x-kom hosting

Mam dwa dyski SSD i HDD. Trzeci dysk - SSD - nie chce współdziałać

Iskan
utworzono
utworzono (edytowane)

 

Witam

Mam dwa dyski w komputerze jeden SSD i HDD, postanowiłem dołożyć jeszcze jeden SSD i występuje pewien problem.

Nowy dysk nie chce działać razem z pierwszym SSD, osobno działają bez problemu ale razem już nie. Każdy z osobna z dyskiem HDD działa normalnie.

 

PC:

Zasilacz: Zasilacz Antec VP 500W (0-761345-06485-9)

Płyta główna: MSI H81M-P33 (MS-7817)

Procesor: QuadCore Intel Core i7-4770, 3800 MHz (38 x 100)

Grafika: GTX 1060 6gb

RAM: Pamięć Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL9 Unbuffered NON-ECC 1.5V (BLS2CP4G3D1609DS1S00CEU)

HDD: Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5\'\', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache (WD10EZEX)

SSD: TS128GSSD370S  (128 GB, SATA-III)

SSD: Adata Premier SP550 (240 GB) ( Ten nowy )

Edytowane przez Iskan
Usunięcie linków

Youki
komentarz
komentarz
1 minutę temu, Iskan napisał:

osobno działają bez problemu ale razem już nie.

Płyta nie bootuje czy jak dokładnie wygląda problem?

BIOS aktualny?

Iskan
komentarz
komentarz
Teraz, Youki napisał:

Płyta nie bootuje czy jak dokładnie wygląda problem?

BIOS aktualny?

BIOS Aktualny.

 

Jak np. uruchomię kompa z tego pierwszego dysku 128gb to ten drugi czasami na początku działa, ale po chwili znika. to samo na odwrót.

Youki
komentarz
komentarz

Pod które złącza SATA masz dyski podłączone?

  • Super 1
Iskan
komentarz
komentarz
9 godzin temu, Youki napisał:

Pod które złącza SATA masz dyski podłączone?

1,2,3

 

Ale zauważyłem coś innego, a mianowicie po postawieniu systemu na nowo na dysku 240gb wszystko śmiga, po użyciu programu Driver Booster, którego zawsze używam do aktualizacji sterowników, jest tam jeden sterownik Device Name: Standardowy kontroler SATA AHCI, po którego zaktualizowaniu dysk 240gb po jakimś czasie tak jak by się wyłącza.

Program tworzy punkty przywracania, więc przywróciłem system do stanu przed zainstalowania sterowników i zainstalowałem je jeszcze raz oprócz właśnie tego kontroler'a SATA AHCI który aktualnie jest z 2006 a aktualizacja  najnowsza jest z 2016 (widocznie jakaś wadliwa). Na razie wszystko śmiga.

Dzięki za zainteresowanie.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.