x-kom hosting

Problem z BIOSEM - laptop Lenovo G50-80

krzysiekx1777
utworzono
utworzono

Witam. Mam problem z Biosem. Ogólnie rzecz biorąc to chciałem zaktualizować BIOS, ponieważ było to rekomendowane przez producenta. No więc pobrałem sterownik i instrukcję. W instrukcji było napisane tylko żebym włączył ten plik exe i tyle. Włączyłem. Kliknąłem dalej , zaakceptowałem regulamin po czym instalator sprawdził wersję obecnego biosu i porównał ją z wersją nowego czy nie jest taka sama. Po tym laptop uruchomił się ponownie i rozpoczęła się instalacja Biosu ( nic nie ruszałem , nie odłączałem i nic nie robiłem ). Po ukończeniu wyskoczył chyba jakiś błąd. Skutkiem tego błędu jest to że gdy w BIOSIE, Boot mode ustawiony jest na "UFEI" to po włączeniu laptopa wyskakuje niebieska tabelka na czarnym tle z napisem " EFI Network 0 for IPV4" . Klikam OK po czym wyskakuje "EFI Network 0 for IPv6", klikam ok i po tym wyskakuje :" Default boot device missing or boot faile. Insert recovery media and Hit any key. Then select 'Boot Menager' to choose new boot device or to Boot recovery media".  Klikam ok i wyskakuje mi szare tło Boot option menu i jest tylko do wyboru EFI PXE Network i gdy to wybiorę wszystko się powtarza. Teraz druga strona medalu - gdy w Biosie boot mode ustawie na Legacy Support to system normalnie się uruchamia i wszystko działa TYLKO mam wrażenie , że działa niestabilnie. Dodam też , że po tej operacji zmieniło się logo które pokazuje się przy włączaniu laptopa. Bardzo proszę o porady jak bym mógł rozwiązać ten problem , żeby system działał gdy jest boot mode na UEFI. Tak było domyślnie i wolałbym żeby tak zostało. Z góry dziękuję za wszelką pomoc :) . Dołączę parę zdjęć jak to wyglądało . 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

Youki
komentarz
komentarz
3 minuty temu, krzysiekx1777 napisał:

TYLKO mam wrażenie , że działa niestabilnie.

Zawiesza się, są jakieś problemy czy jak?

krzysiekx1777
komentarz
komentarz

Tak. Wcześniej działało wszystko płynnie a teraz długo myśli, zawiesza się ale nie aż do takiego stopnia że muszę go resetować . Ostatnio właśnie się raz tak zawiesił że konieczny był reset i wtedy gdy dałem uruchom system normalne sam z siebie wszedł w tryb awaryjny i pojawiła się konsola cmd ale nic się nie działo .

Youki
komentarz
komentarz

Masz partycje Recovery?

Po aktualizacji przywracałeś BIOS do ustawień domyślnych?

krzysiekx1777
komentarz
komentarz

Czy mam partycje Recovery ? Kurcze , nie jestem pewien. A jak mogę to sprawdzić ?

 

Tak , po aktualizacji przywróciłem BIOS do ustawień domyślnych ale boot mode dalej był na UFEI i powtarzało się to co opisałem . Dopiero zmiana na Legacy Support sprawiła że zaczęło się coś dziać .

Sprawdziłem w narzędziach administracyjnych , w zarządzaniu komputerem. Kliknąłem w zarządzanie dyskami lecz tam nie było mowy o partycji recovery ani o żadnej która ma nieznany typ. Są dwie partycje które ja utworzyłem czyli C i D oraz ta która jest partycją podstawową ( ona ma 100 MB ).

Youki
komentarz
komentarz
4 godziny temu, krzysiekx1777 napisał:

A jak mogę to sprawdzić ?

A laptopa kupowałeś z systemem czy bez? :)

 

krzysiekx1777
komentarz
komentarz (edytowane)

Kupiłem z zainstalowanym systemem Windows 10 :) dodam , że później zainstalowałem Windowsa 7 po czym znowu wróciłem do 10 .

Edytowane przez krzysiekx1777
  • 2 tygodnie później...
krzysiekx1777
komentarz
komentarz

Jest ktoś wstanie pomóc ? 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.