x-kom hosting

[800zł] Smartfon Android

Pete1983
utworzono
utworzono

Witajcie,

muszę kupić nowego smartfona. Budżet jak w tytule - max 800zł. Ma służyć do robienia zdjęć,filmów, przeglądania netu, appek może będzie zainstalowanych z 10.

Co koniecznie musi MIEĆ ten sprzęt:

-kolor biały (dla żony) :)

-RAM min 2GB (preferowane 3GB)

-dwa aparaty (tył+przód, najlepiej coś w konfiguracji 13Mpx+5Mpx)

-pamięć wewn. min 16GB

-ekran min 5"

-obsługę LTE

-Android min. 5.1 (preferowany 6.0)

-baterię min 3000 mAh

 

Czego NIE musi mieć:

-wyświetlacza FullHD, może być HDReady

-jakiś kosmicznych procków - main + graficzny (1200-1500MHz starczy) i niezliczonej ilości rdzeni :)

-ogromnej karty microSD (32GB wystarczą)

 

Sam się trochę rozejrzałem i zastanawiam się, nad którymś z poniższych modeli (im wyższe miejsce, tym bardziej się ku niemu skłaniam):
1. Huawei P9 Lite

2. Lenovo Moto G4

3. Xiaomi Redmi 4A

4. Huawei ShotX LTE

5. Samsung Galaxy J5

 

Co sądzicie o nich? Może polecicie coś jeszcze lepszego lub przynajmniej udzielicie jakiejś wartościowej rady? Z góry dzięki.

 

 

DiMateo
komentarz
komentarz

P9 to dobry telefon z dobrą wydajnością i dużą ilością pamięci. Powinien spełnić oczekiwania ;) 

 

piwot
komentarz
komentarz

P9 lite był by ok ale w wersji z 2017r a ta  przekracza budżet.

 

Może wchodzi w gre możliwość innego koloru, np złoty lub srebrny, w takim wypadku śmiało można polecić Redmi 4x lub redmi note 4.

 

 

northgard
komentarz
komentarz

Redmi 4x i Redmi Note 4 - dobre, wydajne telefony za niewielkie pieniądze. Używam Xiaomi Redmi Note 3 Pro już od ponad roku i jestem zadowolony.

Pete1983
komentarz
komentarz (edytowane)

Dzięki Panowie za rady, nie ma ich za wiele, ale zawsze to coś.

Co do marki Xiaomi i ich telefonów REDMI, to pomijać BARDZO ważny fakt (dla mojej żony :P) jakim jest brak koloru białego, to jestem umiarkownym entuzjastą.

Tzn. sam mam REDMI 3S PRO i za te pieniądze, które dałem za niego,  to on sprzętowo jest naprawdę wypas, ale akurat mój model (może tylko mój egzemplarz) ma takie dziwne przypadłości, że jak zgubi zasięg na dłużej niż kilka sec, to od razu się blokuje, tzn blokuje SIM i muszę podać PIN,  żeby tel wrócił do działania, co czasem oznacza, że przez kilka h nie można się do mnie dodzwonić, bo miałem blokadę SIM i tego nie zauważyłem. To jest słabe. Poza tym zdarza mu się (na szczęście rzadko) samemu zrestartować lub wyłączyć (ale już bez ponownego włączenia się). Te niedogodności dyskredytują go jako tel dla mojej żony i obawiam się, że obecne popularne modele czyli 4A i 4X mogą mieć podobne humory.

Edytowane przez Pete1983
piwot
komentarz
komentarz (edytowane)

Jestem pewien, że ten problem występuje tylko u Ciebie i jest pewnie rzadkością.

Przyznam, że pierwszy raz spotykam sie z czymś takim, a Xiaomi używam już od dawna, już trzeci model. Poza tym wielu moich znajomych ma różne modele i nit nie skarżył się nigdy na coś takiego.

 

Wracając od kolorów to biały jest mi5, ale przekracza troszkę budżet i ciężko go będzie dostać.

 

Pytaj a rad będzie więcej.

Edytowane przez piwot

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.