x-kom hosting

Problem ze switchem

komputr
utworzono
utworzono

Witam.

Kupiłem dzisiaj switch tp-link TL-SF1005D.

Mam internet radiowy.Kabel od anteny idzie do zasilacza POE a z niego do switcha.

Do switcha mam podpięty PC i AP tp-link TL-WA501G.

Problem w tym, że jak uruchomię PC to nie ma internetu, dopiero gdy odłączę AP to internet się pojawia i  mogę znowu podłączyć AP i mam WIFI i internet na PC do czasu ponownego uruchomienia komputera.

Próbowałem ustawić ip na sztywno na PC ale nic nie dało.

Może trzeba coś na switchu skonfigurować?

 

Przed chwilą uruchomiłem komputer i po chwili internet załapał.Nie wiem czemu tak się dzieje, jakieś pomysły, może dlatego że nie mam routera tylko internet leci prosto z anteny?

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

W antenie jest router twojego dostawcy. Zasilany jest on właśnie z tego mostka PoE. Być może router twojego dostawcy ma limit przydzielania adresów IP z DHCP na jeden adres. Mógłbyś spróbować na stałe ustawić każdemu urządzeniu IP. Podłącz sam komputer do przełącznika. Gdy zacznie działać net, wejdź do linii poleceń i wpisz komendę:

ipconfig  /all

Daj tutaj zrzut ekranu z wyniku tak bym widział wszystko.

  • Dziękuję 1
komputr
komentarz
komentarz

ss.PNG

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Zrób tak, ustaw na stałe w PC, w ustawieniach TCP/IPv4, dla karty Realtek PCIe GBE, taki adres:

IP: 192.168.1.110

maska: 255.255.255.0

brama domyślna: 192.168.1.1

DNS1: 91.123.176.2

DNS2: 8.8.8.8

 

Następnie w AP ustaw adres statyczny:

IP: 192.168.1.120

reszta to samo co na powyżej.

 

Uruchom ponownie kompa i odłącz od zasilania AP, następnie podłącz ponownie i sprawdź czy obydwa działają jednocześnie.

  • Dziękuję 1
komputr
komentarz
komentarz

Dzięki wielkie, wszystko działa jak należy.

  • 9 miesięcy później...
komputr
komentarz
komentarz

Witam

odgrzeję trochę kotleta sprzed roku.

 

Od kilku miesięcy mam taki problem, że co jakiś czas wywala mi internet, na kompie i AP, pomaga tylko reset czyli wypięcie zasilacza poe na kilkanaście sekund z prądu, i to nie zawsze działa po pierwszym razie. Cały schemat połączenia i adresacja taka sama jak w postach powyżej.

 

Kiedy podepnę komputer bezpośrednio z zasilacza poe do internetu wszystko działa normalnie, nic nie wywala. To musi być coś ze switchem, może dostawca internetu coś pozmieniał u siebie z adresacją i dlatego nie działa, lub może switch jest uszkodzony, ale w to wątpię.

Co mogę zrobić żeby  internet działał cały czas na podłączonym switchu?

 

Dzięki za odpowiedzi.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Znajoma ma ten sam przełącznik i miała taki sam problem. Niestety, może być to jego awaria. Producenci postarzają sprzęt, projektując go tak, by nie posłużył za długo.

 

Odłącz przełącznik zostaw go na dwie godziny by ostygł. Następnie podłącz go ponownie i zobacz czy awaria nastąpi od razu, czy po jakimś dłuższym czasie, kiedy przełącznik się nagrzeje.

 

Jeśli nie jest na gwarancji mógłbyś go rozkręcić i dać tutaj zdjęcie z góry, tak by było widać kondensatory elektrolityczne.

  • Dobra wypowiedź 1
komputr
komentarz
komentarz

Czasem nawet 1 lub 2 dni pochodzi normalnie i to nie 2-3 godziny dziennie tylko kolo 10, a czasem wywala nawet co 2 minuty kilka-kilkanaście razy pod rząd. 

MasterYoghourt
komentarz
komentarz
4 godziny temu, MasterYoghourt napisał:

Odłącz przełącznik zostaw go na dwie godziny by ostygł. Następnie podłącz go ponownie i zobacz czy awaria nastąpi od razu, czy po jakimś dłuższym czasie, kiedy przełącznik się nagrzeje.

