x-kom hosting

[okolice 3000] Laptop do codziennego użytku, gry

Soszek
utworzono
utworzono

Witam. Od jakiegoś czasu rozglądam się za laptopem z przeznaczeniem do codziennego użytku, serfowania po internecie, oglądania filmów i do gier. Z gier interesują mnie gry pokroju cs:go, najnowszej wersji Fify.

 

Planowany budżet, to okolice 3000 (to 3k chciałbym traktować raczej jako górną granicę, chętnie przyjmę coś tańszego np. 2,8k). Szukam czegoś wydajnego i szybkiego (jak na te warunki cenowe). 

 

Laptop ma być z system, ekran 15 cali. Skłaniam się ku 8gb ram, w kwestii procesora jestem otwarty, grafika zapewne w tej cenie stanie i tak na 940/950. Proponowany dysk to ssd, ale nie mniejszy niż 256gb (ssd nie jest jednak warunkiem koniecznym). Bardzo bym też chciał, żeby strzałki góra dół nie były zmniejszone (przeglądając forum spotkałem się z ciekawymi laptopami, ale większość z nich właśnie miała małe strzałki góra dół, boczne już były w standardowej wielkości, jakoś mnie to odrzuca) - istnieje w ogóle jeszcze szansa na ciekawą propozycję z normalnymi strzałkami? I skąd ten pomysł odejścia od ich standardowej wielkości..

 

Z góry szczerze dziękuję za pomoc i wszelkie propozycje. Takie opinie są mi pomocne w ostatecznym wyborze.

 

Ps. Chętnie przyjmę także propozycje i opinie na temat podkładek chłodzących w okolicach 100zł. Warto? Jak tak, to na co zwrócić uwagę? 

Youki
komentarz
komentarz

Dysk czy RAM zawsze można wymienić. Procesora czy GPU już nie.

Przy dopłacie 100 zł dostaniesz Acer Spin 5 z matrycą FHD IPS oraz znacznie wydajniejszym układem MX150

https://www.x-kom.pl/p/371886-notebook-laptop-156-acer-aspire-5-i5-7200u-8gb-1000-win10-mx150-fhd.html

Strzałki są zmniejszone, chociaż czy będziesz ich często używać? Chyba nie grasz w Fife na klawiaturze? ;)

Youki
komentarz
komentarz

Refurb, gwarancja tylko sprzedawcy, dwuletni sprzęt.

 

  • 3 tygodnie później...
Soszek
komentarz
komentarz

Ten Lenovo wygląda dość ciekawie, różnica karty graficznej i procesor niższej generacji niż ten z aspire 5. Jakieś zauważalne różnice między tymi dwoma laptopami są? Chodzi mi o samo działanie, czy może granica różnic jest tak niska, że wypadają one na podobnym poziomie, jeżeli chodzi o codzienne funkcjonowanie? 

Youki
komentarz
komentarz

GPU porówywalna, CPU znacznie wydajniejszy tylko Y700 to dość lichy i awaryjny model :cfaniak:

Soszek
komentarz
komentarz

Nastawiłem się trochę na tego Lenovo, ale doczytałem, że na powłokę matową ma nałożoną szybkę i ucieka cały komfort, bo normalnie wszystko odbija. Z drugiej strony ten Acer jak dla mnie ma tragiczny układ klawiatury (i jeszcze te strzałki..). Może coś innego w takim przedziale cenowym wartego uwagi się znajdzie? Z wyglądu zewnętrznego coś w stylu tego lemovo, miłym atutem by była również podświetlana klawiaturka. Czuję się problemowym pytajnikiem :V

Youki
komentarz
komentarz
22 minuty temu, Soszek napisał:

ma nałożoną szybkę i ucieka cały komfort, bo normalnie wszystko odbija

Tak, ten model tak ma. Dziwne rozwiązanie :E

Jeśteś w stanie coś dołożyć do budżetu?

Soszek
komentarz
komentarz (edytowane)

Wolałbym nie przekraczać 3000, wydaje mi się. że wymagania jakie mam w związku z tym laptopem, nie są tak wygórowane, żeby jeszcze zwiększać budżet, ale jakieś 300zł by się mogło znaleźć, więcej to tak średnio bym powiedział, przynajmniej na chwilę obecną.

 

Skoro dorzucać, to może coś takiego - https://www.x-kom.pl/p/338835-notebook-laptop-156-msi-gl62-i5-6300hq-8gb-1tb-win10x-940mx-2gb-fhd.html ? 

