x-kom hosting

Jak sprawdzić temperaturę procesora

dar55
komentarz
komentarz

Dodam coś od siebie jeszcze

Temperatury wykazywane w softach , są różne , oki bo to zależy od konkretnego typu , ale nie wierzcie nigdy jak wam wykazuje 19,22,23 stopnie . To jest temperatura otoczenia i nie ma bata by cooler schłodził wam do takiej temperatury jest to fizycznie niemożliwe (nie pisze o wodnym czy azocie )

to taka wzmianka bo czesto się podniecają chłopaki temp 19

  • 2 miesiące później...

kairo14
komentarz
komentarz

Witam,

Mam taki problem, że każde źrodło podaje inne informacje o tempetaturach i napięciach. Mam Intela e5200. W BIOSie ustawiłem 265 MHz FSB (efektywnie 3180 MHz) a napięcie dla CPU ustawiłem na 1.2625 V.

Najpierw w idle a potem w stresie.

BIOS 43*C 1.290-1.304V -----------

Core Temp 37-38*C 58/59*C

Real Temp 32/33*C 53/54*C

OCCT 42/43*C 1.30-1.32V 64*C 1,28-1,30V

Dual Core Center (soft od MSI) 35*C 1.30-1.31V 62*C 1.28-1.30V

CPU-Z 1.304-1.320V 1.280-1.296

Któremu programowi mam zaufać?

swirek
komentarz
komentarz
Któremu programowi mam zaufać?
OCCT 42/43*C 1.30-1.32V 64*C 1,28-1,30V

Temu :)

kairo14
komentarz
komentarz
UWAGA!

Posiadacze 45nm procesorów Intela (bo tylko są takie :P) muszą mierzyć temperatury programem REAL TEMP, ze względu iż inne programy zawyżają temperaturę (najczęściej o ok. 10*)

Czyli że to jest nieprawda co Marecki pytał?

Gość
komentarz
komentarz

RealTemp dobrze wstazuje. Jaką wersję masz tego programu?

kairo14
komentarz
komentarz

OCCT v2.0.0a

Real Temp 2.70

To komu mam wierzyć?

swirek
komentarz
komentarz
OCCT v2.0.0a

Real Temp 2.70

To komu mam wierzyć?

Ja jestem za OCCT, a poza tym jest juz nowa wersja, nie sieje tak bledami jak 2.0.0a

Wersja OCCT Perestroïka 2.0.1

mis456
komentarz
komentarz

TEż ostatnio jestem za OCCT, chociaż dalej nie rezygnuję z core temp.

  • 1 miesiąc później...
Gość
komentarz
komentarz

Najlepiej czujnikiem temperatur :P Nigdy nie mierzcie w BIOS-ie bo wtedy CPU jest bezczynne i jego temperatura spada...

mis456
komentarz
komentarz
Nigdy nie mierzcie w BIOS-ie bo wtedy CPU jest bezczynne i jego temperatura spada...

Wtedy mierzy się jak chce się mieć temperaturę kompa w IDLE!

  • 2 tygodnie później...
Mattix95
komentarz
komentarz

Mógłbyś też dodać do tematu USDM ( Unified System Diagnostic Manager ) dołączony wraz ze sterownikami do płyt głównych EpoXa ;)

dar55
komentarz
komentarz

sęk w tym że ten soft chodzi tylko na epoxach , u mnie wyskakuje błąd Incorrect bios ID

Mattix95
komentarz
komentarz

a program Fox One działa na wszystkich płytach ?

Gość
komentarz
komentarz
a program Fox One działa na wszystkich płytach ?

Nie

Mattix95
komentarz
komentarz
a program Fox One działa na wszystkich płytach ?

Nie

No więc właśnie :D można byłoby dodać ale nie naciskam ...

  • 1 miesiąc później...
lukas8161
komentarz
komentarz

Everest Ultimate Edition 5.00.1650 powinien rozwiązać wasze problemy, jest kompatybilny z wszystkimi procesorami i płytami głównymi, w przeciwieństwie do wyżej wymienianych programów

dar55
komentarz
komentarz
Everest Ultimate Edition 5.00.1650 powinien rozwiązać wasze problemy,
czy dzisiaj mamy 01.04 ? :hm:

cos ci powiem , ten twój everest pokazuje 25 C na rdzeniach gdzie w pokoju mam 23,6 C :lol2: . Bardzo dobry program ten everest

lukas8161
komentarz
komentarz

dar55 chyba nie mówisz o wersj 5.00.1650??

core temp w wersji 0.99.5 i everest w wersji 5.00.1650 pokazują taką samą temperaturę

dar55
komentarz
komentarz

Everest Ultimate 5.00.1650
to ta sama wersja? chyba tak
Gość
komentarz
komentarz

Everest Ultimate ma jeden wielki plus, mierzy oprócz aktualnej także średnią i maksymalną temperaturę. A mierzona temperatura wcale nie odbiega od Core Tempa / SG.

  • 2 tygodnie później...
Szattek
komentarz
komentarz (edytowane)

Zrobiłem test i w 3 programach mam tę samą temperaturę OCCT, real temp i core temp

Edytowane przez Szattek
swinka
komentarz
komentarz (edytowane)

mam pewien problem...

Mam procesor AMD X2 5000+ i boxowe chłodzenie (nie podkrecany)

Zrobilem nowego CoreTemp 0.99.4 i 0.99.5(beta)

Oba pokazuja temeprature 49 i 51 na rdzeniach w idle, w stresie dochodzi do ok 68-70

Natomiast np ten OCCT pokazuje w idlu 30 i 27 w idle, w stresie na jednym rdzeniu 56 na drugim 49

No i ktoremu teraz badziej wierzyc? Te temp z OCCT pokrywaja sie z temp w speedfanie i hwmonitorze... nawet bios pokazuje temp tego jednego rdzenia. Te z CoreTemp sie z niczym nie pokrywaja (o dziwo wczesniejsza wersja CoreTemp pokazywala takie temp jak OCCT ir eszta programow)

Edytowane przez swinka
  • 2 tygodnie później...
Czabi
komentarz
komentarz
mam pewien problem...

Mam procesor AMD X2 5000+ i boxowe chłodzenie (nie podkrecany)

Zrobilem nowego CoreTemp 0.99.4 i 0.99.5(beta)

Oba pokazuja temeprature 49 i 51 na rdzeniach w idle, w stresie dochodzi do ok 68-70

Natomiast np ten OCCT pokazuje w idlu 30 i 27 w idle, w stresie na jednym rdzeniu 56 na drugim 49

No i ktoremu teraz badziej wierzyc? Te temp z OCCT pokrywaja sie z temp w speedfanie i hwmonitorze... nawet bios pokazuje temp tego jednego rdzenia. Te z CoreTemp sie z niczym nie pokrywaja (o dziwo wczesniejsza wersja CoreTemp pokazywala takie temp jak OCCT ir eszta programow)

Dotknij radiator kiedy proceor będzie pod obciążeniem. Powinieneś wyczuć różnice między 56* a 70*

  • 4 miesiące później...
  • 1 miesiąc później...
xmager
komentarz
komentarz

A ja mam najlepszy sposob z was przykladam twarz do obudowy i czekam kilka sekund i moj "termometr" wylicza temeperature.Wyglada to tak (twarz jest wrazliwa)

+60 Dotykam i ded
+40 Barrdzo cieple
+30 Srednio Cieple
+15 Chlodnawe
+-0 Nie wiem takiej nie mialem xd

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.