x-kom hosting

PC resetuje mi się w MMORPG, gdy dam maksymalne ustawienia graficzne

Maumau
utworzono
utworzono

Witajcie, nowa osoba na forum 

Przychodzę do was z problemem, który jest już na prawdę bardzo męczące :(
Nie wiem dlaczego resetuje mi się komputer w grach typu MMORPG jeżeli dam maxymalne ustawienia grafiki. Mogę grać, będzie wszystko działało płynnie, ale po czasie X poleci reset komputera.. 
Nie wiem dlaczego tak się dzieje. Jakie informacje / testy programów muszę wam dostarczyć, aby dało się zweryfikować problem? 
Sprawdzane temperatury programem CPUID HWMonitor i np przy GTA 5 temp procesora doszła do 85 stopni, mimo to nie resetowało się nic. Gdy włączam np, Warframe lub Blade & Soul na max detale to gram gram i restart.. 
- Czy bywały spadki napięcia w okolicy, moim domu? Tak

- Kiedy ostatni raz karta graficzna była czyszczona w środku? Nie wiem, nie umiem jej rozebrać + boje się, kupiłem używaną. Wtedy wyglądała jak nowa, były tylko zakurzone wiatraki. 

- Procesor był kupiony używany, jak go kupowałem to miał gwarancję 1 lub 1.5 roku.

- Kiedy PC został złożony? Pod koniec roku 2015
 

Moja specyfikacja sprzętu:
Procesor i3-3220 (chłodzenie BOX), płyta główna ASRock H61M-VG4, R9-270 X dual OC, 8 Gb ram goodram play 1600 mhz CL 15, obudowa Zalman T3 (ZM-T3), zasilacz Corsair VS 450W

Youki
komentarz
komentarz
4 minuty temu, Maumau napisał:

rocesora doszła do 85 stopni,

A GPU?

Zasilacz podłączony bezpośredni do gniazdka czy przez listwe?
 

Maumau
komentarz
komentarz (edytowane)

Max co widziałem na karcie graficznej to bodajże 55 stopni, a z tego co kojarzę z mojego marnego doświadczenia to przy takiej temperaturze nie ma się czym martwić. 

Ale jakie są temperatury przy restartach tego już nie wiem.

Zasilacz sensie cały PC prąd podłączony jest do przedłużacza - listwa, a przedłużacz do głównego gniazdka. 
Mam tutaj też jakiś screen, nie pamiętam na czym testowane było.

Stan techniczny tego przedłużacza? W sumie jakiś nowy to nie jest, ale działa. 

 

Dziwna sytuacja.. Włączyłem grę Blade & Soul, dałem suwak wszystko na full - tak po prostu w lobby zanim się cokolwiek uruchomi.. 
Po chwili komputer restart.. Tylko te restarty wyglądają tak jak by przestał w ogóle działać PC i po 2 sekundach sam się ponownie uruchamia.. 

 

 

temperatura.png

Edytowane przez Maumau
Dołączenie screenu.
Youki
komentarz
komentarz

Masz możliwość podłączyć w innym pokoju bezpośrednio do gniazdka ten zasilacz?

Masz sprężone powietrze?

Maumau
komentarz
komentarz (edytowane)

Tzn zasilacz to jest w sensie kabel zasilający komputer tak? Tylko nie bardzo umiem zrozumieć o co dokładnie chodzi. 

Mam małe mieszkanko, tylko jeden pokój i gniazdko. Jeżeli chodzi o inne to albo kuchnia, łazienka albo ewentualnie u brata w domu. 

Bo Ja mogę ewentualnie nie podłączać go do przedłużacza tylko bezpośrednio do gniazdka od prądu.

Zasilacz jest po to, po prostu wygodniej, więcej wtyczek do podłączenia. 
Próbowałem zastosować się również do poradników i nie mam pojęcia co dalej. Dorzucam wyniki testów, aczkolwiek dla mnie to jest BARDZO totalnie, mega dziwne, gdy w "lobby gry" gdzie nic się nie dzieje, jest tylko moja postać i otoczenie "świątynia" daję ustawienia gry na full i komputer łapie - reset. Jeszcze mogę zrozumieć dynamiczną grę, efekty, wybuchy, umiejętności innych postaci ok.

Ale tak po prostu w stanie bezczynności reset? Czy jest to możliwe, że zasilacz nie jest w stanie utrzymać napięcia jakie daje mu jednocześnie procesor i karta graficzna? :(
Czy przyczyna jest gdzie indziej?
Czy tak jak Pan mówi tutaj, istnieje możliwość że obecny przedłużacz - okablowanie w nim jest za słabe i zasilacz nie dostaje odpowiednich voltów? 

W screenie numer 3 Tam, gdzie ten komunikat po angielsku, że " Freezing detected " wyskakiwał wtedy, gdy podczas testu włączałem program CPUID HWMonitor.

Po 11 minutach VideoCardStability nic mi nie wyskakuje żaden komunikat, po prostu sobie program pracuje bez przeszkód. 

 

Mógłbym oddać komputer do serwisu, ale to się równa 3-4 dni bez komputera + nie wiem czy nie wezmą za to pieniędzy + nie wiem ile prawdy mi powiedzą..

