x-kom hosting

[do 10k] Pakiet Adobe, Multitasking, Battlefield

aXE
utworzono
utworzono

Witajcie, moi drodzy!

 

Nadszedł czas, w którym z firmowego komputera chcę przejść na swój. Firmowy komputer stoi na Dellowskim Optiplexie XE2 (i7-4770s, 16GB, R7 250). Niby jest okej, ale często zdarza mu się dłużej myśleć przy podstawowych rzeczach, jak prawy przycisk myszy, co doprowadza mnie do szału. Totalnie już nie siedzę w komputerach, dlatego liczę na Wasze porady.

 

Do mojego prywatnego komputera potrzebuje całość. Stacja, monitor, system.

 

Monitor, który sobie upatrzyłem to 34UC98. Nie jestem do niego jakoś bardzo przywiązany, ale bardzo mi się podoba. Zależy mi na tym, by monitor ten był 21:9. Obecnie pracuję na dwóch monitorach i jest to dość irytujące. Choć to wydaje się głupie - monitor musi być ładny, jestem estetą i nie przełknę tych kolorowych monitorów dla graczy. Jeśli macie więc jakieś inne propozycje, które są lepsze od 34UC98, to jestem otwarty na propozycje.

 

Na swoich prywatnych komputerach zawsze miałem albo procesor albo kartę od AMD i zawsze było to doświadczenie nieprzyjemne, dlatego też chciałbym spróbować połączenia Intel + NVIDIA, ale ponownie - liczę na Wasze porady :) Wiem, że NVIDIA gryzie się trochę z powyższym monitorem, dlatego też jestem otwarty na propozycje.

 

Komputer będzie służył głównie do pracy w Photoshopie, do webdesignu, projektowania aplikacji. Rzadziej w Illustratorze. Jeszcze rzadziej w InDesignie, a już najrzadziej w After Effects. Zdecydowanie zależy mi na tym, by komputer nie zamulał przy robieniu wielu rzeczy na raz. Skakanie pomiędzy Photoshopem a Firefoxem to u mnie standard, co rusz trzeba czegoś szukać i firmowy komputer często nie jest wystarczająco szybki. Jeśli będę w coś grał, to będzie to prawdopodobnie tylko Battlefield.

 

Obudowa też jest ważna. Im większy minimalizm, tym lepiej. Im mniejsza obudowa, tym lepiej. Najlepiej, gdyby była biała. Nie wiem, czy to już standard, ale na pewno muszę mieć u siebie jak najlepsze WiFi - nie mam możliwości podpięcia internetu po kablu, router jest w innym pokoju.

 

Komputera raczej nie będę podkręcał, bardzo zależy mi na stabilności. Na pewno chciałbym to postawić na Windowsie. Nie wiem, czy Home czy Pro - jest jakaś znacząca różnica?

 

Budżet nie jest określony, chciałbym dobrze zainwestować i nie żałować wyboru, ale nie chcę też wydawać fortuny na jakieś zbędne wynalazki ;) Więc nie wiem - 5 do 10 tysięcy (ze wszystkim)?

 

Przepraszam najmocniej za elaborat i liczę na Waszą pomoc :) Pozdrawiam Was gorąco!

 

 

Reezu
komentarz
komentarz (edytowane)

Do 10 tysięcy? Otwierasz Mi niezłe pole manewru (A na samym końcu domknąłem się w 5,5K).

Jeśli nie chcesz przepłacać a komputer ma starczyć Ci na duży czas ( czuje, że tak jest ).

Poleciłbym AMD, jest bardzo dobry w wielozadaniowości i w grach raczej też sobie poradzi. (zgaduje, że nie potrzebujesz 16/32 czy 12/24, chociaż mogę się mylić.) Wszystkie produkty były sprawdzane na morele.net (O wiele łatwiej mi się tam szuka niż na komputroniku chociaż podejrzewam, że na komputroniku również znajdą się poniższe komponenty).

