x-kom hosting

Podlaczenie dwoch komputerow i internet

orzeech
utworzono
utworzono

Witam mam problem z polaczeniem dwouch komputerow mam stacjonarny i laptopa chce podlaczyc laptopa pod neta w tym celu podlaczylem go pod stacjonarny komputer ktory jest od internety jak je skafigurowac aha w stacjonarnym kpmuterze jest internet przez radiowke. Mnie dokladnie chodzi o to jak je skonfigurowac

Pozdrawiam

Fafu
komentarz
komentarz

trzeba udostępnić połączenie ==>> Konfiguruj sieć w domu lub małej firmie

orzeech
komentarz
komentarz

Nio i nie wiem dalej jak to zrobic. Pozdrawiam

Fafu
komentarz
komentarz

Najpierw otwierasz Połączenia sieciowe:

e0c21f634fff50e9.jpg

Później uruchamiasz konfiguratora:

299d3d1cf324d84f.jpg

Następnie przechodzisz przez wszystkie punkty wybierając opcje które będą najlepsze dla twojego komputera przy czym wybierz:

42a0b6a7fa63490e.jpg

I koniec :D

A na laptopie zrób to samo tylko wybierz:

38326736359ecb8d.jpg

I jak? Działa?

pozdrawiam

orzeech
komentarz
komentarz

robilem tak i pisze ograniczenie lub brak polaczenia na laptopie

pozdrawiam

Rozwad
komentarz
komentarz

orzeech,

pisze
jest napisane...

co do twojego problemu, to czym sie łączysz na stacjonarnym kompie?? Piszesz ze drogą radiową, ale czym?? routerem??

GoBi
komentarz
komentarz
ale czym?? routerem??

pewnie sieć bezprzewodowa... :P

pisze ograniczenie lub brak polaczenia na laptopie

tzn gdzie tak pisze bo nie rozumiem... najpierw musisz połączyc laptopa i stacjonarke sieciowo... jesli masz na obu kompach XP po podłączeniu kabla do obu sieciówek połączenie powinno zostać samo wykryte przez system... Gdy takie połączenie już masz. ( bez żadnych błędów ) klikasz:

Start -> Ustawienia -> połączenia sieciowe -> wybierasz połączenie sieciowe do laptopa ( połączenie lokalne ) -> klikasz na nim prawym przyciskiem myszy -> wybierasz właściwosci -> tam masz nastepnie protokuły -> wybierasz protokół internetowy -> i klikasz własciwosci -> tam powinienes mieć wpisane tak:

Adres IP 192.168.0.1

Maska podsieci: 255.255.255.0

Konfiguracja laptopa:

Wybierasz tak samo żeby dotrzeć do połączenia sieciowego: start-> ustawienia -> połączenia sieciowe -> prawy przycisk myszy -> własciwosci... protokół internetowy -> i nic nie wpisujesz.. zaznaczasz opcje że sam automatycznie wykrywał IP...

Teraz robisz to co Fafu napisał :D i powinno działać... jesli bedziesz miał jeszcze problemy to pisz.. bedziemy ustawiać dalej... :)

PS: Jak coś źle wytrzumałem to pisz...

Rozwad
komentarz
komentarz

tzn gdzie tak pisze bo nie rozumiem.
to znaczy gdzie jest tak NAPISANE bo nie rozumiem. tak powinno byc... ludzie troche gramatyki...
GoBi
komentarz
komentarz
to znaczy gdzie jest tak NAPISANE bo nie rozumiem. tak powinno byc... ludzie troche gramatyki...

oj sorki.... staram sie zawsze pisać gramatycznie i nie popełniać błędów ortograficznych... ale człowiek to istota omylna i pijana... :) więc sorki.

chyba cos musi wysłać sygnał do kompa... nierobi tego gniazdko elektryczne...

i tutaj też sorki... źle zrozumiałem.. źle zakumałem... przeważnie internet radiowy łączy sie przez router... bynajmniej nie znam się na rzeczach typu hadware :/

PS: Naprawde sorki, ale jak to powiedzieć nie byłem w formie... ale się was naprzepraszam...

