x-kom hosting

Jak sprawdzić temperaturę procesora

Szattek
komentarz
komentarz

Bardzo niedokładne i wątpliwe (każdy czuje inaczej) ;)

  • 4 tygodnie później...

swinka
komentarz
komentarz

mam takie pytanie

Na lapotpie samsung r522 mam tak, ze w everescie, core temp mam na procesorze temp ok 43C w idle, natomist w programach real temp, occt mam ok 55C w idle.... ktorym bardziej wierzyć?

Qniooo
komentarz
komentarz

Jeżeli Realtemp i OCCT są zgodne, a Everest jest ze swoimi 43C osamotniony, 2 pierwsze są bardziej wiarygodne.

swinka
komentarz
komentarz

nieno po jednej stornie jest CoreTemp i everest... po drugiej real temp, occt i hw monitor :)

tak czy inaczej, mam tam procesor C2D T6500, czy dla niego takie 40-50 pare stopni nie szkodzi?

  • 4 tygodnie później...
paradox
komentarz
komentarz (edytowane)

Robiłem testy w kilku programach (OCCT, SpeedFun, CoreTemp,...) i wszędzie jest praktycznie to samo (+/- 1-2'C) w IDLE i w Stressie, a BIOS +5'C.

Edytowane przez paradox
  • 9 miesięcy później...
dex3r
komentarz
komentarz

Jej, a może to nie są błędy? Przecież jest różnica między "core temp", czyli temperaturą rdzenia, a "processor temp" czyli temperaturą procesora. Np. Program SpeedFan pokazuje oba wyniki (Core i Temp1).

  • 10 miesięcy później...
dawcio123
komentarz
komentarz (edytowane)

Mam pytanko,czy temperatura rdzenia 60 stopni jest bardzo wysoka?-Procek amd 955
Bo kupiłem chłodzenie do procesora nowe, ShurikeN revision B i martwi mnie ta temperatura,bo komputer jest dosyć ciepły.
Gdy nic nie robie temperatura rdzenia jest 37 stopni,więc chyba normalna.Podczas grania skacze nawet do 60 stopni,i boje się że procesor się spali...
Aktualne voltage rdzenia- 1.245

Edytowane przez dawcio123
Jackieee
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie wiem co ja mam powiedzieć, większość programów nie obsługuje mojego proca, od razu wywala "genuineIntel Not supported" (p4 630 ) w ewereście ukazuje mi się 36-40* na mobo a w biosie skacze do 50 :P I co z tego ?? Prawda jest taka że programistom nie chce się ruszyć czterech liter i zabrać za Prawidłową obsługę ani nowych procków ani tych starszych a nadal bardzo popularnych.

Nie 60* to nie jest jeszcze bardzo wysoka temperatura reasumując Nie jest jeszcze aż tak źle ale lepiej poczynić pewne kroki Np Wymienić pastę termo na lepszą

Edytowane przez Jackieee
  • 2 miesiące później...
RGilu
komentarz
komentarz

Polećcie mi tutaj ze trzy programy to sprawdania temp. CPU i GPU. Dzięki.

Gość
komentarz
komentarz

A weź przeczytaj temat bo wspomniano tu o wszelkich dostępnych za darmo programach diagnostycznych... wystarczy CZYTAĆ.

RGilu
komentarz
komentarz (edytowane)

Użyję CoreTemp32, Riva Tuner oraz Aida i GPU-Z. Mógłbyś mi napisać ile mniej więcej wynosi normalna temperatura procesora i grafiki? (tych z mojej sygnatury) W idle i stresie, tak jak u Ciebie to jest OK rozumiem?

Edytowane przez RGilu
Gość
komentarz
komentarz

CPU bez oc na tym chłodzeniu?
w grach do 55*C MAX
GPU bez dodatkowego OC
w grach do 70*C MAX

i te wartości uznajemy jako jak najbardziej normalne.

RGilu
komentarz
komentarz

Tak, na razie bez OC. Ale niedługo zamierzam go pokręcić, na mojej płycie głównej za bardzo nie poszaleję ale do 3.6 jak podkręcę czytałem, że nic się nie stanie. Chłodzenie zmieniłem bardziej dla ciszy i fajnego wyglądu niż do OC. Dzięki za odp.

  • 6 miesięcy później...
Doqtor
komentarz
komentarz

Dwa programy identyczne temperatury wedlug mnie podawaja poprawne wartosci (troszeczke temperatura skoczyla...)

Marekqwerty
komentarz
komentarz (edytowane)

q

Edytowane przez Marekqwerty
  • 1 miesiąc później...
MIkun21
komentarz
komentarz

Czy program Aida64 posiada opcję zapisywania logów na dysku, tak by podczas zwiechy kompa po następnym uruchomieniu z pliku odczytać: temperatury, prędkości wentylatorów, itp?

  • 3 lata później...
pawel29
komentarz
komentarz

Ja dziś pół dnia szukam jak sprawdzić temp mojego lapka (procek, karta graficzna). Miałem program Everest Ultimate Edition 5.00.1650 i teraz mam CPUID HWMonitorPro ale nie pokazuje mi ani temp procka ani karty graficznej. Robiłem update BIOS i CHIPSETu ale też nic nie dało.

  Sprzęt: Alienware 15

Procesor Intel Core i5-6300HQ (4 rdzenie, od 2.3 GHz do 3.2 GHz, 6MB cache),
Grafika NVIDIA GeForce GTX 965M, + Intel HD Graphics 530
Pamięć 8 GB (SO-DIMM DDR4, 2133MHz) 

 

Ktoś coś ? 

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.