x-kom hosting

Problem z kolorami na monitorze.

Adasik
utworzono
utworzono

Witam, z góry przepraszam jeśli to zły dział czy coś, ale jestem tu pierwszy raz. Piszę odnośnie takiego problemu, mianowicie kupiłem nową kartę graficzną Geforce 1050Ti. Mam do niej podpięty telewizor za pomocą HDMI-HDMI, na jego końcu jest przejściówka DVI-D 24+1 i ta wpięta do kompa. Monitor jest podłączony za pomocą kabla VGA, a na końcu wchodzi w adapter VGA-HDMI i HDMI wpięte do kompa. Na obu urządzeniach mam ustawioną rozdzielczość 1920x1080 i na telewizorze obraz jest perfekt, a na monitorze kolory są jakieś zepsute(ciemniejsze, zażółknięte) i brakuje jakiegoś takiego kontrastu np. między postami na fejsie, co pokażę w poniższych screenach. W ustawieniach nVidii próbowałem już chyba wszystkiego... nawet już próbowałem ręcznie poustawiać kolory, ale jednak wciąż nie jest tak jak być powinno. Dodam, że na starej karcie graficznej obraz na monitorze był poprawny, ale był podłączony kabel VGA-VGA. Ktoś jest w stanie pomóc? Jakieś sugestie? Osobiście myślę jeszcze kupić i spróbować podłączyć monitor za pomocą kabla DVI-D - DVI-D, a TV bezpośrednio samym HDMI-HDMI. Dodam jeszcze, że do monitora nie ma żadnej płyty ze sterownikami, ani nie ma ich do ściągnięcia na stronie-monitor Benq GW2270-mimo tego przypomnę jeszcze, że na starej karcie wszystko było okej. 
Zdjęcia z TV(troche zasmużone, bo robione telefonem, ale na TV jakość obrazu jest taka jak powinna być):
2dgkj6h.jpg
73p2fq.jpg

Zdjęcia z monitora:
xop08x.jpg
oaav7n.jpg

Youki
komentarz
komentarz

W panelu nVidii zmieniałeś coś jeśli chodzi o ustawienia wyświetlacza, kolorów?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.