 

Jeśli nie jest na gwarancji mógłbyś go rozkręcić i dać tutaj zdjęcie z góry, tak by było widać kondensatory elektrolityczne. 

 

  • Dobra wypowiedź 1
komputr
komentarz
komentarz

Poczekam aż wywali internet i tak zrobię.

Kiedyś jak wywaliło internet i podpiąłem komputer bezpośrednio do zasilacza POE to też nie było internetu , nawet po restartach, dopiero po dłuższym czasie się naprawiło.

 

W czasie pracy switch jest lekko ciepły, więc chyba się nie przegrzewa.

 

 

komputr
komentarz
komentarz

To chyba wina switcha, 1,5 dnia chodziło normalnie, potem wywaliło i po wypieciu i wpieciu zasilacza lampka na wtyku switcha od kabla z zasilacza nie swieci sie, dopiero po ktoryms restarcie. Może to wina adresacji, może dostawca internetu coś pozmieniał, poblokował u siebie i dlatego nie działa.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Stawiam na przełącznik.

  • Dobra wypowiedź 1
komputr
komentarz
komentarz

Zauważyłem, że kiedy wywali internet to wystarczy odpiąć na chwilę kabel od zasilacza poe i z powrotem go podłączyć i internet wraca, nie ma potrzeby odcinania zasilania, czy to coś zmienia, czy to nadal może być ten switch?

Jeśli tak to rozbiorę go i zobaczę jak wygląda w środku, na gwarancje chyba szkoda czasu to oddawać, kupiłem go w saturnie, a tam podobno lipa z gwarancją.

 

Jeśli nie da rady go naprawić, to co mogę kupić w zamian, cena do 100 zł, jak da radę to taniej, tylko żeby było to coś, co wytrzyma lata.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Jak wyciągasz kabel PoE, to tak na prawdę odłączasz zasilanie od routera w antenie. Router w antenie może także powodować takie numery.

  • Dobra wypowiedź 1
komputr
komentarz
komentarz

nie kabel poe tylko lan ten co idzie do switcha

 

Rozebrałem go i kondensatory nie są spuchnięte, i nic nie jest nadpalone, może to wina anteny, bo niekiedy nawet jak jest podpięte bezpośrednio do komputera to też wywali internet, ale to rzadko. Można w jakiś sposób sprawdzić czy to antena?

Zgłaszany był problem internetu do dostawcy to wymienili tylko zasilacz poe na nowy kiedyś, niestety nic to nie dało.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Podstaw inny przełącznik, najlepiej nowy.

  • Dobra wypowiedź 1
komputr
komentarz
komentarz

Teraz jestem podpiety prosto z zasilacza i mam ikonke od sieci z wykrzyknikiem(brak dostepu do sieci), a internet działa, może to ma coś wspólnego ?

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Też tak czasem mam. Windows jest po prostu nie dopracowany.

  • Dobra wypowiedź 1
komputr
komentarz
komentarz (edytowane)

Ostatnio wywala co jakis czas, pokazuje niepołączono, jak mam podpiete na sztywno pc do zasilacza poe. Wystarczy odpiac kabel lan od pc i podlaczyc i internet znowu działa, nie musze resetowac anteny ani nic. To coś z anteną albo może z komputerem? Może ten switch wcale nie jest uszkodzony skoro na sztywno też wywala?

 

Edytowane przez komputr
MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Może być, że to co innego. Masz innego kompa by podłączyć i sprawdzić ?

  • Dobra wypowiedź 1
komputr
komentarz
komentarz

Mam bardzo starego lapka ale nie wiem czy starczy mi cierpliwości do niego. Mogę go podłączyć i zostawie na jakiś czas, zobaczę co się będzie działo.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

i tak zrób

  • Dobra wypowiedź 1
komputr
komentarz
komentarz

Laptopa nie podpinałem, ale podpiąłem prosto z zasilacza do AP i też wywaliło, i restarty nic nie dawały. Więc problem chyba z anteną będzie albo po stronie dostawcy, ale kiedyś jak były zgłaszane problemy to mówili, że po ich stronie wszystko ok i był gościu i tylko zasilacz poe na nowy wymienił, co nic nie dało.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Uszkodzenia routera się zdarzają, a im wygodniej zbagatelizować sprawę niż go wymienić. Sprawdź jeszcze na laptopie, dla świętego spokoju, czy to nie aby karta sieciowa. Wtedy zadzwonisz do nich i powiesz, jak sprawdzałeś.

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.