 

Jeszcze na tego zwróciłem uwagę: https://www.x-kom.pl/p/344676-notebook-laptop-156-msi-gl62-i5-7300hq-8gb-1tb-gtx960m-fhd.html lub  https://www.x-kom.pl/p/374424-notebook-laptop-156-msi-gv62-i5-7300hq-8gb-1tb-mx150.html tylko ten znów nie ma napędu dvd, może jakoś bym ogarnął sobie sam win10, to nie może być tak skomplikowane :D

Edytowane przez Soszek
Soszek
komentarz
komentarz

Chciałem odświeżyć temat, bo się głęboko zakopał już, a po weekendzie planuję zamówić sprzęt. ;)

Youki
komentarz
komentarz

Windowsa można zainstalować z pendrive. W cenie GV62 można znaleźć Lenovo Y520 z I5 7300HQ i znacznie wydajniejszym układem GTX 1050 4 GB :) 

Soszek
komentarz
komentarz

No tak, tylko słyszałem, że ten model jest problemowy - wielu osobom przestają działać klawisze po jakimś czasie użytkownika i ogólnie laptopy tej firmy nie cieszą się dobrą opinią (sam to potwierdziłeś oceniając jeden z ich modeli kilka postów wyżej), no i też sam kiedyś miałem Lenovo i były problemy chociażby z tym, że bardzo się nagrzewał. Wolę kupić coś, co posłuży dłużej, niż coś wydajniejszego, co po jakimś czasie będzie kłopotliwe i irytujące. Coś nie tak jest z tymi MSI? I jak wyglądają różnice między 960m a 150mx, zauważalne są? 

VibeR
komentarz
komentarz

Z doswiadczebia wiem ze klawiatury w laptopach nie naleza do trwałych. Tym bardziej podczas grania. Nerwy itp :D. Sam w swoim po 2 latach popsułem klawisz E i po prostu wypadal. Naprawilem klawe laptopa i kupilem jakas random za 40 zl i juz 3 lata na niej gram. Nie jest ona najwyższych lotow ale nie szkoda mi jej tak jak w lapku. 

Moze to jest sposob na twoj problem ze strzalkami? :D

Soszek
komentarz
komentarz

O czymś takim też myślałem, ale nie jest to komfortowe i niestety ograniczona ilość miejsca na moim biurku może przeszkodzić w jakimkolwiek sprawnym korzystaniu z takiego rozwiązania. 

Youki
komentarz
komentarz
2 godziny temu, Soszek napisał:

(sam to potwierdziłeś oceniając jeden z ich modeli kilka postów wyżej)

Y700 był wybitnie awaryjny i niedopracowany. Póki co w internecie o jakiś większych problemach z Y520 nie słychać. Wiadomo, czasami trafi się jakaś licha sztuka, jak wszędzie.

Zawsze w podobnej cenie możesz też poszukać HP Omen 15 w tej samej specyfikacji.

 

Soszek
komentarz
komentarz

Nie ten budżet, 3,7k się zaczynają przynajmniej na x-kom.pl + pozostaje w nim problem ze strzałkami. 

Youki
komentarz
komentarz

Zawsze strzałki można zamienić na WSAD przecież. ;)

HP Omen często na promocji w stacjonarnych saturnach i tego typu sklepach jest.

Jak nie to masz jeszcze Hyperbook N85. Odejmij SSD i wychodzi 3520 zł http://sklep.hyperbook.pl/laptop_customization.php?products_id=26102

 

Soszek
komentarz
komentarz (edytowane)

Czyli ponad 200 od już powiększonego budżetu o 300zł. Z samą firmą nie miałem styczności. Co jest nie tak z tymi MSI? Poprzedni laptop był kupiony jakoś w 2010/2011 miał zintegrowaną grafikę i jeśli mnie pamięć nie myli, to obsługiwał fifę15 (dopóki nie zaczęły się kłopoty z przegrzewaniem). 

Edytowane przez Soszek
Youki
komentarz
komentarz
34 minuty temu, Soszek napisał:

Co jest nie tak z tymi MSI?

Dość głośny i ten układ graficzny. Jak kupować coś na dłużej, to przynajmniej MX150, bo na 940MX bardziej wymagające, nowe gry nawet w 1024x768 płynnie nie zagrasz mimo wszystko.

 

Soszek
komentarz
komentarz

No właśnie tu wyżej wrzuciłem dwa MSI jeden mx150 a drugi 960m.

Youki
komentarz
komentarz

A, faktycznie.

960M to jakieś -20% względem 1050 mimo wszystko, cena wzlędem Y520 dość podobna.

GV recenzji dość mało, ponoć głośny podczas obciążenia. 

 

Soszek
komentarz
komentarz

A mx150 względem 1050? Bo ten z mx150 ma podświetlaną klawiaturę i taka opcja bardziej by mi odpowiadała. Czy może 960m i mx150 stoją na porównywalnym poziomie? Ten z mx150 jest droższy 50zl. 

Youki
komentarz
komentarz

To przynajmniej 40-55% w plecy mimo wszystko.

 

Soszek
komentarz
komentarz

Dziwnym trafem kosztują już tyle samo. No nic, pozostanę przy 960m, skoro mx150 wypada tyle gorzej w porównaniu. Szczerze dziękuję za pomoc. ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.