x-kom hosting

Od paru tygodni, system ładuje mi się strasznie długo, od 2 do 4 minut

Adamking1337
utworzono
utworzono

Witam serdecznie,

komputer od paru tygodni ładuje się strasznie długo(2-4 min). Wcześniej trwało to zazwyczaj 7-9 sekund. Długie ładowanie zauważalne jest na splash screenie Gigabyte. Posiadam płytę główną Gigabyte AB350 Gaming 3. Próbowałem aktualizować zarówno do najnowszej wersji biosu jak i reflashować do ostatniej prawidłowo działającej. System jest postawiony na UEFI,  dysk sformatowany w  formacie GPT. Próbowałem również czysty rozruch i  odłączałem wszystkie urządzenia zewnętrzne. Skan toolboxem przeznaczonym do dysku SSD nie wykazał żadnych błędów.

 

Specyfikacja komputera:

Gigabyte AB350 Gaming 3

Dysk SSD ADATA SU280 256GB

Geforce GTX1060

Corsair Vengeance LPX DDR4 16GB(2x8GB) 3000MHz

AMD Ryzen 1700

 

Bardzo proszę o pomoc

Pozdrawiam

 

 

 

Youki
komentarz
komentarz

RAM masz ustawiony na 3000MHz?

CPU kręcony czy stock?

Adamking1337
komentarz
komentarz

Ram mam ustawiony na 2133 MHz. Płyty z podstawką AM4 miały dość długo problemy z ustawieniem wyższego taktowania. Nowe wersje biosu naprawiły problem ze stabilnością u większości użytkowników, jednak u mnie problem pozostał. Dlatego też RAM ma ustawione domyślne taktowanie. Procesor nie był podkręcany. Zrobiłem przed chwilą diagnostykę pamięci - nie ma żadnych błędów.

Youki
komentarz
komentarz

Jaką masz obecnie wgraną wersje BIOS?

Sprawdzałeś czy jakaś opcja sprawdzania RAM czy HDD w UEFI nie jest ustawiona domyśnie?

Adamking1337
komentarz
komentarz

Zaktualizowałem dzisiaj z wersji F8 na F9d.  Wszystko poustawiane mam tak samo jak jeszcze system uruchamiał się normalnie

Adamking1337
komentarz
komentarz

Problem naprawiłem poprzez przywrócenie wcześniejszego stanu rejestru. Odradzam korzystanie z Ccleaner na Windows 10.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.