierze ze mi pomożecie.
  • 0

#2 OFFLINE   bizon11

bizon11
  • VIP
  • 2297 postów
128
Dobry
  • Numer GG:
  • Miejscowość:Poznań
Poradniki

Napisano 09 marzec 2007 - 18:43

Wiem ze jest to najlepsze forum i najlepsi fachowcy wierze ze mi pomożecie.

Jeszcze nam trochę brakuje :)

Uruchom kreator sieci domowych :)

Oby 2 kompy muszą mieć tą samą grupę roboczą np. DOM :)
Nazwy inne KOMP 1 KOMP 2 :)

A wszystko zrobisz w kreatorze - jest to bajecznie proste :)
  • 0
Nie udzielam pomocy komputerowej na PW

#3 OFFLINE   tazman

tazman
  • VIP
  • 6329 postów
496
Znakomity
  • Numer GG:
  • Miejscowość:Radom
Poradniki

Napisano 09 marzec 2007 - 18:44

najprościej :
masz kartę sieciową w laptopie ( zazwyczaj wbudowana, to samo sie tyczy stacjonarki)
łączysz je w siec za pomocą zwykłej skrętki potem udostępniasz sieć( kreator windows) i tyle to najprościej w razie czego pytaj
  • 0
"Rzeczy niemożliwe Od Ręki, Cuda do trzech Dni"

#4 OFFLINE   Brinx

Brinx
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 6 postów
0
Neutralny

Napisano 10 marzec 2007 - 12:43

mam proźbe czy można bylo by sposób połaczenia opisac dokladnie bo jstem w tym temace troche zielony narazie to wszedłem w panel sterowania->połączenia sieciowe w zadaniach sieciowych dałem utwórz nowe połączenie.... na tym stanołem nie wiem co dalej robić dokładnie mam taki kabel ośmio rzyłowy..http://www.uno.pl/t_20300/f3l900ea25ice-s/ prosze o dalsze poinstruowanie mnie co zrobić nie wiem co w dalszych krokach wybierać.. Dziękuje uprzejmie z góry za pomoc
  • 0

#5 OFFLINE   tazman

tazman
  • VIP
  • 6329 postów
496
Znakomity
  • Numer GG:
  • Miejscowość:Radom
Poradniki

Napisano 10 marzec 2007 - 12:50

Start-ustawienia-połączenia sieciowe-kreator nowego połączenia.
To przeprowadź na jednym i drugim komputerze pamiętając aby nazwa grupy roboczej była identyczna. Najlepiej jakaś prosta np. DOM (uważaj na spację). Potem resetujesz obydwa komputery i cieszysz się nowymi zasobami.
Poczytaj tu http://www.kompz.org...woch-komputerow
http://banita.pl/~py... lan/index.html

Mój komputer-> Właściwości->Zakładka: Nazwa komputera->Zmień
I wpisujesz nazwę gr. roboczej identyczną na 2 stacjach (nazwy komputerów muszą się różnić). zatwierdzasz i restart kompa (będzie komunikat, że masz zrestartować).

Ustawianie sieci:
Start->Panel sterowania->Połączenia sieciowe
PPM na Połączenie lokalne (lub cos w tym stylu w zależności jak się to zazywa, jeśli masz kartę sieciowa to na pewno będzie coś w tym stylu)
Wybierasz zakładkę Ogólne, a tam Protokół internetowy (TCP/IP) i Właściwości
Wybierasz użyj następującego adresu IP i wpisujesz adresy dla komputerów 192.168.0.1 i 192.168.0.2, maska w obu przypadkach to 255.255.255.0
I wszystko powinno chulać.

