x-kom hosting

Laptop HP + Windows - Jak to formatować?

Tomek58
utworzono
utworzono

Witam!

Otrzymałem od kolegi laptop HP, niestety nie wiem jak zabrać się za jego formatowanie, zawiera jedną partycję z zainstalowanym Windowsem XP, otrzymałem także płytke z oryginalną WINDĄ, na której pisze:

Dysk CD z systemem operacyjnym Microsoft Windows XP Home Edition Service Pack 2

Zawiera już zainstalowane oprogramowanie i sterowniki.

Przeznaczony wyłącznie do ponownej instalacji i naprawy oprogramowania.

Uwaga!

Oprogramowanie zawarte na tym dysku jest już zainstalowane.

Tylko do rozprowadzania z nowymi komputerami HP lub Compaq.

Laptop nie posiada stacji dyskietek.

PS. Co to za windows? Przeznaczony tylko i wyłącznie do tego komputera? Jak sformatować ten komputer, a następnie wgrać windowsa z tej płytki?

Przemek
komentarz
komentarz

Włóż do napędu pierwszą z tych płytek i zabootuj kompa a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami.

To są płytki Recovery przeznaczone tylko dla tego laptopa.

Tomek58
komentarz
komentarz
zabootuj kompa

To znaczy? :-)

Jak włożyłem płytkę, to jest możliwość INSTALACJI - i tam powinno być także formatowanie?

Przemek
komentarz
komentarz

Jak jest możliwość instalacji to albo komp sam sformatuje dysk albo będziesz w pewnym momencie poproszony o to.

Tomek58
komentarz
komentarz

No i dałem instalację i doszedłem do momentu w którym mam dosowski - niebieski ekran a na nim 3 możliwości:

- instaluj

- usuń partycję

- zakończ

Nigdzie nie spotkałem formatowania :blink: co teraz robić? Partycji raczej nie będę usuwał bo by się namieszało gdy jest 1 partycja.

szczepan522
komentarz
komentarz
- INSTALUJ

- USUŃ PARTYCJĘ

- ZAKOŃCZ

a wybrałeś partycje na której masz robić jakiekolwiek działanie ? :D (chyba tak) :D powinieneś najpierw usunąć lub zmodyfikować istniejące dyski logiczne (partycje) a następnie zainstalować system, z reguły instaluje sie system na dysku C: oczywiście po uprzednim przygotowaniu i utworzeniu tejże partycji...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.