x-kom hosting

Monitor działa tylko w 30 klatkach.

Kotecek_PL
utworzono
utworzono

Witam, wykonałem format kompa, zainstalowałem system na czysto i pojawił się problem z monitorem. Zawsze działał w 60 klatkach a od teraz działa tylko w 30 klatkach. Zawsze mogłem odświeżanie ustawić na 59 hz lub 60 hz a teraz w ustawieniach jest tylko 30 hz oraz 29 hz. Nie mam pojęcia co mogło się stać. Sterowniki pobrane najnowsze z strony Nvidii, karta graficzna to Gainward Gtx 1070. Monitor podłączony kablem displayport jest to Asus PB287Q . System to windows 10, obraz systemu pobrany wczoraj prosto od Microsoftu, aktualizacje również zainstalowane . Jeśli zmniejszę rozdzielczość mogę ustawić 60 klatek a na najniższych nawet 75 klatek, ale na 3840x2160 widzi tylko 30. Przed formatem miałem ustawienie 3840x2160 60 HZ i działało. Aktualnie mam też więcej dostępnych niższych rozdzielczości niż przed formatowaniem.

 

Ktoś ma jakiś pomysł ja kto ustawić i co mogło iść nie tak ?

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Pobierz sobie software swojego monitora dla danego systemu: https://www.asus.com/sg/Monitors/PB287Q/HelpDesk_Download/

Zainstaluj i koniecznie zrestartuj komputer. Jeśli problem nadal występuje to sprawdź w menadżerze urządzeń jak system rozpoznał twój monitor.

Kotecek_PL
komentarz
komentarz

Zdaje się że nie ma sterowników dla windows 10 64 bit. Ostatnie pliki są dla windows 8.0 64 bit ale nie wiem do końca co z nimi robić. Niby klikam 2 przycisk myszy ---> zainstaluj ale nic się nie dzieje.

w menadżerze urządzeń monitor jest jako standardowy monitor pnp.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Spróbuj zainstalować sterownik z Windows 8.1 w trybie zgodności.

Kotecek_PL
komentarz
komentarz (edytowane)

Udało się zainstalować sterownik klikając w menadżerze urządzeń 2 przyciskiem myszy ---> sterownik ---> aktualizuj sterownik i dałem ścieżkę do folderu, teraz komputer widzi monitor jako Asus PB287Q. Ale nadal nie da się ustawić 60 klatek. 

 

Pisałem też do suportu asusa, stwierdzili że problem tkwi w karcie graficznej a na stronie gainwarda bieda jak nie wiem co, żadnego wsparcia technicznego a sama strona wygląda jakby umarli od stycznia 2016 roku.

http://www.gainward.pl/card/chipset-nvidia-geforce/

Nowy obraz mapy bitowej.png

 

 

 

próbowałem dodać rozdzielczości niestandardowe. Monitor poprawnie działa na 36 klatkach/s dalej się dzieją dziwne rzeczy. Przy 40 i więcej obraz już jest niewyświetlany. podłączyłem też monitor do innego komputera z gpu Asus Strix 970 i jest ten sam problem więc domyślam się że problem leży po stronie monitora .

 

video z widocznym problemem :

WP_20170908_18_53_08_Pro.mp4

Edytowane przez Kotecek_PL
MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Ten drugi komputer jaki ma system operacyjny ?

Kotecek_PL
komentarz
komentarz (edytowane)

też windows 10. Nawet drugi raz wykonałem formata . Zauważyłem że system widzi monitor jako standardowy monitor pnp a w panelu sterowania nvidia jest wyświetlany już jako Ancor Communications Inc ASUS PB287Q . Możliwe jest że to nie wina monitora ani sterowników gpu a samego systemu ?

EUREKA, problerm leżał w ustawieniach monitora

 

Menu monitora ---> System Setup ---> Display Port Stream ---> i z trybu pracy DP 1.1 przestawić na DP 1.2

 

Działa w 60 klatkach na rozdzielczości 3840x2160, to było takie proste a ja się tak męczyłem. Na stronie Asusa ktoś pisał że monitor ma skłonności do powracania do ustawień fabrycznych gdy nie ma zainstalowanych sterowników do karty graficznej i dlatego się przestawia sam na dp 1.1 

Edytowane przez Kotecek_PL

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.