x-kom hosting

[Nieznany] Lekki upgrade - docelowo nowy komputer

xLord Raydenx
utworzono
utworzono

Witajcie

Znowu potrzebuje waszej opinii. Niedawno złożony dzięki Waszej pomocy (dzięki Youki:) poszedł do córki a ja zostałem z dinozaurem Athlon x2 5000+.

Pomyslalem ze zainwestuje lekko w niego a docelowo wymienię cała platformę . Wiec tak:

-Mam płytę Asus deluxe sli m2n z 8gb ramu 800mhz

myslalem żeby dokupić procka Phenom x4 945 (to chyba max co można tam wsadzić) za Ok 200pln

- Kupię kartę graficzna Gtx 1060 6gb która potem powędruje do nowej platformy (teraz mam 8800gt)

-zasilacz jaki mam to Antec Bp 500u (docelowo Corsair rm550x

- dokupie ssd goodram IP 240

- mam 2 dyski hdd , 1tb seagate barracuda, 250mb samsung (obydwa na sata i 7200rpm)

- dokupie obudowę FD Define r5.

-dokupie monitor FHD( mam lg flatron 19 1440x900 z gga i DVI-d)

 

 

Bedzie to miało ręce i nogi ?

Musze jakoś przekoczowac do premiery Coffe Lake.

Potrzebuje komputer do wszystkiego z możliwością pogrania (bf1, strategie)

Z góry dziękuje za sugestie

Youki
komentarz
komentarz

200 zł to za dużo za tego Phenoma. Szukaj do 120 zł max, tak samo patrz za X4 925.

29 minut temu, xLord Raydenx napisał:

Kupię kartę graficzna Gtx 1060 6gb która potem powędruje do nowej platformy

Docelowo kiedy? Jak to ma być dłuższy okres czasu to nie ma sensu kisić tej karty z Phenomem.

 

  • Dobra wypowiedź 1
xLord Raydenx
komentarz
komentarz

Docelowo to tak jak pisałem- do premiery Coffe Lake. Wtedy albo Ryzen albo cos z nowych Inteli 

cinomatic
komentarz
komentarz

to tym bardziej się teraz nie opłaca kupować grafiki bo ich ceny zaczęły spadać i jeszcze tak może być.

Więc bez sensu kupować coś, co za chwilę może być jeszcze tańsze.

xLord Raydenx
komentarz
komentarz (edytowane)

 Ceny grafik zaczęły spadać ????

Zauwazylem ze jest wręcz odwrotnie. Po szale na krypto faktycznie zaczęły taniec, a od kilku dni znów idą do góry jak głupie .

Gdzies czytałem ze ceny grafik mogą wzrosnąć o 30% przez drożejąca pamięć to kart graficznych. 

Najlepsze jest to, ze u córki w kompie siedzi Gtx1070 za którego zapłaciłem niewiele więcej niż obecnie kosztują gtx 1060

Edytowane przez xLord Raydenx
cinomatic
komentarz
komentarz

Chwilowa przypadłość. Za miesiąc kiedy to pojawi się 8 generacja wszystko się ustabilizuje.

xLord Raydenx
komentarz
komentarz
1 minutę temu, cinomatic napisał:

Chwilowa przypadłość. Za miesiąc kiedy to pojawi się 8 generacja wszystko się ustabilizuje.

No oby tak było. Czyli co dać sobie spokój z tym upgradem ?

cinomatic
komentarz
komentarz

Procka zawsze możesz zmienić.

Dysk twardy również.

Ale z grafiką bym się wstrzymał ;]

xLord Raydenx
komentarz
komentarz
16 minut temu, cinomatic napisał:

Procka zawsze możesz zmienić.

Dysk twardy również.

Ale z grafiką bym się wstrzymał ;]

Dzięki za radę, może i tak zrobię ..... tylko na tym moim 8800gt będzie ciężko w cokolwiek pograć . Echhh

xLord Raydenx
komentarz
komentarz (edytowane)

Dobra, walić inwestowanie w trupa:)

Jak się pokaże Coffe Lake to poproszę Was o pomoc w skonfigurowaniu zestawu. Kupię wszystko od razu 

Edytowane przez xLord Raydenx
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.