x-kom hosting

Sitecom WLR-9000

Szym3k
utworzono
utworzono

Witam,

 

Mam okazję kupić taki router za około 350 zł. Jednak opinii o nim jak na lekarstwo. Ktoś coś może powiedzieć o nim? Alternatywa dla niego to Asus 1200 G+ i TP-Link Archer C7. Szczerze mówiąc jakoś nie mam zaufania do tego ostatniego - firma wydaje mi się (może błędnie) badziewna.

 

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam,

Szymon

Szym3k
komentarz
komentarz

A coś może wiesz o tym Sitecom'ie?

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Wygląda, że ten sprzęt nie jest u nas zbyt popularny, może bardziej w stanach lub zachodzi Europy. Jeśli jest to sprzęt importowany z USA, to upewnij się czy działa na 230V~.

Szym3k
komentarz
komentarz

Powiedz mi jeszcze proszę, czy są jakieś "podmodele" Archera C7? Pytam bo w MediaMarkt kosztuje prawie 500 zł a w Mediaexpert coś około 330 zł - tyle też na Allegro. Nie chce misię wierzyć,że MediaMarkt jest aż tak pazerne i za ten sam sprzęt zaśpiewali taką cenę.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Różnice mogą być w wersjach sprzętowych, ale cena i tak powinna być ta sama. Być może Media Markt zakupiło spore ilości tego modelu gdy wchodził na rynek. Był wtedy drogi, obecnie staniał.

Szym3k
komentarz
komentarz

 A na jakąś wersję sprzętową szczególnie zwrócić uwagę czy to wszystko jedno.

A co powiesz o Archer C8? Można go dostać w podobnej cenie do C7. Jedyny minus dla mnie jest taki, że C8 zdaje się nie da się powiesić.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Ostatnia wersja Archera C7 to V4, ale nie sądzę by poprzednie wersje były złe. Natomiast Archer C8 ma odłączalne anteny co jest dodatkowym plusem.

 

Szym3k
komentarz
komentarz

C7 też na 100 % ma odłączane anteny. Decyzja chyba już podjęta. W sumie za 15 zł więcej Archer oferuje szybszy transfer niż Asus 1200 G +.

Trochę jeszcze biję się z myślami bo mam wątpliwości co do wykonania TP-linka, ale zbiera dobre opiniie.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Każdy router z półki dla użytkownika domowego będzie działał kilka lat. Staraj się tylko położyć go tak by miał jak największy przewiew to przedłużysz jego żywot.

Edytowane przez MasterYoghourt
Szym3k
komentarz
komentarz

Odświeżę trochę temat. 

Jaką kartę Wi-fi (najlepiej na PCI-express) byście polecali, żeby wykorzystać ten router? Cena - wiadomo im taniej tym lepiej, ale chcę żeby to był dobry sprzęt.

 

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Wpierw sprawdź czy masz wolne miejsce w komputerze, bo czasem karta graficzna może zakryć. Masz router dwupasmowy to proponuję także kartę dwupasmową, nie będzie tanio: TP-Link Archer T6E, T8E, T9E, D-Link DWA 582. Czasem są problemy ze stabilnym działaniem tych kart, zwłaszcza w Windows 10.

Szym3k
komentarz
komentarz (edytowane)

Właśnie myślałem o T8E. Jeżeli chodzi o Windowsa to wróciłem do siódemki, więc chyba nie powinno być problemów. Może w przyszłości gdy będę zmieniał kompa coś może się wydazyć.

Kartę tą znalazłem za 150 zł więc cena świetna. W tym przedziale cenowym ewentualnie polecił byś coś z takimi parametrami?

 

P.S.

A co powiedział być o czymś takim GIGABYTE GC-WB867D-I . Tylko nie wiem czy ona obsługuje 5GHz?

Edytowane przez Szym3k
MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Ten Gigabyte wydaje się ciekawym rozwiązaniem, masz dodatkowo bluetooth. Tak jest ona dwupasmowa.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.