x-kom hosting

2100zł - komputer do gier

Gatheo
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam.

Potrzebuje zakupić nowy komputer, jego przeznaczeniem będą głównie gry oraz dodatkowo oglądanie filmów oraz przeglądanie internetu. Budżet jaki posiadam to 2100zł.

Przeglądając forum udało mi się złożyć komponenty:

 

Grafika: ZOTAC GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB

Płyta główna: ASRock H110M-DGS

Procesor: Intel Pentium G4600

Dysk:  Toshiba P300 1TB

Zasilacz: SilentiumPC Vero L2 Bronze 500W

Obudowa: SilentiumPC Brutus M10

DVD: Lg DVD-REC GH24NSD1RBBB

RAM: I tu mam problem jakie RAMy dorzucić :

          1) Pamięć Ballistix DDR4 Sport LT 8GB/2400 CL16 

          2) GOODRAM PLAY Silver 8GB [1x8GB 2400MHz DDR4 CL15 DIMM]

          3) Czy może jeszcze jakieś inne ?

 

Ogólny koszt tego zestawu wyszedł mi 2075zł.

Czy nada się taka konfiguracja oraz które RAMy wybrać?

Jeżeli potrzebna jest jakaś zmiana konfiguracja sprzętu to proszę o podpowiedź. 

 

I druga prośba - potrzebuje również jakiejś klawiaturydo gier, aby miała przede wszystkim klawisze anty-ghost, jakieś przyciski multimedialne też były by fajną opcją - do kwoty ~130zł. Znalazłem Natec Genesis RX22 oraz Natec Genesis RX66 - ma ktoś na temat tych klawiatur jakąś sensowną opinię czy warto je brać, bądź polecić inny model klawiatury.

Edytowane przez Gatheo

Youki
komentarz
komentarz

Płyta w rewizji R3.0 by nie trzeba było aktualizować BIOS.

RAM najtańsza kostka 8 GB 2400 MHz DIMM

 

Gatheo
komentarz
komentarz

Przyznam, że patrząc po specyfikacji płyty nie wiem co znaczy "z rewizji R3.0", poniżej płyta którą znalazłem:

 

Płyta główna

 

Co do RAMu to bez różnicy czy opóźnienie będzie 15 czy 16?

Youki
komentarz
komentarz

Nie patrz na specyfikacje, tylko to inny model. Jest płyta H110M-DGS oraz H110M-DGS R3.0

Godzinę temu, Gatheo napisał:

Co do RAMu to bez różnicy czy opóźnienie będzie 15 czy 16?

Jak cenowo tak samo to CL15, jak różnica większa niż 10% wartości to bierz tańsze.

 

Gatheo
komentarz
komentarz (edytowane)

Przeszukałem na komputroniku płyty główne i nie znalazłem tego modelu (H110M) z R3.0. W innym sklepie internetowym jedynie znalazłem ASRock H110M DVS R3.0 - nie wiem czym się różni "DVS" od tej "DGS". Może jakiś konkretny model mógłbyś polecić ze sklepu komputronik tak do 220zł najlepiej - byłbym wdzięczny ? 

Edytowane przez Gatheo
Youki
komentarz
komentarz

W komputroniku nie mają tej płyty, musisz liczyć, że będzie jakaś nowsza płyta, nie leżak magazynowy, który z fabryki wyszedł już z nowym BIOSem.

Gatheo
komentarz
komentarz

Ok, A model  ASRock H110M DVS R3.0 nada się do tego zestawu?

Youki
komentarz
komentarz

Tak.

Gatheo
komentarz
komentarz

Dzięki za pomoc :) Zestaw zamówiony.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.