x-kom hosting

Kupno karty graficznej [500zł]

patrus800
utworzono
utworzono

Witam.

Odłożyłem trochę funduszy na upgrade mojego komputera. Mój wybór padł na wymianę karty graficznej. Budżet jak w tytule to około 500zł. Wolałbym żeby karta była nowa, ale jeśli karta używana w tej cenie da znacznie większy skok wydajności mogę zaryzykować kupno używanej.

Specyfikacja komputera:

-AMD FX-4100

-8gb RAM DDR3

-Gigabyte GA-78LMT- USB3 6.0

-Corsair vs450 

 

patrus800
komentarz
komentarz (edytowane)

Czyli nie ma co pakować się w używki i zakupić tego gtx'a 1050 tak?

Edytowane przez patrus800
Mogeto
komentarz
komentarz (edytowane)

jeśli ten procesor nie jest kręcony, to w niektórych grach nawet GTX 950 będzie dla niego za mocny,

a ogólnie w używki jest sens się pakować jeśli wybieramy energooszczędne i chłodne modele np 750Ti, 950 , 1050 itd  natomiast gorących grzałek typu GTX 680, R9 280x rzeczywiście nie warto, bo jest duże większe ryzyko że szybko padną

Edytowane przez Mogeto
patrus800
komentarz
komentarz

Obecnie posiadam kartę AMD r7 200 series(Nie wiem dokładnie który model, ale  tym przypadku nie ma to chyba dużego znaczenia) więc myślę że jakakolwiek karta w cenie około 500 zł będzie dużym skokiem, a co do podkręcania. To czy ten procesor będzie się dało podkręcić na boxowym chłodzeniu ?

Mogeto
komentarz
komentarz

sam osobiście sprzedałbym tę platformę w dziady i kupił i5 2400 (200zł)  + płytę do niego (150zł), jakby obecny zestaw sprzedać po dobrej cenie, to wychodzisz na 0 a kop wydajnościowy będzie duży,

ja ogólnie jestem bardziej za gtx950,  bo nie raz kupiłem takiego za 350zł na rocznej gwarancji,  jest zaledwie 10% słabszy od 1050

 

przy obecnej platformie, na box chłodzeniu pewnie da radę jakieś +300Mhz tyle że nie będzie cicho i chłodno, natomiast dla 1050 przydałoby się +4Ghz a co za tym idzie lepsze chłodzenie na procesor np Spartan za 60zł, ten procesor jest niestety kiepski, tylko na papierze dobrze wygląda 

patrus800
komentarz
komentarz

Dzięki za odpowiedź, popatrzę za tym intelem. Temat do zamknięcia. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.