x-kom hosting

PC startuje po włączeniu listwy. Uruchamia się dopiero za 3 razem

nerdian
utworzono
utworzono

Witajcie, pod koniec lipca składałem komputer, szukałem w internecie rozwiązania tego problemu, niestety bezskutecznie. 

1. Uruchamiam listwę zasilającą, komputer się uruchamia zaraz po niej - sam zaskakuje ja nic nie klikam monitor nie reaguje - wiatraki chodzą

2. Wyłączam go przytrzymując fizyczny przycisk POWER na obudowie

3. Klikam przycisk POWER i komputer się uruchamia - dioda monitora się zapala jakby miała pokazać zaraz obraz lecz obraz jest czarny - wiatraki chodzą - Komputer po kilku sekundach się wyłącza 

4. Klikam znów przycisk POWER i zaskakuje.

Speaker od BIOSu nie pipczy. BIOS (właściwie to ta płyta główna ma UEFI) nieaktualizowany.

Podzespoły:

AsRock 970M Pro 3 2.0

FX 6300 (chłodzenie do niego: Fortis 3 1425 v2)

Palit GTX 750 StormX OC (non-Ti)

Transcend SSD 128GB

WD BLUE 1TB

Patriot 8GB RAM 1333 (jedna kość)

Proszę o pomoc w zniwelowaniu tych "wielokrotnych i bezskutecznych uruchamiań" komputera. :)

 

cinomatic
komentarz
komentarz

Problem albo z zasilaczem albo płytą główną.

 

Jaki masz zasilacz? Masz możliwość sprawdzić kompa na innym zasilaczu ?

nerdian
komentarz
komentarz

@cinomatic Corsair VP 450W, niestety możliwosc sprawdzenia kompa na innym zasilaczu odpada.

Youki
komentarz
komentarz

Jak podłączysz bezpośrednio do gniazdka, z pominięciem listwy tak samo masz?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.