Dlatego wolę najpierw sam dowiedzieć się lub upewnić co jest / może być przyczyną.. 

 

Programy jakich użyłem to:

VideoCardStability
CPUID HWMonitor
OCCT
HD Tune

ATITool_0.26

Można coś cokolwiek wywnioskować z tego co wrzuciłem? Czy to za mało? 
Sprężonego powietrza nie mam niestety. 


 

HD tune dysk ok.png

Video Card FPS.png

Video Card Stability wynik.png

2017-09-16-17h08-CpuUsage-CPU Usage.png

2017-09-16-17h08-Frequency-Bus.png

2017-09-16-17h08-Frequency-CPU #0.png

2017-09-16-17h08-Frequency-GPU #0 Mem.png

2017-09-16-17h08-Frequency-GPU #0.png

2017-09-16-17h08-Memory Usage-Memory Used.png

2017-09-16-17h08-Temperature-Core #0.png

2017-09-16-17h08-Temperature-Core #1.png

2017-09-16-17h08-Temperature-CPUTIN.png

2017-09-16-17h08-Temperature-GPU.png

2017-09-16-17h08-Voltage-3VCC.png

2017-09-16-17h08-Voltage-AVCC.png

2017-09-16-17h08-Voltage-CPU VCORE.png

2017-09-16-17h08-Voltage-GPU (2).png

2017-09-16-17h08-Voltage-VID.png

2017-09-16-17h08-Voltage-VIN1.png

2017-09-16-17h08-Voltage-VIN4.png

2017-09-16-17h08-Voltage-VIN5.png

2017-09-16-17h08-Voltage-VIN6.png

tested.png

HD tune Error scan.png

Edytowane przez Maumau
crissu_222
komentarz
komentarz

85 stopni na procku to trochę dużo może to zabezpieczenie termiczne resetuję ?

Maumau
komentarz
komentarz

Z tego co znalazłem kiedyś to są 3 opcje.

- Glut na procku się wyrobił i już RIP.. Wtedy wychodzi skalpowanie, ale kto to robi na i3-3220.. Szkoda zachodu :/

- Zasilacz nie trzyma napięcia 

- Chłodzenie od procesora jest już za słabe > BOX.

 

Albo inna przyczyna.. Dla mnie to dziwne, GTA 5 off-line działało normalnie przy temperaturze procesora 85 stopni..

A jak włączam gry MMORPG online to ładuje reset.. W sensie komputer wyłącza się na 2 sek i sam się włącza.

Nawet gdy w lobby zwyczajnie przy wyborze postaci ustawiłem wszystko na full to poszedł reset, to jest dopiero wielka niewiadoma bo jak? Dlaczego?

Przecież było tam tylko otoczenie - świątynia i moja postać, nic po za tym..

Gdy daję test OCCT to max temperaturę mi pokazuje max do 60 stopni.. I bądź tu mądry :(

Nie mam już pomysłów.. Może zakupić chłodzenie SilentiumPC Spartan 3 LT HE1012 za 59 zł i przetestować.. A jak to nie pomoże to co wtedy? Zasilacz? 

crissu_222
komentarz
komentarz

Miałem podobnie , zmieniłem chłodzenie procka na silentum pc grandis 2 i jest dobrze.

Ale Spartan 3 też powinien rozwiązać sprawę

 

Youki
komentarz
komentarz
Dnia 16.09.2017 o 17:18, Maumau napisał:

tylko bezpośrednio do gniazdka od prądu.

Dokładnie tak, jak masz możliwość.

 

Obniż taktowanie rdzenia i pamięci na GPU o 90 MHz, przykładowo w programie MSI AfterBurner oraz zwiększ Power Limit jeśli będziesz miał możliwość.

 

  • Dziękuję 1
Maumau
komentarz
komentarz (edytowane)
1 godzinę temu, Youki napisał:

Dokładnie tak, jak masz możliwość.

 

Obniż taktowanie rdzenia i pamięci na GPU o 90 MHz, przykładowo w programie MSI AfterBurner oraz zwiększ Power Limit jeśli będziesz miał możliwość.

 

 

Dobrze jutro na spokojnie spróbuję tak zrobić, czyli tak:

Core Clock Mhz z 1070 na 980 

Memory Clock Mhz 1400 na 1310 
A Power Limit na jaki % ustawić? Bo mam obecnie ustawione na 0% 

Wtedy ustawić grę na full detale i sprawdzić czy poleci restart tak? 

Edytowane przez Maumau
Youki
komentarz
komentarz

Zwiększ o 10%.

 

Maumau
komentarz
komentarz (edytowane)
1 godzinę temu, Youki napisał:

Zwiększ o 10%.

 

 

Zrobiłem jak w instrukcji, włączyłem grę dałem suwak na ustawienia 4 / 5. 
Gra działała bez problemów, nie było resetów. Temperatury procesora 50 max i karty graficznej 55 stopni.
Ale po jakiś bodajże 30 min poszedł restart.. Włączył się i na pulpicie zresetował sam.
Później to samo było, resetował się sam z siebie 2 razy pod rząd.. :(

 

Co robić? Czy to wina zasilacz czy płyty głównej? :(

Po zmniejszeniu taktowania.png

Edytowane przez Maumau

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.