x-kom hosting

Komputer do przeznaczenia biurowego [1200]

Cien95
utworzono
utworzono

Witam potrzebuję komputer stacjonarny którego przeznaczeniem było by tylko i wyłącznie przeglądanie internetu, odbieranie oraz wysyłanie maili i robienie księgowości.

Komputer jeśli była by taka możliwość to aby posiadał windows 10, Monitor już posiadam.

maateoo18
komentarz
komentarz

image.png.afeb5fed44c99fc03a8a4d29246c026b.png

Ponownie czekam aż mnie admin zjedzie :D. Moja propozycja. Chyba optimum ;).

Youki
komentarz
komentarz

A Windows?

Tutaj można spokojnie oszczędzić biorąc tańszy RAM w jednej kostce, bo w zastosowaniu biurowym DC nie będzie miało znaczenia.

Do tego płyta do H110M-HDV R3.0 z dwoma cyfrowymi złączami i tańszą obudowe Brutus M10, będzie zajmować mniej miejsca.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Zamiast malutkiego SSD zwykły HDD 1TB. Procesor w zupełności wystarczy taki: http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=116_433&products_id=68848  za połowę ceny. Jeśli komputer ma pracować w domenie Windows to musisz kupić Windows w wersji Professional.

 

 

58 minut temu, maateoo18 napisał:

Ponownie czekam aż mnie admin zjedzie :D. Moja propozycja. Chyba optimum ;).

Nie traktuj naszych uwag jako krytyki, tylko okazję żeby poznać inne rozwiązania.

 

Bardzo dobrze, że udzielasz się na forum, mało ludzi poświęca swój czas dla innych.

Edytowane przez MasterYoghourt
maateoo18
komentarz
komentarz

Ale nie uważam za krytyki. Chciałem podyskutować, na luzie. Nikt nikomu nie zamierza skakać do gardła ;).

Co do dysku po przesiadce na SSD nigdy nie wróciłbym do HDD. Prędkość wczytywania czegokolwiek kładzie na kolana i pozwala cieszyć się swobodną pracą nawet na słabym zestawie. Kwestia wyboru i preferencji. 

 

 

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Także mam dysk SSD i jest rewelacyjny, ale musisz wziąć pod uwagę, że dla tego komputera ważniejsza jest pojemność niż szybkość dysku. Z drugiej strony te 120GB to nie jest aż tak mało i może by wystarczyło.

rafalluz
komentarz
komentarz

Na maile i księgowość powinien wystarczyć.

 

Akurat prace z bazami danych (jak w księgowości) to jedna z dziedzin, gdzie SSD to podstawowy upgrade.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.