x-kom hosting

Światłowód INEA - jak zbudować sieć w domu?

mar_ko
utworzono
utworzono

Witam.
Dostałem od INEA modem HUAWEI HG8245H.
Mam w domu 2 laptopy i komputer stacjonarny z kartą bezprzewodową.
WiFi działa, ale chciałbym powiercić trochę dziur w ścianach i podłączyć intenet "po kabelku" - mogę w tym celu wykorzystać router ADSL2+ Tp-link wd8950nd (został mi po neostradzie)?
Zamysł jest taki jak na załączonym rysunku.
Da się z tym sprzętem czy nie?

 

sieć.JPG

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Tak, powinno to działać. W tym TP-Link masz port o nazwie LAN/WAN, tam włożysz kabel. Musisz później go skonfigurować. Pamiętaj tylko, że ten TP-Link posiada porty ethernet w standardzie FastEthernet, więc maksymalna prędkość to około 70mb/s. Mając światłowód możesz mieć większe prędkości niż Fast Ethernet jest w stanie obsłużyć. Jak będziesz miał problem z konfiguracja albo doborem innego routera to pisz.

Edytowane przez MasterYoghourt
mar_ko
komentarz
komentarz (edytowane)
20 godzin temu, MasterYoghourt napisał:

 Jak będziesz miał problem z konfiguracja albo doborem innego routera to pisz.

Niestety - jestem gamoniem.

Zamiast dokładnie sprawdzić, podałem model routera inny niż faktycznie posiadany. Dopiero w domu dokładnie sprawdziłem i okazało się, że mój to model TD-W8951ND.

O ile się orientuję nie nada się do mojego pomysłu.

Może podacie jakiś model wart zakupu?

Może lepiej pójść w kierunku switcha (pewnie musi być gigabitowy)?

Edytowane przez mar_ko
MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Przełącznik ograniczy podłączanie tylko do kabla. Jeśli posiadasz większą prędkość Internetu niż 70mb/s to musisz stosować gigabitowy przełącznik. Poza tym, ten Huawei posiada w sobie cztero portowy przełącznik gigabitowy. Pociągnął byś trzy dłuższe kable i po krzyku.

 

TD-W8951ND  się nie nadaje, najwyżej jako przełącznik w standardzie FastEthernet.

 

mar_ko
komentarz
komentarz
Godzinę temu, MasterYoghourt napisał:

Poza tym, ten Huawei posiada w sobie cztero portowy przełącznik gigabitowy. Pociągnął byś trzy dłuższe kable i po krzyku.

 

Wiem, ale to u mnie kwestia układu pomieszczeń i ilości wierceń.

Chyba rozejrzę się za jakimś gigabitowym switchem.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Wybieraj firmy typu Zyxel, Netgear, TP-Link, D-Link.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.