Platforma:

CPU: AMD Ryzen 1800x/1700x (twój wybór już) - ~2000zł/~1500zł ( osobiście polecałbym pierwszy model, aczkolwiek drugi też nie jest zły. ) [LINK] [LINK]

GPU: GeForce GTX 1060 OC V1 6GB GDDR5 ( możliwość zamiany na Gigabyte GeForce GTX 960 Windforce 2X 4GB GDDR5 ) - ~1400zł/1000zł [LINK] [LINK]

RAM: ADATA XPG Z1 DDR4, 2x8GB, 3000Mhz, CL16 - ~550zł [LINK]

MOBO: Gigabyte GA-AB350M-D3H, B350, DDR4, SATA3, USB3.1 gen.2, uATX - ~390zł [LINK]

Dysk SSD: Dysk SSD GoodRam Iridium Pro 240GB - ~395zł [LINK]

Dysk HDD: Toshiba P300 1TB - ~189zł [LINK]

Zasilacz: SilentiumPC Vero L2 600W - ~219zł [LINK]

Obudowa: BitFenix Nova (BFX-NOV-100-WWWKK-RP) ~140zł [LINK]

Chłodzenie CPU: SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2 (SPC130) - ~140zł [LINK]

Pasta termoprzewodząca: Arctic Silver Pasta na procesor Arctic srebrny 5 (3.5g) - ~30zł [LINK]

Łączna cena całego zestawu: 

Ryzen 1800x/GTX 1060 ~ 5450zł

Ryzen 1700x/GTX 1060 ~ 4950zł

Ryzen 1800x/GTX 960 ~ 5050zł

Ryzen 1700x/GTX 960 ~4550zł

 

Czytałem, że zawiodłeś się na poprzednich zestawach z AMD, ale Zen naprawdę niszczy Intel w stosunku jakość=cena, ponieważ w wielozadaniowości, renderingu itp. jest lepszy dzięki większej ilości rdzeni i większej wielowątkowości.

Zen niszczy Intela będąc po prostu tańszym i lepszym.

Wiem, że to brzmi jak sen no ale cóż, udało się AMD i trzeba pogratulować.

Podobna jakość z Intelem wymagałaby lepszego chłodzenia (prawdopodobnie, nie jestem w 100% pewien) i to byłby o wiele większy wydatek pieniężny.

Możesz również sprawdzić wyniki Ryzen'a w różnych programach lub filmach na Youtube. Chociaż należy pamiętać, że sama płyta główna na te "lepsze" procesory od Intela kosztuje 1000zł, a procesor i6-6950X ~7000zł, co naprawdę nie należy do jakichś najkorzystniejszych inwestycji aktualnie.

Starałem się jak najlepiej dopasować zestaw który Tobie by odpowiadał i służył na długie lata.

Jakbyś chciał mieć najlepszą wydajność to 1920X i 1950X od AMD jeszcze istnieją ale chyba aktualnie nie są dostępne, bo ludzie je wykupili :)

 

Pozdrawiam, i mam nadzieję, że Moja wypowiedź Ci w czymś pomogła i może złożysz Sobie zestaw, jaki Ci pokazałem. Trzymaj się i w razie czego, pytaj.

 

 

Edytowane przez Reezu
  • 2 tygodnie później...
aXE
komentarz
komentarz

Hej!

Po chwili przemyśleń wracam :) Bardzo Ci dziękuję Reezu za odpowiedź, dzięki Tobie faktycznie kłaniam się w kierunku Ryzenów ;)

 

Złożyłem taki zestaw:

http://www.morele.net/inventory/info/goG92d/

 

Co o nim sądzicie? Czy zasilacz nie jest za mocny? Czy warto pchać się w dodatkowe wentylatory? 1700X czy 1700? Czy 'karta sieciowa' dołączona do X370 jest dobra, czy to jakiś bubel?

 

No i cały czas się zastanawiam nad tą 1080... nie wiem, czy potrzebuję takiej karty. Na pewno nie będzie ona w pełni współpracowała z monitorem (freesync) - czy warto się nad tym użalać? No i czy to nie jest tak, że Ryzen lepiej by współpracował z kartą z tej samej rodziny (AMD)? Proszę o ewentualne wyprowadzenie z błędu :)

 

Pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc :)

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.