x-kom hosting

Ograniczona ilość osób która może podpiąć się do routera, pomimo jego możliwości

Kolar
utworzono
utworzono

Witam, posiadam router Huawei B593, gdzie w jego specyfikacji jest napisane, że mogą się podłączyć 32 osoby, jednak w rzeczywistości tak nie jest.
Problem występuje już przy 8 osobach, mamy również 2 iMaci, tylko jeden z nich może połączyć się z wifi.
Mam opcje zmienić router na huawei B525, co mogę z tym zrobić?

Bish
komentarz
komentarz (edytowane)

Ale jak wygląda ten problem? Sieć znika? Sieć pada? Ktoś zostaje wyrzucony? Niska prędkość przesyłu, czy co w końcu?

Jakiś błąd wywala?

Edytowane przez Bish
Kolar
komentarz
komentarz

W ogóle brak możliwości podłączenia się do routera, żadnego błędu, nie połączy i tyle.
Jak jedna osoba się odłączy, to za nią kto inny może się podłączyć. 

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Sprawdź ustawienia serwera DHCP w routerze, na jaki zakres adresów jest ustawiona.

Kolar
komentarz
komentarz (edytowane)

Tak to wygląda w ustawieniach

dhcp.png

dhcp2.png

Dodam, że przed chwilą robiłem hard reset routera

Edytowane przez Kolar
MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Masz spory zakres adresów DHCP i limit 32 urządzeń połączonych przez wifi. Zmień profilaktycznie hasło wifi routera. Jeśli problem nadal występuje to myślę, że coś nie tak jest z routerem.

 

Brak możliwości połączenia dotyczy jednego konkretnego komputera, czy każdego powyżej ośmiu ?

Edytowane przez MasterYoghourt

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.