x-kom hosting

Mam problem z artefaktami w grze - migające w każdą stronę czarne pasy

Terenas
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam.

 

Mam problem z artefaktami w grach. Takimi czarnymi migającymi w każdą stronę czarnymi pasami. Przykład w grze Wiedźmin 2 Zabójcy królów: https://zapodaj.net/a75d84ce67892.png.html

Też  czasami są takie malutkie migające białe kwadraciki np: gdy postacie w jakimś przerywniku rozmawiają.

Problem występuje prawie we wszystkich grach, oprócz gta V i Minecrafta.

 

Do wyświetlania obrazu używam telewizora: LG-49. (Pełną nazwę podam jak bdz trzeba.)

System: Windows 10

Podzespoły:

Grafika: Msi radeon rx 480 8gb

Proc: i7 6700k

Płyta: Msi z170A Tomahawk

dysk: Wdc blue 1000GB

Pamięci: Corsair vegenance 2x8 gb 3000mhz.

Zasilacz: Xfx Ts550w. Bronze plus.

Chłodzenie: Fortis 3

 

 

Temperatury karty graficznej w wymagających grach to max 74stopnie.  Wiatraki uruchamiają się powyżej 60 stopni.

Artefaktów poza grami nie widać nigdzie. Artefakty pojawiają się nie zależnie czy karta jest jeszcze chłodna czy ma te 70 stopni. Odpalam po prostu grę, wczytuje zapis i pyk migające paski.

 

Reinstalowałem system, instalowałem sterowniki najnowsze lub starsze. (Aktualnie są to: 17.9.1) zmieniałem ustawienia w grach, od minimalnych na ultra było to samo. Instalowałem różne biblioteki Directx, PhysX nic. Wyjmowałem kartę Graficzną ze slotu, czyściłem, podpinałem ponownie i nadal artefakty.  Karta wydaje się normalnie pracować tak jak i inne podzespoły, nic nie stuka, nic nie buczy.

 

Problem występuje już jakiś czas. Komputer składałem 9 miesięcy temu, od tamtej pory do niedawna zaczęło się  to dziać.

Jeżeli ktoś miał, lub spotkał się z tym problemem to proszę o jakieś porady co można z tym zrobić?

 

 

 

 

 

Edytowane przez Terenas

Youki
komentarz
komentarz

Obniż taktowanie rdzenia i pamięci na karcie o 90 MHz, zwiększ power limit i sprawdź ponownie.

 

Terenas
komentarz
komentarz (edytowane)

Możesz wytłumacz jak to zrobić? Albo wysłać jakiś poradnik? Chodzi głównie o zwiększenie tego power limitu.

To się w biosie robi czy w jakimś Msi afterburner? Nigdy nic nie robiłem z tych rzeczy z kartami  :/

 

Edit: Dobra dowiedziałem się co i jak z tym obniżaniem taktowań itd. Tylko ze w Msi Afterburner wszystkie te paski z core clock, memory clock itd. Mam na 0... No i nie mam możliwości nawet tego zmniejszyć. Po boku widzę że taktowanie pamięci sobie lata od 300mhz wzwyż.  To się jakoś odblokowuje ?

Edytowane przez Terenas
Youki
komentarz
komentarz

W programie, przykładowo MSI AferBurner. Suwak GPU Core oraz GPU Clock

5 godzin temu, Terenas napisał:

To się jakoś odblokowuje ?

W ustawieniach nie masz?

Jeśli nie to spróbuj WattManem.

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.