x-kom hosting

Podczas obciążenia w CS:GO ekran się wyłącza, ale PC dalej pracuje

xNinjax
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam, 

 

Mój problem polega na tym, że pc cały czas się "wyłącza" pisze to w cudzysłowie dlatego, że komputer nadal pracuje, ale ekran i cały system tak jakby pada. Dzieje się to wtedy, jak komputer jest obciążony np. graniem w cs:go. Działa normalnie przez ok 30 min, a później zaczynają się dziać takie rzeczy, jak wyżej.

 

Aktualne temperatury ( Program SpeedFan)

GPU: 48

CPU:57

AUX: 59

CORE: 39

 

Sprzęt: 

Zasilacz: SilentiumPC VeroM1 600w

Procesor - AMD FX8350

Płyta - ASRock 980DE3

Karta Graficzna : Nividia GTX 950

RAM: HyperX 2200 MHZ - pokazuje program 4GB

Miałem jeszcze jedną 4, ale prawdopodobnie palone, gdyż wyskakuje blue screen.

 

Proszę o pomoc. W czym może być problem?

Edytowane przez xNinjax

Youki
komentarz
komentarz
19 godzin temu, xNinjax napisał:

system tak jakby pada.

Czarny ekran i brak reakcji, tak to wygląda?

 

xNinjax
komentarz
komentarz
Teraz, Youki napisał:

Czarny ekran i brak reakcji, tak to wygląda/

 

No dobrze, ale jeżeli gram w mniej wymagające gry to tak się nie dzieje. 
Dodam, że nie pobieram żadnych darmowych gier, jedynie gry steam, nie wchodzę na dziwne strony itd, nie mam zainfekowanego komputera wirusami itd

Dodatkowe pytanie. Jaki polecacie system w takim razie? 

Youki
komentarz
komentarz

Sorry, tam miał być pytajnik.

CPU kręciłeś czy stock?
RAM na jakim taktowaniu masz ustawiony?

xNinjax
komentarz
komentarz

Z CPU nic nie było robione, bo nie mam takiej potrzeby, nie gram pod jakieś mega wydajne gry, nie streamuje, nie nagrywam filmów itd. Po prostu zwykłe użytkowanie pc od czasu do czasu jakaś mało wymagająca gierka. 

 

Powiem szczerze, że nie wiem, bo nie jestem jakimś informatykiem, ani osobą, która się jakoś bardziej zna, aby bawić się w zmiany w taktowaniu, więc po prostu jest domyślne. 

 

Youki
komentarz
komentarz

Okej, zrób jszcze tak.
Pobierz OCCT, zrób sam test na CPU, zostaw na 25 minut i sprawdź czy ekran zniknie.

Potem zrób test na Power Supply i sprawdź ponownie

.

xNinjax
komentarz
komentarz

Jeżeli chodzi o program  OCCT - to niestety, ale wyskakuje mi komunikat brak elementu głównego. 

Na power supply? Co to takiego? 

Youki
komentarz
komentarz
14 godzin temu, xNinjax napisał:

power supply?

Zakładka w programie OCCT.

14 godzin temu, xNinjax napisał:

komunikat brak elementu głównego. 

Skąd pobierałeś? 

xNinjax
komentarz
komentarz

Pobrałem z: http://www.ocbase.com/download.php?fileext=exe

 

Jeżeli ze złej strony to, jak możesz to proszę o podlinkowanie.

Youki
komentarz
komentarz

Pokaż zrzut ekranu tego błędu.

Wypakowałeś najpierw zawartość?

Maumau
komentarz
komentarz
18 godzin temu, xNinjax napisał:

Jeżeli chodzi o program  OCCT - to niestety, ale wyskakuje mi komunikat brak elementu głównego. 

Na power supply? Co to takiego? 

 

Power supply to test zasilacza. 

xNinjax
komentarz
komentarz (edytowane)

c22bbe0c796d7.png

Edytowane przez xNinjax
Youki
komentarz
komentarz

Net Framework masz wgrany? :)

 

xNinjax
komentarz
komentarz

Tak, mam. Nawet sprawdzałem jeszcze raz, mimo, iż byłem pewny. ;/

FENZIGO
komentarz
komentarz

OCCT Spróbuj pobrać w wersji zip bez instalacji ;)

xNinjax
komentarz
komentarz

Mam również w wersji zip i taki sam błąd. ;/ 

FENZIGO
komentarz
komentarz

Nie powinno czegoś takiego być ale na razie nie ma co się tym przejmować. 

1.Spróbuj programu FurMark(http://www.instalki.pl/programy/download/Windows/testowanie_i_diagnostyka/FurMark.html) i sprawdź czy podczas męczenia karty graficznej ekran znów zrobi się czarny... jeżeli nie to masz "farta"

2.Jeżeli po FurMarku nic się z kompem nie stało i nadal działa to powinieneś pomęczyć ram:

-Użyj tego programu i daj mu trochę czasu aby wstępnie sprawdził twoją pamięćhttp://www.instalki.pl/programy/download/Windows/testowanie_i_diagnostyka/MemTest.html jeżeli wykryje ewentualne błędy no to masz już pewność że wina leży po stronie ramu jeśli nic nie wykryje to musisz skorzystać z aplikacji która przetestuje twoją pamięć zanim uruchomi się system https://www.memtest86.com/ < tutaj niestety nie obejdzie się bez wgrania go na płytę lub jakąkolwiek pamięć przenośną np. pendrive-a. Tutaj masz pokazane jak to zrobić 

3. Jeżeli oba testy nic nie wykazały winą można obarczyć spuchnięte kondensatory na płycie głównej lub uszkodzony zasilacz, w obu przypadkach diagnoza jest prosta a wymiana komponentów nieunikniona. Sprawność kondensatorów sprawdzisz po prostu uważnie im się przyglądając. Tutaj masz miniporadnik jak rozpoznać taki uszkodzony kondensator.

Jeżeli chodzi o zasilacz to po prostu trzeba sprawdzić kompa pod innym np. pożycz od kogoś.

 

Jeżeli to żadna z wymienionych przypadłości no to będziemy martwić się dalej.

xNinjax
komentarz
komentarz

Jeżeli chodzi o  FurMark - żadnych problemów temperatura karty wynosiła max 76 stopni.

 

MemTest - również żadnych problemów.

 

Jeżeli chodzi o Spuchnięty kondensator to też nie. Zasilacz działa, jak należy.

 

Jakieś pomysły jeszcze? 

Dodam też, że nie wiem dlaczego, ale gdy podstawiłem wiatrak ( pokojowy ), aby sprawdzić czy faktycznie się nie grzeje to przestał się wyłączać, ale co ciekawe to temperatury pokazuje mi dobre, więc czym to jest spowodowane? 

  • 2 tygodnie później...
FENZIGO
komentarz
komentarz

Przegrzewać może się również procesor. Pobierz program Prime95 odpal test na maxymalne tdp i sprawdź czy komputer znów ci się "wyłączy"

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.