x-kom hosting

Problem ze zdalnym pulpitem

Arthor
utworzono
utworzono

Mam komputer z Windows 7 Professional chciałbym się do niego podłączyć zdalnie poprzez wbudowany do tego program windowsowy. Wszystko ustawiłem zgodnie z instrukcją ze strony microsoftu. Problem polega na tym, że jeśli komputery są w jednej sieci to bez problemu po wpisaniu ip, nazwy uzytkownika i hasla mozna się poprzez pulpit zdalny połączyć. Niestety jeśli komputer jest  z innej sieci to po wpisaniu ip zupełnie go nie widzi. We właściwościach systemu opcja zezwalaj na dostęp zdalny z tym komputerem jest włączona. W oknie użytkownicy pulpitu zdalnego mam dodane konto, na które chcę się logować. Zapora windowsowa jest wyłączona, antywirus jaki posiadam to bitdefender, ale nie informuje mnie, że była próba połączenia i coś zablokował (zresztą komputery z jednej sieci się łączą bez problemu).  Czy ktoś wie co może być nie tak ?

rekpietja
komentarz
komentarz

Rozumiem ze masz w domu dwie podsieci? Jakie adresacje?

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Arthor
komentarz
komentarz (edytowane)
4 godziny temu, rekpietja napisał:

Rozumiem ze masz w domu dwie podsieci? Jakie adresacje?

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
 

nie, jeden komputer jest w domu drugi w pracy i chciałbym się podłączać przez pulpit zdalny z domu do tego co mam w pracy. Zupełnie dwie inne sieci, inny dostawca

Edytowane przez Arthor
EDIT: wyczytałem, że trzeba porty dodać w panelu routera, aby komputer z innej sieci mógł się połączyć ?
rekpietja
komentarz
komentarz

Z tego co mi sie wydaje to musi byc otwarty ruch sieciowy w twojej firmie. Nie kazdy moze sie tak poprzez zdalny pulpit podlaczac

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Arthor
komentarz
komentarz

a kojarzysz może jak go włączyć ? :)

Bish
komentarz
komentarz

To nie jest takie proste. Musiałbyś postawić połączenie tunelowe, dzięki temu będziesz miał zmapowaną sieć do adresacji. Następnie, routery muszą mieć opcję hot2lan lub lan2lan, do tego protokoły PPTP, I2TP... Nie wiem czy nadal, na dzień dzisiejszy to tak wygląda, ale jeszcze ze trzy lata temu tak sam robiłem.

Łatwiejszym rozwiązaniem jest teamviwer :)

Arthor
komentarz
komentarz

serio nie mozna polaczyc sie w miare latwo ze zdalnym pulpitem ? :) bez jaj...

Bish
komentarz
komentarz

No niestety, zawsze mnie dziwiło to utrudnianie błahych rzeczy w jak najbardziej możliwy sposób w informatyce.

 

Tak jak pisałem wyżej, spróbuj teamviwer :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.