x-kom hosting

[300] Router obsługujący pasmo 5gz

Okulary
utworzono
utworzono

Witam, poszukuję routera obsługującego pasmo zarówno 5 GHz jak i 2,4 GHz. Przez ostatnie 2 miesiące używałem TP-Link 1043ND którego kupno doradził mi jeden z użytkowników tego serwisu. Niestety połączenie bezprzewodowe jest bardzo niestabilne co prowadzi do ciągłego zrywania połączenia bądź mulenia (np. przeglądając facebooka na telefonie posty, filmy, zdjęcia ładują się w nieskończoność). Mieszkam w bloku i w okolicy znajduje się bardzo dużo sieci 2,4 GHz, które najpewniej zakłócają moją sieć. Uprzedzając pytania, próbowałem zmienić położenie routera, zmian kanałów, szerokości i innych ustawień - pomaga na max kilka dni. Zależy mi na urządzeniu które będzie jednocześnie obsługiwać oba pasma gdyż jeden z laptopów w domu nie wspiera 802.11ac i takie które na odległości około 8-10 metrów nie utraci połączenia.  Jakie modele moglibyście mi doradzić?

antonex
komentarz
komentarz

Pasmo 5GHz jest bardziej tłumione przez zabudowę niż 2,4GHz nie wiem czy zdajesz sobie z tego sprawę. 

Okulary
komentarz
komentarz
8 minut temu, antonex napisał:

Pasmo 5GHz jest bardziej tłumione przez zabudowę niż 2,4GHz nie wiem czy zdajesz sobie z tego sprawę. 

Tak wiem. Chcę spróbować jak to będzie działać. W tym momencie router ustawiony  na jednym krańcu mieszkania i siła sygnału na drugim krańcu mieszkania wynosi około -55 Db. W przypadku 5Ghz będzie napewno słabsza, ale może połączenie będzie chociaż stabilniejsze.

Bish
komentarz
komentarz

Router Netis WF2780 AC1200 DualBand Gigabit 5dBi -sam posiadam jegomościa i powiem szczerze, że jestem zaskoczony. Za trzema ścianami full zasięg (-50dBm). W przypadku TP-LINK TL-WR841N (tak, wiem, crap) było ledwo -80dBm, lub zrywało połączenie po dwóch ścianach. Dodatkowo, jeżeli już naprawdę masz problem z zasięgiem, to nie lepiej kupić repeater?

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Jeśli masz stabilne -55db to nie powinno zrywać ci połączenia ani mulić.

Okulary
komentarz
komentarz
7 godzin temu, MasterYoghourt napisał:

Jeśli masz stabilne -55db to nie powinno zrywać ci połączenia ani mulić.

No tak, ale w pobliżu znajduje się sporo sieci bezprzewodowych, które jak się domyślam zakłócają działanie mojej. Wzywałem też technika z Multimedii i to samo mi powiedział. Chyba, że w przypadku gdyby faktycznie sąsiednie sieci kolidowały z moją to siła sygnału by skakała. Nie znam się aż tak, ale czy dobrze myślę?

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Myślę, że ciężko mieć stabilne -55db mając router w drugim końcu mieszkania.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.