x-kom hosting

Komputer dla gracza za 8000zl

magnificentking
utworzono
utworzono

Witam, 
chciałabym złożyć PC-a, który głównie będzie służył do grania w gry. Może zacznę też streamowac. Mój maksymalny budżet to około 8tyś. zł (wraz z monitorem). 
Myślałam o i7 7700k z chłodzeniem Noctua NH-D15, które wyczaiłam na forach, ale widziałam, że strony z gotowymi buildami polecają Thermalright Macho Rev. B. 

System Windows 10. 

Co do dysku to może jakiś hybrydowy, ponieważ nie wiem czy SSD 500GB (na którego mnie stać) mi wystarczy a nie chcę też męczyć się z wolniejszym HDD, wiem, że nie ma on wpływu na gry, ale jestem po prostu przyzwyczajona do szybkiego działania ssd:) 

Grafika może jakaś 1080ti. Gigabyte Aorus GTX 1080 Ti..
MSI GTX 1080 Ti Gaming X SLI 
Nie mam pojęcia czy te są ok jak na te cenę czy znajdę lepsze. 

Znalazłam monitor iiyama 27" G-Master G2730HSU. Nigdy wcześniej nie miałam do czynienia z tą marką i nie jestem pewna czy 27" nie będzie męczące, ale filmy też bym chciała na nim oglądać(chociaż gry najważniejsze)... moze lepsze będzie coś w okolicy 24". 

Co do reszty to nie mam zielonego pojecia. Proszę o pomoc:) 
Pozdrawiam, Klaudia

Youki
komentarz
komentarz

Mocno śpieszy CI się z zakupem?

Umiesz, będziesz podkręcać procesor?

Odnośnie monitora, jak blisko siedzisz od samego wyświetlacza?

magnificentking
komentarz
komentarz

@Youki

Komputer chciałabym mieć w przeciągu miesiąca, ale jeśli jest warto poczekać na coś dłużej to daj znać!

 

Nigdy nie podkrecalam procka, ale może czas najwyższy to zmienic.. Patrzę do przodu z tym komputerem z nadzieją, że posłuży mi kilka lat dlatego myślałam o k.

 

Monitor będzie stał na biurku, szerokość podobna do szkolnej lawki, prosty, regularny kawał deski a nawet zastanawiałam się nad zawieszeniem monitora na ścianie, nad biurkiem. 

Youki
komentarz
komentarz

Przy tej kwocie warto poczekać do sklepowej premiery Coffe Lake.

 

  • Dziękuję 1
magnificentking
komentarz
komentarz

Dzięki wielkie, skusilabym się na Core i7-8700, ale czy jeśli mam zablokowany mnoznik to jest sens kupowania grafiki 1080 Ti?

Youki
komentarz
komentarz

8700 będzie miał dość wysokie taktowanie bazowe więc nie powinny być problemu razem z połączeniem 1080 Ti.

  • Super 1
magnificentking
komentarz
komentarz (edytowane)

Dziękuję ślicznie Youki, jesteś The best!!

Edytowane przez magnificentking

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.