x-kom hosting

Problem z pobieraniem aplikacji, działaniem gier mmo oraz przeglądarki internetowej.

Etrs
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam.

 

Zarejestrowałem się na tym forum z nadzieją, że znajdą się tutaj osoby, które będą w stanie mi pomóc w moim problemie. I bardzo o tę pomoc proszę.

 

Postaram się ten problem opisać najdokładniej jak potrafię.

Po przełączaniu laptopa z połączenia internetowego z domowego routera na internet z hotspotu z telefonu i po uruchomieniu programu Pingzapper(umożliwia grę z mniejszym pingiem) utraciłem dostęp do gier mmo oraz przeglądarka mozilla firefox przestała działać(otwiera się, ale tak jakby nie miała dostępu do internetu; wcześniej była sprawna). Już same ich launchery nie chciały się uruchamiać.

Te gry nie są od siebie zależne.

Korzystałem z tych dwóch źródeł połączenia internetowego zamiennie przez lata i pierwszy raz coś takiego się wydarzyło

 

Spędziłem około godziny na szukaniu rozwiązań w internecie na forach dotyczących tych gier i na stronnie supportu mozilli. Bez skutku.

 

Między innymi próbowałem rozwiązać ten problem samodzielnie poprzez: sprawdzenie czy nie są blokowane przez zaporę windowsa, reinstalację gier.

Przy reinstalacji(poprzez Chrome - jedyna przeglądarka, która mi o dziwo działa) pojawił się problem następujący, że gry nie mogły się pobrać całkowicie.

Tzw. pliki setup(installery) pobrały się w całości, ale po ich otworzeniu występowały błędy, które uniemożliwiły poprawną i całkowitą instalację.

 

Co do Firefoxa to więcej nie kombinowałem, nie mam pojęcia jak mógłbym tym problemom zaradzić.

Wszystkie pojawiły się na raz.

 

Dodam tylko, że podczas uruchamiania Pingzappera pojawia się błąd z treścią: ,,Access violation at address (jakiś kod) in module 'Pingzapper.exe'."

 

Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

Jeśli ten opis nie wystarcza by zdiagnozować problem, proszę śmiało pytajcie, postaram się odpowiedzieć na co tylko będę w stanie.

 

Edit1:

Zainstalowałem nowsze sterowniki dla karty sieciowej. Żadnej poprawy.

Zauważyłem, że IE 11 nie działa. Po uruchomieniu wyłącza się sam po paru sekundach.

Odinstalowałem IE 11 i spróbowałem zainstalować IE 11 ponownie - nie powiodło się.

Nie mam punktów przywracania systemu.

 

Być może występuje powiązanie IE jako pośrednika przy udostępnianiu połączenia internetowego dla innych aplikacji i programów? Nie wiem...

 

Rozwiązałem problem.

Szukając w sieci innych sposobów natknąłem się na poradnik na YouTubie, który traktuje o problemie z połączeniem między modemem lub routerem, a kartą sieciową.

Posłużyłem się poniższym filmikiem, postępując krok po kroku, uruchomiłem ponownie komputer i wszystko zaczęło działać.

Pomogło zresetowanie protokołu 'TCPIP' oraz wyczyszczenie i zresetowanie pamięci podręcznej DNS. (Poprzez Wiersz poleceń (Command prompt))

 

 

 

 

 

Edytowane przez Etrs

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Wyobraź sobie, że chcesz komuś pomóc na forum. Czy chciałbyś czytać takie długie elaboraty ?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.