Rozwad
komentarz
komentarz

hehe nic sie niestało przeciez:P chodzi mi o to, ze jak przez router to przeciez musi byc brama domyslna, nez niej niepołączy. więc jezeli ci sie łączy na stacjonarnym, to wez właściwości połączenia i tam powinno byc wypisane np ip maska i brama domyslna, więc spisz w ustawieniach na laptopie taką samą bramę.

Fafu
komentarz
komentarz
robilem tak i pisze ograniczenie lub brak polaczenia na laptopie

Może coś z kablem nie tak?

Łączysz się bezpośrednio przez kabel czy przez jakieś urządzenie?

pozdrawiam

orzeech
komentarz
komentarz

Nie polaczenie laptopa i komputera jest tylko za pomoca dwuch kart sieciowych i kabla nie mam zadnego routera a internet droga radiowa wiec mam dwie karty w stacjonarnym i jedna w laptopie.

Rozwad
komentarz
komentarz

rozumiem, ze w laptopie niemasz karty wlan? tylko zwykłą tak?

Fafu
komentarz
komentarz

Mi się wydaje, że to ograniczenie lub brak łączności to jest zwykła wina kabla... SPRAWDŹ GO CZY DZIAŁA!

Ewentualnie spróbuj zrobić to co GoBi napisał - pozmieniaj IP.

pozdrawiam

orzeech
komentarz
komentarz

W laptopie mam obydwie karty ale chodzi mi o zwykla

Rozwad
komentarz
komentarz

więc po co przez kabel skoro mozna radiowo??

orzeech
komentarz
komentarz

Nio bo radiowke mam tylko jedna w stacjonarnym a ona daje mi internet bo ja mam stale lacze droga radiowa

P.S sorki za bledy

Rozwad
komentarz
komentarz

nierozumiem cię pytałem sie ciebie, czy masz w laptopie karte wlan, na co ty odpowiedziałeś ze tak, a teraz mówisz ze niemasz więc zastanów sie jak to w koncu jest?? :/

jiwol
komentarz
komentarz

Miałem podobny problem. Po prostu w ip bramy domyślnej na laptopie wpisz ip swojej sieciówki z peceta, którą łączysz się w sieć z laptopem i śmiga.

Fafu
komentarz
komentarz

Już ktoś pisał żeby zmieniał IP :| Nie masz co się wypowiadać.

jiwol
komentarz
komentarz
Już ktoś pisał żeby zmieniał IP :| Nie masz co się wypowiadać.

Mylisz się. Gobi napisał, "protokół internetowy -> i nic nie wpisujesz.. zaznaczasz opcje że sam automatycznie wykrywał IP..."

A ja mu polecam, żeby wpisał ręcznie. Jest różnica? Najpierw przeczytaj, potem się wypowiadaj.

Fafu
komentarz
komentarz

Sory, ale coś mi się pomyliło... Ale to nic nie da jak wpisze ręcznie... System sam wykryje ustawienia najlepsze dla niego....

jiwol
komentarz
komentarz
Sory, ale coś mi się pomyliło... Ale to nic nie da jak wpisze ręcznie... System sam wykryje ustawienia najlepsze dla niego....

Logicznie rzecz biorąc, masz rację. Ale naprawdę poskutkowało w moim przypadku. Zawsze warto spróbować :)

orzeech
komentarz
komentarz

To jakie dane mam wkoncu wpiadc dane z radiowki??

Rozwad
komentarz
komentarz

człowieku!! siądz do laptopa i wpisz te dane jak nie te to jakies inne, metoda prób i błędów... najlepiej to zajrzec w papiery od netu, tam powinno byc wypisane bramy itp, dokładny opis konfiguracji!

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.