Masz zamiar udostępniac podłączenie do netu?? Jeśli tak, to proponuję ustawić końcówkę 1 dla komputera, do którego internet jest podłączony
  • 0
"Rzeczy niemożliwe Od Ręki, Cuda do trzech Dni"

#6 OFFLINE   Brinx

Brinx
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 6 postów
0
Neutralny

Napisano 10 marzec 2007 - 20:59

zrobiłem następująco.. najpierw zmieniłem nazwy komputerów mój komputer-> właściwości, zakładka nazwa komputera, opis komputera. stacjonarny nazwałem komputer1...laptopa-> komputer 2. grupe roboczą w jednym i drugim nazwałem dom, dałem ok automatycznie restartując komputery. Następnie nacisnąłem panel sterowania ->połaczenia sieciowe-> właściwości połączenia lokalnego, w zakładce ogólne właściwości protokołu internetowego ( TCP/IP ) adres Ip wpisałem 192.168.0.1 dla stacjonarnego i 192.168.0.1 dla laptopa maska w obu przypadkach to 255.255.255.0. w zakładce zaawansowane->ustawienia wyłączyłem zapore Windows nacisnąłem ok. komputery sa połączone kablem ale jak wejść teraz na dysk?? Prubowałem też zrobić w taki sposób…wchodząc w panel sterowania-> połączenia sieciowe naciskam w pasku zadań plik -> nowe połączenie… mam do wyboru 4 opcje.. połącz z Internetem, połącz z siecią w miejscu pracy, konfiguruj sieć w domu lub w małej firmie, konfiguruj połączenie zaawansowane. Wybieram na stacjonarnym i laptopie konfiguruj sieć w domu lub w małej firmie, wyskakuje informacja ,, wybierz stwierdzenie najlepiej opisujące ten komputer: na stacjonarnym wybieram trzecią możliwość ,,inne’’ następnie wybieram opcje drugą ten komputer łączy się bezpośrednio z internetem nie mam jeszcze sieci a na laptopie wybieram opcje drugą komputer łaczy się z Internetem za pomoca innego komputera z mojej sieci nazwe dla grupy roboczej daje dom dla laptopa i stacjonarnego… następnie zaznaczam opcje włączającą udostępnianie plików i drukarek. Naciskam dalej wyskakuje komunikat ze musze uruchomić kreatora konfiguracji sieci jednokrotnie na kadm komputerze… mam 4 opcje wybieram pierwszą utwórz dysk konfigurowania sieci.. robie kopie na dyskietce pisze żeby ja uruchomićja na drugim komputerze wiec wybieram opcje 3 na laptopie ,, tak posiadam już kopie zapasową ‘’ otwieram na laptopoe kopie zapasową powtarzaja mi się kroki od początku tworzenia nowego połączenia wykonuje te same czynności.po zakończeniu restartuje komputery. Wyłanczam firewall na obydwóch komputerach.. nastepnie daje właściwości połączenia lokalnego zakładke zaawansowane ustawianie wyłanczające zapore systemu Windows. Pod połaczeniem lokalnym w stacjonarnym jak i w laptopie pisze połączono ale jak się połączyć z drugim komputerem nie mam zielonego pojęcia..

[ Dodano: 2007-03-10, 21:02 ]
adres Ip wpisałem 192.168.0.1 dla stacjonarnego i 192.168.0.2 dla laptopa.. pooprawiam sie w powyższym artykule zrobiłem błąd
  • 0

#7 OFFLINE   meticom

meticom
  • Użytkownik
  • 51 postów
0
Neutralny

Napisano 14 marzec 2007 - 21:50

przez otoczesnie sieciowe..powinienes widziec drugi komputer

oczywiscie kabel ktory posiadasz jest skrosowany?
  • 0

#8 OFFLINE   Brinx

Brinx
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 6 postów
0
Neutralny

Napisano 28 marzec 2007 - 09:48

Tak kabel posiadam skrosowany
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Przekaż 1% podatku na rzecz OPP | tanie domeny w PROGRESO

Zawartość każdej wiadomości wyraża poglądy i opinie jego autora, a nie administratorów czy moderatorów (poza wiadomościami pisanymi przez nich)